Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Expres Saeco Talea Giro Plus - nie uruchamia się.

28 Sty 2019 23:52 150 4
  • Poziom 29  
    Witam!
    Mam taki express jak w temacie, który o ile dobrze się domyślam nie chce/nie może napełnić układu wodnego albo przynajmniej elektronika tego nie wykrywa.
    Po włączeniu po chwili miga szybko czerwony wykrzyknik i swieci się ikonka kropelki.
    Jeśli przekręcę zawór parowy na wypływ przez wylewkę załącza się pompa i woda leci z wylewki.
    Po nalaniu ok pół filiżanki przestaje lać ale kontrolki nadal świecą się jak wcześniej.
    Gdy przekręcę zawór pary w środkowe położenie i znów w poz. wypływu pompa dalej duszami cykl się powtarza.
    Po kilku takich próbach expres przechodzi w stan, gdzie migają naprzemiennie ikonki pojemnika z fusami i odkamianiania.
    Czy przypadkiem problemem nie moze być np uszkodzenie przepływomierza?
    Ostatnio parę razy mu się tak zdarzyło ale zwykle przelanie pół filiżanki wody (jeden cykl) przez wylewkę pozwalało na normalną eksploatację expresu.
    Wczoraj nawet go odkamieniłem mimo, że jeszcze nie wołał o to ale to nic nie dało - dzisiaj już jest sytuacja jak opisałem i brak możliwości zrobienia kawy.
    Nie zaglądałem jeszcze do środka - muszę jakiegoś manuala znaleźć bo .... będzie zapewne łatwiej go rozebrać 😊
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Zapewne przepływomierz. Chociaż w tym.modelu podejrzewam jego korozję wynikającą z wycieku zaworu pary bądź grzałki.
  • Poziom 29  
    Dzięki - czyli chyba w dobrym kierunku myślę.
    Rozbiorę i zweryfikuję to.
  • Poziom 29  
    Witam!
    No cóż - rozebrałem całość, przeczyściłem dokładnie wnętrze przepływomierza i express po tym zaczął poprawnie pracować 😊
    Miałem sporo śladów wycieków z węży przy bojlerze ale wolałem tego nie dotykać.
    Za to jak wyciągnąłem młynek to z jego „niecki” wygrzebałem ze 2-3 garście zmielonej kawy!
    Dodatkowo zauwazyłem, że pęknięty był łącznik na wyjściu z młynka (patrz foto).
    Tymczasowo skleciłem obie części razem „kropelką” ale .... czy daną cześć można gdzieś kupić w rozsądnej cenie?
    Czy lepiej po prostu zostawić tak jak jest?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Zesto się zdarza jej uszkodzenie. Dostępne jako idzie ona część zamienna.