Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

15-b020ew - Zamiennik kości BIOS i wsad

31 Sty 2019 00:28 297 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Laptop HP SleekBook 15-b020ew. Użytkownik wgrał złą wersję aktualizacji BIOS. Po wylutowaniu pamięci AMIC A25L032AM-F pomyliłem w programatorze strony i chip się uszkodził. Zamówiłem o tej samej wielkości pamięć Windbond W25Q32FVS zaprogramowałem wsadem niby dedykowanym do tej wersji płyty DA0U36MB6D0 REV:D z grafą nVidia GT630M. Niestety dalej lapek po włączeniu nie daje obrazu ani na LCD ani zewn. monitor po HDMI.

Czy Windbond W25Q32FVS może być zamiennikiem dla AMIC A25L032AM-F ?
    Czy dysponuje ktoś pewnym wsadem dla płyty DA0U36MB6D0 REV:D ?
  • Poziom 28  
    Teoretycznie powinno działać. Ta sama pojemność i napięcie ale diabeł tkwi w szczegółach.
    25Q32 to SPI z 4kB sektorami oraz Dual/Quad IO.
    25L032 nie wiem jak wyglądają szczegóły.
    Trzeba by zerknąć do datasheet.
    Na supporcie HP nie widziałem biosu do tego laptopa.
    Mam natomiast taki:
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź. Szybko zamówię MX25L3205D bo też była na tych płytach a AMIC A25L032AM jest już sporo droższy. Ten Winbond kosztował grosze to nie zaszkodziło spróbować. Ale z wsadami to już zaczekam na klips do programowania bez potrzeby zdejmowania układu.
  • Poziom 28  
    Klips nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Po pierwsze programator musi mieć dużą obciążalność jeśli bez włączenia płyty do zasilania.
    Po drugie nie wiadomo czy inne układy komunikując się z amięcią nie zakłócą programowania.
    Najpewniej jest na wylutowanej.
    Jaki masz programator, że uszkodził Ci kość przy odwrotnym włożeniu?.
    W większości widzą za duży prąd i przerywają programowanie.
  • Poziom 13  
    Vellon Vp280 nie obsługuje SPI o tak dużej pamięci więc używam standardowego CH341A w czarnej wersji. Będę wylutowywał kilka razy testując wsady i w końcu odpadnie pad. Od tego jest weryfikacja zaprogramowanego chipa, prawda ? Zaryzykuję klipsem chyba że ktoś na 100% potwierdzi wsad do powyższej płyty z grafiką GT630M.
  • Spec od monitorów
    :!: A25LQ32AM-F / AMIC A25L032AM-F
    Co do kupna Link
    Bywałą też na (alle..drogo) / FINALTECHpl

Spróbuj z EON 25Q32/ * EN25Q32
    Stosowano na płycie od Quanta R53 (zamiennie) , SM dostępny

Modele z serii HP SLEEKBOOK 15 15-B
    - płyta np. p.nr.: 701694-501 / or 701677-001
    platforma Quanta DA0U36MB6D0

:idea: :?:
    HP SLEEKBOOK 15 15-B >>> była pod Intel / była pod AMD
  • Poziom 13  
    Dzięki za sugestie ale zamówiłem już za grosze MX25L3205D tylko będę musiał jak zwykle uzbroić się w cierpliwość.
    To fakt, że pod tym samym numerem DA0U36MB6D0 REV:D kryją się różne warianty. Moja to Intel Core i3 i nvidia GT630M. Podejrzewam, że stąd jest problem po zaprogramowaniu Winbonda.
    Przyjdzie Macronix to się odezwę w temacie.
  • Spec od monitorów
    To z SM pod HP Pavilion UltraBook 14 (Intel)
    Quanta_ u36 u33 _ project: volks_dis_uma_14_15.6_ultra_slim_rev_1a
  • Poziom 28  
    CPU_COLLECTOR napisał:
    Vellon Vp280 nie obsługuje SPI o tak dużej pamięci więc używam standardowego CH341A w czarnej wersji. Będę wylutowywał kilka razy testując wsady i w końcu odpadnie pad. Od tego jest weryfikacja zaprogramowanego chipa, prawda ? Zaryzykuję klipsem chyba że ktoś na 100% potwierdzi wsad do powyższej płyty z grafiką GT630M.

Jeśli sprawdza się u Ciebie klips to mam jeszcze kilka imnych biosów do sleekbook.
    Dołożę.