Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spam na poczcie na inny adres e-mail

fdjjsjjxc 31 Jan 2019 00:01 789 4
 • #1
  fdjjsjjxc
  Level 2  
  Witam.
  Zauważyłam dziwna sytuację. Dostaje dużo spamu o treści erotycznej jednak, gdy sprawdzam odbiorcę jest tam zupełnie inny adres e-mail niż mój. Jak to możliwe? Moj adres e-mail to przykladowo x(malpa)vp.pl a adres odbiorcy to y(malpa)vp.pl.
 • #2
  Tommy82
  Level 41  
  Niekiedy jest uruchomiona opcja catchall czyli przechwyć wszystko i gdzieś przekieruj na konkretne konto często główne dla usługi. Działa to tak że jak ktoś zrobi literówkę to i taki mail i tak dla danej domeny gdzieś wyląduje. Problem jest taki że jak spamer spamuje na domenę czyli cokolwiek(malpa)domena.pl to taki mail wyląduje gdzieś na jakimś zdefiniowanym koncie.
 • #3
  fdjjsjjxc
  Level 2  
  Tylko w tym przypadku mój adres e-mail i adres e-mail odbiorcy bardzo się od siebie różnią. Dodam, że tylko takie e-maile w spamie zaadresowane są nie na mój adres i bardzo często do mnie przychodzą.
 • #4
  Tommy82
  Level 41  
  Napisz jak na przykładzie troszkę bardziej konkretnym na "zasadach ogólnych" bo domenę podałeś w obydwu przykładach taką samą. Go jak to jest sss(malpa)konkretnadomena.pl co przyszło na bbb(malpa)konkretnadomena.pl w obu przypadkach konkretnadomena.pl jest ta sama to to jest pewnie catchall właśnie.
 • #5
  fdjjsjjxc
  Level 2  
  Tak, rzeczywiście domena jest ta sama, to musi być to. Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