Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring posesji - DAHUA 4 kamery

29 Sty 2019 17:56 1032 19
  • Poziom 9  
    Witam
    Interesuję się tematem od niedawna, czytam na forum rożne kombinacje więc chciałbym sobie coś złożyć w miarę przystępnej cenie. Wstępnie widzę że dużo osób preferuje firmę Dahua więc w możliwe tanim wariancie monitorowania posesji wybrałem coś takiego jak niżej. Zależało mi na stabilnej pracy, przyzwoitym obrazie, w miarę dobrym doświetleniu w nocy, no i jakieś powiadomienie na maila ( wiem, czytałem jak to działa )

Rejestrator:
    NVR2108HS-S2 8CH 1080P Max support 6Mp ( na przyszlosc 8Ch jesli kamera dojdzie dodatkowa jakas)
    Kamery:
    4x Dahua DH-HAC-HDW1200E-A HDCVI camera built-in MIC 2MP IR 50M IP67
    Dysk:
    Seagate SkyHowk 1TB

do tego oczywiście transformator PFM800-4MP, zasilacz 12v 5A 60W, łączówka zasilania, skrętka, gniazdo skręcane zasilacza g-55.

Prośba o opinię czy taka konfiguracja jest sensowna lub może coś lepszego znajdę w podobnej cenie. Innych firm jeszcze nie przeglądałem a jeśli ktoś bardziej obeznany chce się podzielić informacją to z góry dziękuję.
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Rejestrator IP, kamery CVI, mały dysk...
    lukibest1 napisał:
    Prośba o opinię czy taka konfiguracja jest sensowna

Nie jest.
  • Poziom 39  
    kolego- skąd wygrzebałeś ten asortyment - sprawdziłem u dwóch moich dostawców - towar wycofany z oferty.
    Pod podanym symbolem rejestratora zgłasza sie rejestrator ip, nie ma w nim gdzie podłączyć ipisanych kamer ( jak się je już dostanie..)
    Dzisiaj kupuje się hybrydy np 8 wejść HD CVI plus kilka IP i w tedy można mieszać w instalacji.
    Pozdr. J.
  • Poziom 9  
    fakt, moj błąd powinno być : XVR4108HS-X 8ch
    Będzie okej czy jest lepsza opcja ?
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    lukibest1 napisał:
    XVR4108HS-X

Dziwne - jednym z pierwszych wyników wyszukiwania jest Aliexpress...
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    lukibest1 napisał:
    XVR4108HS-X

Dziwne - jednym z pierwszych wyników wyszukiwania jest Aliexpress...

Możliwe, chciałem szybko odpowiedzieć i naprawić swój bład z pierwszego postu. Bardziej mi chodzi o to czy sprzęt o takich lub podobnych parametrach jest wart uwagi i pieniędzy czy to ma jakiś sens bo wiadomo że z g**na bata nie ukrecisz.... a ja chciałbym coś w nocy widzieć i zdalnie też mieć w miarę rozsądny podgląd.

• Poziom 43  
    Określ budżet, założenia stawiane systemowi
    - co mają kamery obserwować
    - w jakich warunkach(oświetlenie nocne?)
    - z jakiej odległości
    - czas archiwizacji
    - dostęp z zewnątrz?
  • Poziom 9  
    co mają kamery obserwować : posesje, wiekszosc tak do 15m, podjazd ok 25m dlugosci.
    warunki w nocy całkiem dobre, jest latarnia niedaleko i światło pada na działkę.
    czas archiwizacji maks 7dni, może być krócej
    dostęp z zew tak. W domu mobilny internet z zew anteną i ruterem słoneczka.
    Budżet taki maks myślałem ok 1800zl (kamerki 4x230zł, rejestrator 400zł, reszta 400zł)

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

tak przeglądam ofertę na alldrogo kamer Hikvision, wydają się trochę tańsze. Pozwolę sobie dorzucić linki tym razem.

