Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Miniterm Turbo / woda w umywalce gorąca; woda pod pryszncem letnia /

30 Sty 2019 19:36 189 3
  • Poziom 6  
    Witam.
    szukałem podobnych tematów ale żaden nie rozwiązuje mojego.
    Mam problem z instalacją wodną w mieszkaniu. Wodę podgrzewa Termet Miniterm Turbo.

W łazience mam dwa krany
    - jest kran od umywalki ma normalne ciśnienie wody, a piec szybko wodę nagrzewa
    - z drugim kranem w wannie od kilku dni dużo gorzej. Woda leci już tylko letnia.
    Z całego obiegu wody kran jest również w kuchni - ma normalne ciśnienie oraz szybka ciepła woda.

Sitko w wannie delikatnie zabrudzone ale nie na tyle żeby zapchać przepływ. Zimna woda ma normalne ciśnienie. Problem wcześniej nie występował. Woda leciała na taką temperaturę na jaką zadałem na piecu. Od kilku dni zaczął występować problem.

Proszę o pomoc
    ; odpowiem na niedopowiedzenia i ew brakujące informacje ;
  • Poziom 24  
    Może się czymś rura zapchała? Masz możliwość dostania się do rury od tego kranu możliwie najbliżej zasilania żeby spróbować to ciśnieniowo odetkać?
  • Poziom 6  
    Też tak pomyslałem. Dostęp moge mieć tylko od strony kranu. Żadnej rewizyjnej nie mam.. Moge zakrecic główny zawór i pomiędzy kranami ciśnienia użyć, tyle że jeśli zator wróci do głównego zasilania to bedzie kiepsko...
  • Poziom 35  
    jeśli masz licznik wody to sprawdź ile litrów na minutę leci Tobie gdy korzystasz z kranu, a ile litrów gdy korzystasz z wanny.
    Przepływowy podgrzewacz wody ma problem z dogrzaniem jeśli przepływ wody jest zbyt duży, więc jeśli coś by ograniczało przepływ wody to woda byłaby cieplejsza, a nie chłodniejsza.
    Możliwe, że wydajność Twojego termy spadła z powodu kamienia, a zwykle wanna ma większy przepływ wody i terma jej nie dogrzewa. Kran z racji mniejszego przepływu mieści się jeszcze w możliwościach technicznych termy.
    Sprawdzenie przepływu ciepłej wody w litrach na minutę na liczniku od wody da Ci odpowiedź co może być przyczyną.