Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technisat 0007694 Corab...... - Talerz i konwerter

29 Sty 2019 20:58 390 10
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam telewizor Sharp Aquos LC-40CFE4042E kupiony dwa lata temu oraz
    antenę Dvb-t firmy Barczak Electronics LOG 6-69 która nowa kosztuję 50zł.
    Otóż jak wskazuję specyfikacja ten telewizor ma dekoder Dvb-S2 do odbioru satelitarnego.
    Gdzieś w internecie znalazłem że taki odbiór jest możliwy po dokupieniu tzw talerza i konwertera.
    W internecie znalazłem konwerter TechniSat Phoenix CE UHD Quad 0000/7694 za niecałe 50 zł wraz z przesyłką,
    oraz talerz CORAB 80 CM ELTROX 8881 387 za 75 zł.Czy ten sprzęt może być?Bez urazy ale dopiero pierwszy raz
    będę miał doczynienia z satelitą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Oczywiście ten telewizor umożliwia odbiór sygnału z satelity, wystarczy dokupić antenę satelitarną, konwerter oraz uchwyt do zamocowania anteny. Co do wybranego konwertera mała uwaga możemy do niego podłączyć 4 odbiorniki, podłączając tylko tv wydajemy niepotrzebnie pieniądze bo nie wykorzystamy jego możliwości. Zamiast tego lepszym rozwiązaniem jest kupno konwertera typu monoblok, da nam to dostęp do większej ilości programów oraz uprości instalację.
    https://m.ceneo.pl/9376333
  • Poziom 36  
    Konwerter kupić lepszej firmy. Pytanie, co chcesz odbierać?
  • Poziom 43  
    Czasza może być a konwerter lepiej Inverto(Ten z linku np.) Monoblock trochę drożej ale odbiór z Hotbird i Astry.
  • Poziom 6  
    czyli ten inverto monoblock za 60 zł może być,czy pomyśleć nad czymś droższym?
  • Poziom 43  
    Może być .
    P.S. Coś mi się pop.... z tym twinem.
    Jak nie ma nic innego to chociaż można polatać po kanałach.
    Dostępnych Free z HB jest chyba 21 kanałów i z Astry 1. Poza tym masa innojęzycznych no i muzyczne, radio. Stwierdzenie nic ciekawego jest subiektywne.
  • Poziom 36  
    Zapytam jeszcze raz, co chcesz oglądać? Po polsku nie ma nic ciekawego za free.
    @LeDy po co proponujesz twina do telewizora?
  • Poziom 6  
    Muzyczne mogą być, a jeszcze lepiej jakby znalazło się coś ze sportowych kanałów.
    Czyli mam rozumieć, że darmowych kanałów będzie 22 a resztę trzeba dokupić?
  • Poziom 43  
    filon8627 napisał:

Czyli mam rozumieć że darmowych kanałów będzie 22,
    a resztę trzeba dokupić?

Aby dokupić to TV musi mieć wejście na moduł a nie tylko tuner SAT.
  • Poziom 6  
    Pewnie ten telewizor ma te wejście, widziałem z tyłu takie szerokie, nie wiedziałem po co służy,
    kolega powiedział że te wejście jest na kartę nc+itd...
  • Poziom 37  
    filon8627 napisał:
    kolega powiedział że te wejście jest na kartę nc+itd...

To jest gniazdo na moduł CI/CI+ dla telewizji kodowanej. W module umieszczona jest karta. Nc+ oferuje aktualnie moduł CI+.