Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel- Magazyn - Przyjmowanie i wydawanie towaru.

Antarex 29 Sty 2019 08:24 306 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuję zrobić "ala program" do zarządzania magazynem, w zasadzie chodzi o wprowadzanie dostaw, wprowadzanie wydania i podgląd stanu magazynu. Przeglądając fora w poszukiwaniu inspiracji natrafiłem na taki temat. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2973819.html .
    Plik jak najbardziej mi odpowiada potrzebowałbym go tylko maksymalnie uprościć.
    Zmiany jakich bym potrzebował zaznaczyłem na screenach.

Excel- Magazyn - Przyjmowanie i wydawanie towaru.Bez tytu..1.jpg Download (105.88 kB)
    Po uruchomieniu pliku chciałbym aby w opcjach wyboru było tylko to co nie zostało skreślone na załączonym obrazku. Potrzebuję tylko proste wprowadzenie na magazyn i wydanie z niego.
    Nie potrzebne mi są również miejsca paletowe jeśli da się to zmienić na magazyn ogólny to bardzo uprości ten plik.

Excel- Magazyn - Przyjmowanie i wydawanie towaru.Bez tytu..2.jpg Download (68.3 kB)
    To właśnie zaznaczyłem na tym screenie.
    Czy jest może osoba, która mogłaby mi w tym pomóc? I ewentualnie znalazła chwilę czasu żeby to wykonać?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Po co wyważać otwarte drzwi jest mnóstwo darmowych programów do tego lepszych niż Exell.
  • Poziom 9  
    Właśnie, programów. Niestety muszę się opierać na excelu. Gdybym nie musiał to nie było by tych kombinacji.
  • Spec od komputerów
    Antarex

Moim skromnym zdaniem korzystanie z plików Excela z makrami, których nie do końca się rozumie to delikatnie mówiąc pakowanie się na bombę.
    Jakakolwiek niekontrolowana zmiana i zaczynają się problemy a robota stoi ...
    Radziłbym dokładnie zapoznać się z działaniem wskazanego arkusza i podjęciem prób samodzielnych modyfikacji.
    Dopiero jak trafisz na problemy i wskażesz je konkretnie w pliku Excela (obrazki nic nie mówią o działaniu arkusza, dołączanie ich niewiele pomaga) można będzie Ci pomóc.
    Na razie wygląda to tak jakbyś liczył, że ktoś zrobi robotę za Ciebie ...

Sama idea prostego magazynu w excelu jest jak najbardziej słuszna i nie jest to trudne ale możliwości realizacji jest mnóstwo :)