Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen golf 5 - Odwrotnie podpięty akumulator

29 Sty 2019 21:34 378 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dzisiaj się zagadałem z kolegą i dowrotnie podłączyłem akumulator w samochodzie Volkswagen Golf V 1.6. Wstyd o tym pisać,ale będę diagnozował usterki dopiero jutro,a jest ich po tym zdarzeniu sporo😢 alternator nie ładuje,nie ma wspomagania,nie działa radio i wycieraczki przód/tył. Na szczęście odpala i jeździ bez tych udogodnień,ale chyba będzie kosztować trochę. Jak myślicie Panowie?
  • Poziom 23  
    Witam a jak Ci się udało założyć mniejszą klemę na większy wypust akumulatora, szlifowałeś to przed założeniem, ok do tematu po pierwsze posprawdzaj bezpieczniki w sprzętach i na desce jest duża szansa że poleciały bezpieczniki jak nie to koszta rosną, alternator wymiana regulatora napięcia koszt nie wielki, radio uszkodzona elektronika a wycieraczki bezpiecznik. Pozdrawiam i szczęścia życzę
  • Poziom 23  
    Witam skoro auto odpala to can nie ucierpiał nie sądzisz ?
  • Poziom 2  
    Zaraz bierzemy się za robotę. Najgorsze wydaję się to,że bezpieczniki są całe. Odpowiem o wszystkim jak ogarniemy temat. Akumulator udało się podpiąć odwrotnie bo jest mały gabarytowo,ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Za głupotę się płaci niestety...
  • Poziom 29  
    diodi1 napisał:
    Witam skoro auto odpala to can nie ucierpiał nie sądzisz ?
    nie chodzi mi o can w instalacji tylko trudno dobrać później regulator bo sypie błędami alernatora. Np ładowanie 14.5 volta a komputer zaświeci lampke alladyna na zegarach. Oprócz tego czasem trzeba zalogować jako nowy alternator nowy regulator. Regulator napięcia podaje do komputera swoją temperature i na tej podstawie widzi obciążenie alternatora i komp. steruje nim.
  • Poziom 2  
    No i poszło. Golf V 1.6 odwrotnie założony akumulator. Otóż wszystko już naprawione. Poszły dwa bezpieczniki płaskie 200 i 80. Radio ma oddzielny bezpiecznik na który trzeba zaczekać do jutra. Ogólnie dużo strachu,a naprawa zajęła 15 minut. Ufff kamień z serca. Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.
  • Poziom 2  
    Odpięty został ponieważ był potrzebny do innego samochodu na chwilę. Wstyd! Wiem,ale było ciemno,a słupki niemalże takie same. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło...