Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP4 2012 r. - Brak mocy, hamulec silnikowy niedostępny

szczesniak2 29 Sty 2019 20:57 138 1
  • #1 29 Sty 2019 20:57
    szczesniak2
    Poziom 8  

Witam, po wykręceniu krótkiej pauzy i uruchomieniu silnika pojawił się żółty komunikat "hamulec silnikowy niedostępny" i od razu zaczął świecić się żółty check na tablicy zegarów. Początkowo migał, później świecił się cały czas. Zauważyłem, że autko straciło na mocy. Hamulec silnikowy jeszcze działał. Znajomy podpiął kompa i wyrzuciło 2 błędy, jeden coś związany z EGR, który dał się usunąć a drugi o tym, że jest zbyt mały przepływ powietrza dolotowego, którego nie dało się już usunąć. Sprawdzałem zawór EGR, jest czysty a silniczek po odpaleniu silnika całkowicie go zamyka. Podczas jazdy wcale nie słychać turbiny, jest tak słaby że nawet samym koniem ciężko się rozbujać. Gdzie szukać przyczyny? Filtr powietrza sprawdzony czyściutki.

0 1
  • #2 30 Sty 2019 21:13
    szczesniak2
    Poziom 8  

Okazało się, że zabite były olejowym nagarem otworki w zwężce venturiego pod czujnikiem różnicy ciśnień egr. Banalna naprawa daje efekty. Znajduje się on w przedniej górnej części silnika. Należy wypiąć najpierw wtyczkę od czujnika by dostać się do 2 śrubek na klucz 10mm. Gdy zdejmie się czujnik z rurki od razu będzie widać czy 2 otworki średnicy ok 4mm są drożne. U mnie jeden był całkowicie zapchany olejowym twardym kitem, który po wymontowaniu całęj rurki musiałem przewiercić wiertarką by udrożnić otwór. Po oczyszczeniu całej rurki i czujnika egr po zmontowaniu autko odżyło i nabrało werwy. Wprawdzie pokazuje się czasem jeszcze błąd : hamulec silnikowy niedostępny, ale to nie wpływa na moc auta ani na działanie hamulca silnikowego.

1