Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.6 16V CC - naprawa silnika czy wymiana na używany Peugeot 206 1.6

30 Sty 2019 15:16 345 3
  • Poziom 6  
    Koledzy muszę wymienić w silniku miskę olejową , rozrząd, pompę wody , uszczelkę pod głowicą i pewnie regenerować głowice. Co jest bardziej opłacalne naprawę tych wszystkich rzeczy czy zakup używanego silnika i przekładka?

Czy jest jakiś sposób sprawdzenia który da mi pewność w stu % że wypalone są zawory? Podejrzewam tą awarie bo instalacja gazowa ma już 10 lat jest to PRINS i auto jest zamulone i ma przedmuchy . Jak wymieniałem ostatnio filtry to były zapchane czarną sadzą. Więc pewnie po tylu latach głowica będzie do regeneracji. Nie znam historii tej instalacji LPG.

Ma ktoś może instrukcję wymiany rozrządu do silnika NFU 1.6 16V 2003r?
  • Poziom 25  
    A co sie dzieje z autem ze uszczelka pod głowica?
    Sprawdź kompresje,wykonaj próbę olejowa i mniej więcej będziesz wiedział czy problemem jest kończący sie silnik.
  • Poziom 6  
    Uszczelkę już zdiagnozowałem tester co2 i przelewający się płyn w zbiorniku wyrównawczym duże przedmuchy. Auto jeździ trochę zamulone i znika płyn chłodniczy.
  • Poziom 25  
    Jak dół silnika jest OK to robiłbym głowice.Tym bardziej ze i tak będzie ściągana do wymiany uszczelki.Oddajesz do zakładu na planowanie,test szczelności itd.Tam powinni wiedzieć jak z zaworami i cała reszta głowicy.
    Kupując drugi silnik nigdy nie masz pewności jaki on jest naprawdę.Poz tym ze "pochodzi z zagranicy,do momentu demontażu jeździł super,zero wycieków,nie kopcil,przebieg to 120tys km i oczywiście nigdy gazu nie widział".😉
    Dużo tez zależy od tego jak długo chcesz tym autem jeździć,w jakim stanie jest reszta auta a co za tym idzie ile jestes gotów do niego "dołożyć".