Rejestrator: DS-7204HUHI-K1
    https://allegro.pl/oferta/rejestrator-ds-7204...undle_id=ae5cec4f-231f-4500-b93d-894778985241

Kamera 5mpx : DS-2CE16H0T-IT3F
    https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-5mpx-1944p-hikvision-ir40-metrow-7662805741

Co myślicie o takim zestawie ?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Myślę że punkt dla kolegi. Taniej pewnie nie da się znaleźć a przecież o to tu przecież chodzi ;) Nie wiem tylko po co kolega pyta o to na forum technicznym.
  • Poziom 9  
    Dlatego pytam znawców tematu czy taka konfiguracja jest coś warta
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Niewątpliwie udało się w końcu koledze dobrać pasujący do kamer rejestrator.
    Ma kolega w miarę pewnie działającego XVR-a z w miarę dobrym stabilnym podglądem via interenet i delikatne " patrzałki" Cóż więcej można powiedzieć.....

Nie wiemy natomiast czy całość będzie pasowała do kolegi potrzeb i uwarunkowań obiektu.
    Nie znamy jego planu, nie wiemy jaka szczegółowość kolegę interesuje, czy system ma służyć do tego, żeby sobie popatrzeć jak rosną kwiatki w ogródku lub ile napadało śniegu czy ma być elementem zabezpieczenia obiektu, a może (oby nie ) jedynym jego zabezpieczeniem.

Przeczyta sobie ten temat koniecznie zaglądając w linki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17692542&highlight=#17692542
    A odnośnie wyposażenia dodatkowego jeszcze to ( niestety w trakcie pisania):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17622085&highlight=#17622085
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanie, czy jest jakis moduł wifi do tego rejestratora bo będę miał mały problem z pociągnięciem kabla od routera?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Wystarczy, że założysz router, który złapie Ci WAN'a(internet) po WiFi, a od niegio już kabelek do rejestratora.
  • Poziom 9  
    Widzę jakieś moduły wifi dlatego zapytałem ale faktycznie tak będzie chyba najłatwiej. Thx
    A jaka jest odległość od obecnego routera do tego, który byś dopiero założył?
  • Poziom 9  
    Rejestrator będzie na parterze a router na piętrze, budynek z lat 90tych. W linii prostej z 6m.

Jeszcze jedno pytanie, do tego zestawu kamerę wew bezprzewodowa jedna, coś polecacie ?
    dawidedziu napisał:
    A jaka jest odległość od obecnego routera do tego, który byś dopiero założył?

lukibest1 napisał:
    Rejestrator będzie na parterze a router na piętrze

To w końcu router będzie przy rejestratorze czy na piętrze?
    Chyba, że miało być "Rejestrator + nowy router będą na parterze a obecny router JEST na piętrze".
    Po za tym sprawdź jaki masz sygnał WiFi(poziom zasięgu i speedtest) przy obecnym routerze, a jaki w docelowej lokalizacji rejestratora.
    6m to niby nie dużo, ale różnie to bywa.

lukibest1 napisał:
    do tego zestawu kamerę wew bezprzewodowa jedna, coś polecacie ?

Nie jest zalecane montowanie kamer bezprzewodowych - problemy z nagrywaniem, zrywanie połączenia itp. Po za tym kamerze musiałbyś podać przewodem 12V. Kamera po Wifi to ostateczność, ale dla bezproblemowego działania najlepiej kamere IP przewodowa. Jak daleko byłaby ta kamera od rejestratora/routera?
    Co do modelu to ten sam producent, do max 6Mpx.
  • Poziom 9  
    6m w sensie od routera głownego, jak dołożę drugi router i zrobię mostek to będzie wpięty rejestrator bezpośrednio w drugi router.

Co do kamery wew to myślałem że bedzie w jednym pokoju gościnnym a rejestrator gdzieś 7m dalej w innym pomieszczeniu. Z tego co widze to ten rejestrator obsłuży dwie kamery IP dlatego fajnie byłoby miec wszystko na jednym podglądzie.
    Z kamerami na WiFi to raczej loteria, aczkolwiek powinno działać. A w jaki sposób im dasz zasilanie? Może da radę doprowadzić skrętki? Jakoś przy podbitce, po strychu, za rynnami.
  • Poziom 9  
    Kamera WIFI planowana jest jedna wewnątrz budynku jeżeli w ogóle będzie taka możliwość a kamery zew to jak wyżej ( DS-2CE16H0T-IT3F ). Z kamerami myślę że sobie poradzę, gorzej z tym drugim routerem bo nie wiem jak będzie działać router od providera, konfiguracja itd. Myślę bardziej o jakimś wifi repeater