Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT CORDOBA 6L2 1.4 BBY - Czujnik położenia wałka rozrządu gdzie się znajduje?

30 Jan 2019 09:40 3597 9
  • Level 9  
    Dzień dobry
    Mam pytanie gdzie znajduje się w silniku BBY 1.4 75 KM czujnik położenia wałka rozrządu. Potrzebuję go wymienić ponieważ czasami raz na 3 miesiące mam po odpaleniu komunikat błędu silnika auto trochę muli i trzeba resetować błąd.
    Ostatnio żonie podczas jazdy taki błąd wyskoczył i za chwilę kontrolka oleju nie wiem czy ma to jakieś powiązanie. Czujnik oleju był wymieniony w czerwcu. Czy może być problem z pompą? I jeżeli tak jak zdiagnozować.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 31  
    W tych silnikach był problem z wodą która spływała z odmy na dno miski olejowej i zamarzała pod smokiem. Zdarzały się nawet zatarcia silników.

Powiązany temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2194073.html Co prawda 8v ale z tego co pamiętam z 16v też był ten problem. Stąd mogło się zaświecić ciśnienie oleju.
  • Level 9  
    W takim razie jak rozwiązać problem dolać jakiś specyfik do oleju typu Ceramizer? A czy wiadomo gdzie jest ten czujnik? Mam przykładowe zdjęcie
    w załączniku zaznaczyłem czujnik który jak dla mnie pasuje :D Nie znalazłem jeszcze manuala do silnika.
  • Helpful post
    Level 31  
    Tak to co zaznaczyłeś to czujnik położenia wałka rozrządu.
  • Level 27  
    W tych silnikach nie było problemów z odmą, konstrukcja inna niż w 8V. Jak silnik zgasł w czasie jazdy to normalne że zapaliła się kontrolka oleju. Czy usterka na pewno z czujnika wałka (g40)? Częściej był problem z czujnikiem wału g28.
  • Level 9  
    A czujnik położenia wału korbowego znajduje się pod rozrządem czy może jest dostępny z wierzchu?
    Tak to miał być czujnik wału korbowego dodaję zdjęcie. A auto nie zgasło tak przynajmniej żona mówi.

SEAT CORDOBA 6L2 1.4 BBY - Czujnik położenia wałka rozrządu gdzie się znajduje?
  • Helpful post
    Level 31  
    Czujnik położenia wału korbowego jest raczej dostępny od spodu silnika. Znajduje się najczęściej przy kole pasowym na wale korbowym.
  • Helpful post
    Level 29  
    Najlepiej kolektor zdemontować. To chwila roboty. Przegladnij jeszcze kable bo czasem się przecieraly niedaleko wtyczki
  • Level 9  
    Problemem był czujnik został wymieniony na firmówkę Boscha koszt ścina z nóg 350 zł. Z tego co poczytałem zamienniki mogą szwankować np. albo przy mrozach lub przy nagrzaniu silnika co daje efekt gaśnięcia przy przegrzaniu czujnika lub nieodpalenia auta na zimnie.