Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Audi A6 C6 2004r. - Magistrala CAN błąd CAN Gateway i moduł komfortu VAG 00470

DejayPablo 29 Jan 2019 17:48 12924 13
    DejayPablo
    Level 15  
    Witam jak w temacie poszukuję pomocy od kilku dni bezskutecznie..
    a nie chcę rozebrać pół samochodu..
    Audi A6 C6 3.0TDI 2004r. Automat
    VCDS wyrzuca błąd 00470 i nie działa mi zamykanie zamka z pilota.

Audi A6 C6 2004r. - Magistrala CAN błąd CAN Gateway i moduł komfortu VAG 00470
    rozumiem że chodzi o uszkodzenie linii CAN między modułem Gateway i kodułem komfortu który jest w bagażniku?
    VCDS ciągle pokazuje 1 wire a powinno być 2 wire?
    Audi A6 C6 2004r. - Magistrala CAN błąd CAN Gateway i moduł komfortu VAG 00470

Gdzie szukać problemu? drzwi kierowcy przewody? pasażera?
    linia między CAN a modułem komfortu? jakiego koloru będą te skręcone przewody od CAN?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Janek_D69
    Level 12  
    Przypatrywałem się czasem po warsztatach warto po pierwsze wyczyścić połączenie drzwi wiązek elektrycznych, bardzo często widziałem jak elektrycy czyścili połączenia a później psikali kontaktem. Jeśli to nie pomoże no niestety trzeba dostać się do modułu komfortu i "dzwonić przewody" nie jestem ekspertem ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma trzeba szukać.
    Jeszcze pytanie ten błąd wyskoczył przy codziennej eksploatacji ?
    czy to nowy samochód ? i taki błąd już był ?

Nie wiem czy mogę wklejać linki do innych stron z internetu ale tu podobny problem :

https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?...470-Combination-comfort-Databus-in-Single-Wir
    DejayPablo
    Level 15  
    dziś czyscilem wszystkie styki przy module komfortu w bagazniku, kostki kable wyglądają OK.
    Które przewody można sprawdzić dokładnie, żeby nie rozbebeszać połowy auta.
    z błędem auto już zostało kupione.

Dodano po 43 [sekundy]:

Janek_D69 wrote:
    Przypatrywałem się czasem po warsztatach warto po pierwsze wyczyścić połączenie drzwi wiązek elektrycznych, bardzo często widziałem jak elektrycy czyścili połączenia a później psikali kontaktem. Jeśli to nie pomoże no niestety trzeba dostać się do modułu komfortu i "dzwonić przewody" nie jestem ekspertem ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma trzeba szukać.
    Jeszcze pytanie ten błąd wyskoczył przy codziennej eksploatacji ?
    czy to nowy samochód ? i taki błąd już był ?

Nie wiem czy mogę wklejać linki do innych stron z internetu ale tu podobny problem :

https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?...470-Combination-comfort-Databus-in-Single-Wir

Ten post czytałem odnośnie Audi A3 lecz u mnie te kostki wyglądają dobrze i przewody także, jutro rozbiorę jeszcze boczek drzwi kierowcy, zobaczę jak to wygląda.
    Które kolory przewodów dokładnie odpowiadają za CAN?
    vwaudi
    Level 19  
    Wrzuć skan całego auta i przetłumaczonymi błędami :)

Dodano po 1 [minuty]:

wyżej wymieniony błąd nie ma wpływu na działanie centralnego zamka. Do spr pilot, bateria i antena w aucie
    DejayPablo
    Level 15  
    vwaudi wrote:
    Wrzuć skan całego auta i przetłumaczonymi błędami :)

Dodano po 1 [minuty]:

wyżej wymieniony błąd nie ma wpływu na działanie centralnego zamka. Do spr pilot, bateria i antena w aucie

nie działa tylko zamykanie z pilota....
    otwieranie i klapa z pilota działa..
    jak chcę zamknąć to dioda w pilocie szybko miga

wrzucam log niestety ENG
    kilka bledow jest po tym jak akku był odłączany
    vwaudi
    Level 19  
    Jak go ma zamknac jak nie Wie ze P jest wrzucone.
    Ogarnij f305
    DejayPablo
    Level 15  
    vwaudi wrote:
    Jak go ma zamknac jak nie Wie ze P jest wrzucone.
    Ogarnij f305

no właśnie dziś będę to robił swoją drogą.
    Czy błąd F305 może powodować błąd CAN?
  • Helpful post
    vwaudi
    Level 19  
    Jaki can jaki błąd ? Czepiłeś się tego cana :) Ogarnij f305 wykasuj błędy i wsio
    DejayPablo
    Level 15  
    vwaudi wrote:
    Jaki can jaki błąd ? Czepiłeś się tego cana :) Ogarnij f305 wykasuj błędy i wsio

no ten:)

rozumiem że chodzi o uszkodzenie linii CAN między modułem Gateway i kodułem komfortu który jest w bagażniku?
    błąd 00470 vag :)
    VCDS ciągle pokazuje 1 wire a powinno być 2 wire?
    vwaudi
    Level 19  
    Co drugie audi i vw mają błąd w j533 magistrala w trybie jednoprzewodowym. Nigdy tego nie opracowywałem i nigdy nie zauważyłem żeby coś było nie tak ;)
    Launch78
    Level 17  
    z tym błędem j533 magistrala w trybie jednoprzewodowym walczyłem często a robi go błąd komunikacji z którymś modułem który pracuje na komunikacji CAN, często moduły drzwi nie maja komunikacji ,niekiedy były uszkodzenia driverów CAN w liczniku, dużo jest przypadków ale przeważnie każdy inny
    DejayPablo
    Level 15  
    vwaudi wrote:
    Co drugie audi i vw mają błąd w j533 magistrala w trybie jednoprzewodowym. Nigdy tego nie opracowywałem i nigdy nie zauważyłem żeby coś było nie tak ;)

F305 naprawiona wiązka, wyczyszczone mikro styki..
    lecz okazało się że pęknięte jest cięgno odpowiadające za przełączanie skrzyni (te plastikowe)
    wygląda praktycznie tak samo jak w tym poście.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2434818.html
    czy jest szansa na dokupienie tego cięgna plastikowego?
    jaki ono może mieć numer bo elsa nic nie pokazuje.
    DejayPablo
    Level 15  
    Wymieniony wybierak skrzyni wraz z plastikowym cięgnem od F305 wszystko wróciło do normy, centralny zamek działa, lecz błąd CAN 1 Wires został