Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spam na poczcie na inny adres e-mail

31 Sty 2019 00:01 198 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zauważyłam dziwna sytuację. Dostaje dużo spamu o treści erotycznej jednak, gdy sprawdzam odbiorcę jest tam zupełnie inny adres e-mail niż mój. Jak to możliwe? Moj adres e-mail to przykladowo x(malpa)vp.pl a adres odbiorcy to y(malpa)vp.pl.
  • Poziom 40  
    Niekiedy jest uruchomiona opcja catchall czyli przechwyć wszystko i gdzieś przekieruj na konkretne konto często główne dla usługi. Działa to tak że jak ktoś zrobi literówkę to i taki mail i tak dla danej domeny gdzieś wyląduje. Problem jest taki że jak spamer spamuje na domenę czyli cokolwiek(malpa)domena.pl to taki mail wyląduje gdzieś na jakimś zdefiniowanym koncie.
  • Poziom 2  
    Tylko w tym przypadku mój adres e-mail i adres e-mail odbiorcy bardzo się od siebie różnią. Dodam, że tylko takie e-maile w spamie zaadresowane są nie na mój adres i bardzo często do mnie przychodzą.
  • Poziom 40  
    Napisz jak na przykładzie troszkę bardziej konkretnym na "zasadach ogólnych" bo domenę podałeś w obydwu przykładach taką samą. Go jak to jest sss(malpa)konkretnadomena.pl co przyszło na bbb(malpa)konkretnadomena.pl w obu przypadkach konkretnadomena.pl jest ta sama to to jest pewnie catchall właśnie.
  • Poziom 2  
    Tak, rzeczywiście domena jest ta sama, to musi być to. Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