Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik termostat do piecyka ariston uno 24 MFFI

30 Sty 2019 19:38 168 6
  • Poziom 3  
    Witam
    Prosze o pomoc
    Jaki termostat bezprzewodowy do piecyka Ariston UNO 24 MFFI
    Dziekuje serdecznie za pomoc
    Pozdrawiam Mateusz
  • Poziom 34  
    Wystarczy dowolny regulator pokojowy typu ON/OFF z bezpotencjałowymi stykami przeznaczony do współpracy z napięciem 230V np. Salus RT510RF, czy Tech ST-292 v2 (v2 oznacza wersję bezprzewodową) itp.
    Ściągnij instrukcję instalacji dla swojego kotła to na schemacie płyty głównej masz złącze ze zworą oznaczone literą T.
    Podłączając regulator zworę usuwasz i w to miejsce podłączasz 2 żyły (NO i COM) od regulatora pokojowego.
    Jeśli regulator włączy grzanie to zamknie obwód co będzie symulacją zwory i kocioł zacznie grzać.
    Gdy regulator wyłączy ogrzewanie to obwód zostanie otwarty, co będzie symulowało brak zwory i palnik wyłączy się.
    Palnik w kotle może wyłączyć się wcześniej jeśli woda kotłowa osiągnie górną wartość temperatury jaką sobie ustawisz w ustawieniach kotła.
  • Poziom 3  
    zastanowię się nad takim rozwiązaniem:) , ale powiedz mi jeszcze co myślisz o SALUS 091FLRF?
  • Poziom 34  
    091FLRF ma parowanie analogowe za pomocą DIP switchy, co powoduje, że jeśli mieszkasz w bloku to sąsiad może sterować Twoim kotłem jeśli będzie miał identyczne ustawienie tych DIP-ów.
    Z tego powodu ja preferuję regulatory bezprzewodowe wyłącznie z cyfrowym parowaniem i wyżej podałem Ci przykładowe regulatory.
    Salus ma histerezę do wyboru 0,5 lub 1,0 stopnia, a Tech ma ustawianą histerezę w zakresie od 0,2 do jak kojarzę 3,0 stopni, podobno z krokiem co 0,1 stopnia, więc pod kątem ustawianej histerezy jest lepszy ale nie wiem jaką ma czułość czujnik temperatury.
    Jak testowałem Eurostera Q7RXTX to on po ustawieniu histerezy 0,3 chodził gorzej niż Salus z histerezą 0,5 dodatkowo Q7 gubił zasięg tam, gdzie Salus ma ciągły zasięg bez problemów, więc Eurostera Q7 nie polecam.
    Techa nie testowałem ale jakbym nie miał regulatora to bym wziął tego ST-292 v2 na testy.
    Dodam, że aktualnie sam używam Salus RT510RF, więc mam praktykę z tym regulatorem i porównanie praktyczne do Eurostera Q7RXTX.
    091FLRF miałem testowo do sprawdzenia zasięgu Salusa ale brak przycisków + - do zmiany temperatury i nie odpowiadająca mi funkcjonalność tego regulatora i analogowe parowanie spowodowały, że wybrałem droższego Salusa RT510RF.
  • Poziom 34  
    Tak to jest wspomniany przeze mnie RT510RF, którego jak wyżej dodałem sam używam.
    Jakbyś chciał Tech ST-292 v2 to on kosztuje ok. 300zł, lepiej wizualnie się prezentuje ale to kwestia gustu i ma histerezę ustawianą od 0,2 podobno z krokiem co 0,1 stopnia, więc daje większy zakres histerezy do wyboru. Salus ma tylko 0,5 lub 1,0 stopnia, a u siebie bardziej bym widział histerezę np. 0,4 :)
    Tylko jak pisałem nie wiem jak Tech sprawuje się w porównaniu z Salusem, jaki jest zasięg i jak działa czujnik temperatury. Ten z Salusa RT510RF mi odpowiada. W każdym bądź razie jest lepszy niż w Eurosterze Q7.
    Musisz kupić jakiś regulator podłączyć go i zobaczyć jak działa, czy spełnia Twoje oczekiwania w Twojej instalacji c.o. i w Twoim lokalu.
  • Poziom 3  
    nie zależy mi na wyglądzie aby spełniało swoją rolę :)
    dzięki za pomoc pozdrawiam serdecznie