Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Streaming video i audio z koscioła

29 Sty 2019 17:20 1866 39
  • Poziom 17  
    Witam

Proboszcz w naszej parafii dojrzał do tematu " msza św w internecie ".
    Od strony hardweru to wiem jak to wykonać , ale od strony stremingu to jest problem .
    Problem polega na dużych kosztach w firmach zajmujacych sie streamingiem.
    Wiec pytanie czy znacie firme gdzie koszty streamingu wraz audio sa nazwijmy to "do negocjacji" lub jakieś inne rozwiazanie .( serwer na PC)
    Transmisje nie beda non stop tylko okazjonalnie.

Pzdr Mirek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    sorka nie wyjasniłem do końca, na strone internetowa parafii.

Jakiś pomysł ?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Kamera IP z wejściem audio i streaming na YouTube. Link do YouTuba na stronie. To będzie najtańsze, i najwydajniejsze, serwerów YouTube nie zapchasz, z innymi może być różnie.

Są kamery co mają protokół RTMP i praktycznie nic więcej nie trzeba robić poza podaniem linka konta YouTube w konfiguracji kamery, lub zwykła kamera plus oprogramowanie na komputer do streamingu YouTube (np OBS).

Edit: bym zapomniał jeszcze transformator audio wpięty w instalację nagłośnieniowa w kościele podający sygnał audio kamerze.
  • Poziom 17  
    tak na szybko znalazłem tylko kamere

IPOX PX-TVIP2030A-E.

Masz może inne propozycje?

Pzdr MIrek
  • Poziom 17  
    tak chciałem u nich wykupić usługę, bowiem w wersji min jest 19.90 netto .

ale jak przysłali mi umowę to doszły inne opłaty podwajając ostateczna kwotę.
    Co i tak było dobrą cena, ale motyw z dodatkowymi opłatami mnie zirytował.
    Bowiem już podałem Ksiedzu koszt miesięczny , a tu zonk inna cena i Ksiądz trochę na mnie dziwnie spojrzał
    Wiec szukam dalej.

Mirek
  • OptexOptex
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    RTSP i YT i link do transmisji na stronie, najtańsze i najszybsze rozwiązanie.
    W dobie internetu przecież można się i wyspowiadać online :)Link
    luk9753 napisał:
    RTSP i YT

YT nie przyjmuje RTSP tylko RTMP. Trzeba przerobić RTSP na RTMP lub kupić kamerę która podaje strumień RTMP i spełnia wymagania YT.

Jak to ma być okazjonalnie to postawił bym to na RaspberryPI, Jeśli ma działać ciągle to raczej na jakimś komputerze/serwerze.
  • Poziom 24  
    Tak oczywiście chodziło mi o rtmp.....
  • Poziom 17  
    ok ale czy audio także będzie przekazane ?

Mirek
    Kamera IP z wejściem audio i wszystko będzie przekazane.
  • Poziom 17  
    Tak na szybko nie znalazłem 100% rozwiązania na Raspbery.
    Robiles taki temat możesz mi pomóc.?

Mirek
    FFMPEG ale tak na szybko to nie pójdzie, wymagana znajomość linuxa, angielskiego i konfiguracji kamer IP.
  • Poziom 17  
    Wlasnie testuje wersje z mikrofonem zewnetrznym, ale on zbiera wszystko kichania , kaszel itp.

Wiec chyba musze pobrac sygnal z naglosnienia 100v , nawet mam glosnik obok .
    Tylko jaki wybrac transformator ?

Jest tez inna mozliwosc pobrac sygnal z wyjscia liniowego audio , ale tu mam do dyspozycji tylko kabel Lanowy i odleglosci ok 40-50 m.

zastanawiam sie takze nad mikrofonem ( z regulacja) przyklejonym do obudowy glosnika .Od zewnątrz wytlumie , wiec powinien zbierac tylko to uszlyszy z glosnika.

Pzdr mIrek
    szklarska napisał:
    Wlasnie testuje wersje z mikrofonem zewnetrznym, ale on zbiera wszystko kichania , kaszel itp.

szklarska napisał:
    zastanawiam sie takze nad mikrofonem ( z regulacja) przyklejonym do obudowy glosnika .Od zewnątrz wytlumie , wiec powinien zbierac tylko to uszlyszy z glosnika.

To się nie sprawdzi w kościele, Jak jeszcze zostanie włączone nagłośnienie kościoła w czasie mszy to robi się sieczka.

szklarska napisał:
    Wiec chyba musze pobrac sygnal z naglosnienia 100v , nawet mam glosnik obok .
    Tylko jaki wybrac transformator ?

transformator audio z 100V do wyjścia liniowego.
    Teoretycznie głośnik ma w sobie transformator i można próbować się wpiąć równolegle do głośnika po stronie wtórnej transformatora ale tak nigdy nie robiłem więc nie pomogę.
  • Poziom 17  
    Witam

Czekam wlasnie na Glosnik radiowezlowy ( taki stary model Made in PRL) mysle ze na minimalnym ustawienia przelacznika glosnosci poziom bedzie odpowiedni.

