Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] 1 x T.box DSP 18 lub T.box TA18 vs 2 x T.box Achat Sub 112

wyczess 28 Jan 2019 23:28 1473 2
    wyczess
    Level 7  
    Witam, mam pytanie w sprawie subwooferów aktywnych, które chcę dokupić do aktywnych górek 2 x The box DSP115.
    Mianowicie mam możliwość zakupu 2 x The box pro achat sub 112 lub 1 x T.box DSP 18 lub 1 x T.box TA18.

Czy do 15' górek jest sens dokładać 2 x 12' doły jak w Achat 112? Czy lepiej 1 x 18' jak w DSP18 czy TA18 ... (?)
    Która konfiguracja przyniesie lepszy efekt?
    Zestaw w głównej mierze przeznaczony byłby do grania muzyki elektronicznej, klubowej i w miarę możliwości zależy mi na mobilności, stąd ukłon w stronę rozmiarów Achat 112. Istotne w tym klimacie muzycznym jest też dla mnie "tupnięcie" dołów, na którym mi zależy.

T.box DSP 18 - 1569,94 zł nowe
    T.box TA18 - 1707,21 zł nowe
    2 x T.box Achat 112 - używane mam od znajomego w podobnej cenie

Ewentualnie w podobnym budżecie inne propozycje też oczywiście docenię i rozważę!
    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
    Pozdrawiam

1 x T.box DSP 18 lub T.box TA18 vs 2 x T.box Achat Sub 1121 x T.box DSP 18 lub T.box TA18 vs 2 x T.box Achat Sub 112 1 x T.box DSP 18 lub T.box TA18 vs 2 x T.box Achat Sub 112
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    TA-18 ma już swoją renomę, ale mobilny nie jest. No i wymaga korekcji na co niektórych salach/imprezach.
    2xAchat 112, hmm, nieco mobilniejsze, ale nie zejdą zbyt nisko. Masz je u kumpla, więc przetestuj.
    Kompromisem będzie DSP-18 Dość mobilny i w miarę skuteczny, ale jak brzmi???
    Nawet nieźle to wygląda, jak za taką kasę: https://keithhards.co.uk/the-box-pro-dsp-18-sub/
    Cewka głośnika wygląda na 4". Moduł końcówki jakiś taki mikry, ale w końcu to klasa D i być może rzeczywiście ma te 800W.
    Kup, przetestuj i jak nie spasuje, to zwróć/wymień. Praktycznie niczym nie ryzykujesz - thomann przysyła i odbiera bezpłatnie.

Pozdrawiam.
    wyczess
    Level 7  
    Wybrałem TA-18