Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGS 18.440 - EGR zatarty ?

jarko2f 29 Sty 2019 18:12 222 6
  • #1 29 Sty 2019 18:12
    jarko2f
    Poziom 12  

Hej Koledzy, remont MAN'a ciąg dalszy teraz padło na EGR bo mrugała żółta kontrolka z dymkiem. Ściągłem ramie siłownika z klapy, i tu mam pytanie czy ona powinna lekko sie ruszać, bo moja jakby zapieczona i niewiem czy rozkrecać i czyscić, rozruszać, a może ma tak to działać z oporem.

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2019 18:44
    dare23
    Poziom 18  

Witam, to ramie klapy ma pracować bez oporów (niczym przepustnica w benzyniaku tyle że bez sprężyny powrotnej). Jeśli musisz użyć sporej siły by je przestawić to oznacza że się przyciera. Spróbuj wyczyścić - może na jakiś czas pomoże lub wymień to będzie spokój na dłużej.

0
  • #3 29 Sty 2019 19:45
    jarko2f
    Poziom 12  

Zgodnie z informacja od kolegi wyczysciłem i rozruszałem klape.

0
  • #4 31 Sty 2019 22:27
    jarko2f
    Poziom 12  

Niestety żółta kontrolka dalej mruga. Panowie podpowie ktoś gdzie moge szukac usterki ? żadnych AKTIV błędów. Jest możliwośc sprawdzić siłowinik EGR (zmierzyć) siłownik ?

0
  • #5 31 Sty 2019 23:19
    Dagomir
    Poziom 16  

Jakiego interface używasz? Akurat w Mańku nie mialem do czynienia z EGR. Natomiast w SCANII, lub DAFie E6 po naprawie należy wykonać specjalną procedurę testującą funkcję systemu EGR. Procesem steruje komputer diagnostyczny, jeżeli wszystko przejdzie pomyślnie komunikat układu wydechowego/ check engine zgaśnie automatycznie.

0
  • #6 31 Sty 2019 23:25
    dare23
    Poziom 18  

jarko2f napisał:
    Niestety żółta kontrolka dalej mruga. Panowie podpowie ktoś gdzie moge szukac usterki ? żadnych AKTIV błędów. Jest możliwośc sprawdzić siłowinik EGR (zmierzyć) siłownik ?

Podłącz komputer, odczytaj pamięć usterek, wykonaj test klapy EGR jeśli masz podejrzenia że nie działa prawidłowo. Czasami potrzebna jest specjalna procedura wyłączenia lapki check wykonywana komputerem diagnostycznym jeśli nie ma błędów a lampka nadal świeci.

0
  • #7 31 Sty 2019 23:25
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Jest specjalna procedura kasowania kontrolki MIL. Nie wiem jak inne testery, ale Man Cat’s sobie z tym radzi.

0