Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 32LB115B5 - Brak oznak życia, szukam schematu

marcin_oizo 29 Jan 2019 18:16 525 2
    marcin_oizo
    Level 28  
    Witam. Wiekowy telewizor, nie grzebany, do tej chwili. Był całkiem martwy więc na początku wymieniłem kondensatory C7303A,B,C,D, C7305, C7412, C7414 i C7410 ponieważ były popuchnięte. Wszystkie o pojemnosci 470uF. Efekt był taki że dioda czerwona stand by mrugała i zapalała co 5 sekund. Na zasilaczu pojawiło się napiecie + 24V oraz +5V które idzie na logikę co dalej zbijane było na 3,3V na płycie logiki. Przypadkowo zwarłem miernikiem 5V do masy i napięcie zaniknęło powodując ciche skwierczenie przetwornicy.
    Nie mogę znaleźć schematu do tego telewizora. Zasilacz chassis 54.M4601.001 rev.a, natomiast logika 48.M4601.A00
    Za wszelką pomoc i naprowadzenie dziękuję.
    Z pozdrowieniami.
    marcin_oizo
    Level 28  
    Witam ponownie. Sprawa przedstawia się następująco, zasilacz wstępnie uruchomiony, +5V Stby jest i podane ja odpowiedni pin złącza zasilacza uruchamia przetwornicę dając +12V, +5V oraz +16V i -16V na wzmacniacz m.cz. Niestety po podłączeniu wiązki zasilającej do logiki i uruchomieniu zasilacza na sztywno TV nadal się nie uruchamia a napięcie +5V spada do +1V czyli jest obciążone. Przegrzałem hotem całą logikę, nic to nie dało. Zauważyłem że zasilając samą płytę logiki z zasilacza w miejscu Stby, elektronika pobiera wpierw 350mA a po chwili prąd spada do 250mA. Wydaje mi się to dużo ale zważywszy na to że TV w ogóle sie nie uruchamia to chyba to nie ma znaczenia. Jeszcze dzisiaj podłączę na sztywno +5V, to krótre spada przy uruchomieniu przetwornicy, i zobaczę jaki pobiera prąd.
    Nadal nie ma schematu i wszystko robię na czuja.
    Pozdrawiam!