Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- LENOVO K6 Note problem ze wzorem ekranu blokady

30 Sty 2019 18:02 681 3
  • Poziom 1  
    Witam.
    Telefon wymaga odblokowania dodatkowo za pomocą wzoru przy ponownym uruchomieniu, którego niestety zapomniałem. Normalnie jest odblokowywany za pomocą blokady na palec. Czy jest jakiś sposób na reset wzoru blokady bez utraty danych? Możliwe, że to jakiś bug ponieważ od 2 lat odblokowuję telefon tym samym wzorem przy ponownym uruchamianiu, a 2 dni temu jeszcze wszystko działało. Próbowałem kilku podobnych do używanego wzorów i nadal nic. Będę wdzięczny za każdą pomoc :) Wersja androida to bodajże 7.0, ponadto jestem na nim zalogowany na konto google, ale opcja odzyskiwania hasła nie pojawia się po kilkukrotnym błędnym wprowadzeniu wzoru, instrukcja do telefonu niestety nie ma żadnych informacji na ten temat
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    K6 Note to telefon juz fabrycznie szyfrowany. Jesli prosba o wzor pojawia sie zaraz po wlaczeniu, jeszcze przed zaladowaniem systemu a nie na ekranie blokady to znaczy, ze wlaczona jest opcja tzw "secure boot/secure startup". Wowczas, bez podania poprawnego hasla system nie jest w stanie sie do konca uruchomic stad tez opcja odzyskiwania hasla nie ma prawa zadzialac, na telefon nie bedzie mozna sie dodzwonic a jedynie wykonac polaczenie alarmowe. W takim przypadku nie ma tez jak tej blokady obejsc.

Przyczyny moga byc dwie. Albo ktos zmienil ci blokade ekranu, albo w telefonie z jakiegos powodu czesciowo uszkodzona jest partycja z danymi uzytkownika stad nie mozna zweryfikowac poprawnego hasla. Druga opcja najczesciej wskazuje na problemy z padajaca koscia pamieci wewnetrz telefonu. Co prawda nie przypoiminam sobie aby te modele trafialy do serwisu z tego typu usterka, ale po 2 latach nie mozna tez tego wykluczyc.

W obu przypadkach szans na usuniecie czy odczytanie kodu, z tego co mi wiadomo, brak
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem z Vibe K6 Note. Kont Google kilka, leżał ze 2 lata jakoś i krzyczy o logowanie poprzednim kontem. (Przy podpięciu sima połączenia przychodzące ok, jedynie ten wkurzający komunikat "odczekaj 24godziny..." i znów to samo. Przewinalem już hard reset z każdym z kont, sytuacja powtarzalna. Próba kolejna, usunąłem go już z każdego możliwego konta Googla w ustawieniach "Play", findmyphone'ow, itp., itd. Na granicy nerwicy zarejestrowałem się na Lenovo moto (bo nowy i tak Motorola one) i pocieszajace, wznowiłem rejestrację urządzenia, jest ok (gwarancji koniec, choć miło bo soft support jest). Dziś (rejestrowałem się około 20.04) mi przyszedł infomail z supportu z linkiem do Lenovo Moto Assist. Według HowTo twierdzą, że po zainstalowaniu się na kompie i update podobno powinno zaskoczyć pobranie fabrycznego i reinstalacja androida "na surowo". Dziś po potwierdzeniu w Play czy na Moto support czy mi to 360° door to door nie wywali z Motoroli one na K6 ;-).
  • Poziom 33  
    Instalacja oprogramowania nic tutaj nie zmieni. To blokada przed resetem telefonu, antykradziezowa.

Poszukaj tutoriali na YouTube'ie (model + FRP) jak to obejsc i potem wylaczyc, albo zglos sie do jakiego serwisu w okolicy to powinni ogarnac.