Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy do poprawienia sygnału Wi-Fi wystarczy antena kierunkowa i router TP-link?

Snaq8 30 Jan 2019 22:07 420 3
    Snaq8
    Level 2  
    Witam, chciałbym poprawić sygnał WiFi. Nadajnik oddalony jest o jakieś 100-150m, na telefonie mam zasięg jednej kreski. Chciałbym aby moc sygnału w miejscu w którym mieszkam była odbierana lepiej na telefonie i ps4. Co będzie mi do tego potrzebne, antena kierunkowa i zwykły router typu tplink wystarczy?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Snaq8 wrote:
    Witam, chciałbym poprawić sygnał WiFi. Nadajnik oddalony jest o jakieś 100-150m, na telefonie mam zasięg jednej kreski. Chciałbym aby moc sygnału w miejscu w którym mieszkam była odbierana lepiej na telefonie i ps4. Co będzie mi do tego potrzebne, antena kierunkowa i zwykły router typu tplink wystarczy?

100-150m to zakładam w terenie otwartym.
    Potrzebujesz 2 urządzeń zewnętrznych do powieszenia na ścianie/kominie. Jedno koło routerea nadającego (łaczysz je kablem) drugie u siebie. Urządzenia tworzą nezprzewodowy most.
    Najpopularniejszym jest nanostation loco.
    Snaq8
    Level 2  
    Tylko w tym problem, że to jest w Holandii na kempingach i jedyny internet jaki jest dostępny to internet z takiego ośrodka wypoczynkowego przez WiFi. Więc raczej nic nie mogę zrobić przy punkcie nadawczym😬
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Cudow nie bedzie. Co bys nie zastosowal rezultaty poznasz po prztestowaniu. Nie ma wzoru do obliczenia jak to bedzie dzialac. Wyjdz przed budynek i zmierz komorka nawet poziom sygnalu. Tylko nie w kreskach ale w fizycznych jednostkach jakims wifi skanerem. Podaj wynik.