Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora 300l pomocy - Dobór zbiornika

30 Sty 2019 18:33 138 4
  • Poziom 2  
    Witam zbudowałem kompresor na bazie sprężarki klimatyzacji FK 40 wykorzystywanych w autobusach czterocylindrowa V 465cm3. Silnik do napędu 4kw 2900 obr/min obroty kompresora 1500obr/min. Wydajność szacuje na ok 550/600l/min. Zbiornik 300l z hydroforu i tu pojawia się pytanie odnośnie tego zbiornika na tabliczce znamionowej ma max 6bar ja go "przetestowałem" do 11 mianowicie został napełniony 3/4 wodą i napompowany do 11bar oraz na sucho do 8 bar teraz na ukończeniu prac mam wątpliwości co do tego zbiornika i myśle czy go nie sprawdzić jeszcze raz na sucho do 12bar? Czy ktoś z forumowiczów miał takowy kompresor na bazie hydroforu ? Chce uzyskać na wyjściu 8 bar.

Jeśli zły dział przepraszam i prosze o przeniesienie.
  • Poziom 42  
    czechux1999 napisał:
    na tabliczce znamionowej ma max 6bar
    I do takiego ciśnienia powinien być stosowany.
    czechux1999 napisał:
    ja go "przetestowałem" do 11 mianowicie został napełniony 3/4 wodą i napompowany do 11bar oraz na sucho do 8 bar
    czechux1999 napisał:
    myśle czy go nie sprawdzić jeszcze raz na sucho do 12bar?
    Zawsze próby robi się ciśnieniem wyższym, od max dopuszczalnego, ale użytkuje się do ciśnienia dopuszczonego przez producenta.
  • Poziom 36  
    Zbiornik od hydroforu nie nadaje się, próba tylko pokazała że taki zbiornik jest w stanie wytrzymać chwilowo takie ciśnienie. Niestety w kompresorach ciśnienie maleje i wzrasta co przekłada się na ciągłą pracę ścian zbiornika. Jeśli cenisz swoje życie więcej niż na kilka stów to mimo wszystko zaopatrz się w zbiornik oryginalny.
  • Poziom 2  
    A podczas pracy jako hydrofor ścianki zbiornika nie pracują?
  • Poziom 36  
    czechux1999 napisał:
    A podczas pracy jako hydrofor ścianki zbiornika nie pracują?

Pracuje ale pod dwukrotnie niższym ciśnieniem niż w pierwszym lepszym kompresorze.
    Jeśli chcesz być pewny zbiornika to zrób próbę wodną dla dwukrotnego ciśnienia roboczego czyli około 20 bar ale chyba domyślasz się jaki będzie tego finał...