Chyba ze trzeba zredukować rezystorem ?

Pzdr Mirek
  • Poziom 17  
    Witam

Sygnał pobralem z wyjścia zapis na wzmaczniaczu ( chinch).
    Ku mojemu zdziwieniu przeslalem go ok 50m kablem lanowym ( bez ekranu) do kamery i działa bardzo dobrze.

Pzdr MIrek

Pozostaje wybor jak udostepnic na stronie parafi

czy streaming
    a może Youtoobe ?

• Poziom 28  
    Polecam gotowca, można odpalić w dockerze https://datarhei.github.io/restreamer/

Źródłem może być cokolwiek - sam testowałem strumień z rejestratora Dahua wypuszczony przez restreamer na yt, transmisja w 1440P szła ponad 8h bez kłopotu.
    Utylizacja sprzętu na marginalnym poziomie, nawet RPI powinno sobie z tym poradzić.

Taki strumień można skierować/wystawić gdziekolwiek, nie tylko Youtube czy Facebook ale również własną stronę www.
  • Poziom 17  
    Witam

Od miesiaca mam problemy z transmisja czyli w kazda niedziele o 10 tej 1 godz transmisji.

Przed 10 godz i po 11 wszystko ok , ale od 10- 11 transmisje rwie , buforuje .
    Kamera ma bit rate 2mb, lacze internetowe 30/30 Mb.Bezposrednie polaczenie do kamery płynne .RTSP w AVL plaeyerze ok.
    A na stronce parafi problemy.
    Ogladajacych jest od 100 do 200 , wg mnie firma streamingowa cos ma nie tak ( w okresie próbnym byllo ok).Oczywiscie" u nas jest wszystko poprawnie ".
    Czy ktoś korzystał z IPCAMLIVE ? i miał podobne problemy.

Mirek
    kood napisał:
    serwerów YouTube nie zapchasz, z innymi może być różnie.
  • Poziom 33  
    szklarska napisał:
    Witam
    Czekam wlasnie na Glosnik radiowezlowy ( taki stary model Made in PRL) mysle ze na minimalnym ustawienia przelacznika glosnosci poziom bedzie odpowiedni.
    Chyba ze trzeba zredukować rezystorem ?
    Pzdr Mirek
    Jest gotowe rozwiązanie do pobierania sygnału audio z instalacji radiowęzłowej 100V a mianowicie transformator PATL-100.
    Streaming video i audio z koscioła

• Poziom 15  
    szklarska napisał:
    Wiec pytanie czy znacie firme gdzie koszty streamingu wraz audio sa nazwijmy to "do negocjacji" lub jakieś inne rozwiazanie .( serwer na PC)
    Transmisje nie beda non stop tylko okazjonalnie.

Proszę zerknij jak to łatwo zrobić na kamerach BCS https://www.youtube.com/watch?v=h2O5x515uWM&feature=youtu.be
    BCSCCTV napisał:
    Proszę zerknij jak to łatwo zrobić na kamerach BCS

Można prosić o więcej informacji.

Jakaś lista kamer które obsługują RTMP?

Jak zachowa się transmisja YouTube w momencie gdy np kamera się zrestartuje albo straci dostęp do internetu. Transmisja wznowi się automatycznie czy trzeba będzie ręcznie ją wznowić?
  • Poziom 17  
    Super

Softy widzę są z marca czyli nowość , brawo dla BCS .

Pewnie zaraz będzie i dla Dahua.

ale lista kamer z RTSP by się przydala

Pzdr MIrek
  • Poziom 23  
    szklarska napisał:
    ale lista kamer z RTSP by się przydala

Oj przydałaby się, ale raczej z RTMP ;)

• Poziom 15  
    Nie zwróciliście uwagi ale na początku filmu jest napisane jakie modele kamer poosiadają tą funkcjonalność :

Streaming video i audio z koscioła

Seria kamer Line : AIR-III AIR-IV AIR-V-IV AIR-V-V

Co do pytania :
    kood napisał:
    Jak zachowa się transmisja YouTube w momencie gdy np kamera się zrestartuje albo straci dostęp do internetu. Transmisja wznowi się automatycznie czy trzeba będzie ręcznie ją wznowić?

Transmisja wznawia się sama.

Do tego nowe softy są wreszcie bez pluginowe co oznacza że w końcu do poprawnego wyświetlania obrazu nie jest wymagany internet explorer tylko dowolna przeglądarka :)
  • Poziom 17  
    Witam

mam na testach kamerke Dahua z softem 2.800 posiadajaca RTMP , ale niie potrafie uruchomic transmisji na Youtuba .Wlejam co trzeba .

Co z portami cos trzeba przekierowac?

Mirek