Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy do poprawienia sygnału Wi-Fi wystarczy antena kierunkowa i router TP-link?

Snaq8 30 Jan 2019 22:07 495 3
    Snaq8
    Level 2  
    Witam, chciałbym poprawić sygnał WiFi. Nadajnik oddalony jest o jakieś 100-150m, na telefonie mam zasięg jednej kreski. Chciałbym aby moc sygnału w miejscu w którym mieszkam była odbierana lepiej na telefonie i ps4. Co będzie mi do tego potrzebne, antena kierunkowa i zwykły router typu tplink wystarczy?
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Snaq8 wrote:
    Witam, chciałbym poprawić sygnał WiFi. Nadajnik oddalony jest o jakieś 100-150m, na telefonie mam zasięg jednej kreski. Chciałbym aby moc sygnału w miejscu w którym mieszkam była odbierana lepiej na telefonie i ps4. Co będzie mi do tego potrzebne, antena kierunkowa i zwykły router typu tplink wystarczy?

100-150m to zakładam w terenie otwartym.
    Potrzebujesz 2 urządzeń zewnętrznych do powieszenia na ścianie/kominie. Jedno koło routerea nadającego (łaczysz je kablem) drugie u siebie. Urządzenia tworzą nezprzewodowy most.
    Najpopularniejszym jest nanostation loco.
    Snaq8
    Level 2  
    Tylko w tym problem, że to jest w Holandii na kempingach i jedyny internet jaki jest dostępny to internet z takiego ośrodka wypoczynkowego przez WiFi. Więc raczej nic nie mogę zrobić przy punkcie nadawczym😬
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Cudow nie bedzie. Co bys nie zastosowal rezultaty poznasz po prztestowaniu. Nie ma wzoru do obliczenia jak to bedzie dzialac. Wyjdz przed budynek i zmierz komorka nawet poziom sygnalu. Tylko nie w kreskach ale w fizycznych jednostkach jakims wifi skanerem. Podaj wynik.