Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe przegrzewa mieszkanie

31 Sty 2019 11:27 255 6
  • Poziom 28  
    Nowa instalacja wodna, w nowym budynku.
    Powierzchnia mieszkania 60m2,
    4 sterowniki - sypialnia, łazienka, pokój, przedpokój z salonem i aneksem kuchennym.
    Sterowniki RERT50 - https://e-rbb.pl/instalacje/system-ogrzewania...-ogrzewaniem-podlogowym/termostaty-tygodniowe.

Problem polega na tym, że we wszystkich pomieszczeniach jest ustawiona taka sama temperatura - (nie bawie się w strefy, bo mieszkanie nowe i jeszcze nie ma drzwi wstawionych) - 19 stopni (ekonomiczny), a temperatura stale rośnie - wczoraj włączając bezpiecznikiem pompę ogrzewania było wszędzie około 21st, dzisiaj po nocy (dość zimnej w dodatku) jest już 25-26,5 (temperatura mierzona przez sterowniki) - sytuacja taka powtarza się już drugi raz, ostatnio po prostu wyłączyłem bezpiecznikiem pompę bo temperatura dochodziła do 28st....

Nigdy wcześniej nie używałem podłogówki, i pytanie moje jest takie - czy 19st ustawione na sterownikach to wciąż po prostu zbyt dużo, czy coś nie gra z instalacją.
    Dodam tylko, że sterowniki mają ten tryb "PWM" który wg instrukcji powinien zapobiegać przegrzaniu mieszkania... jakoś mu to chyba nie wychodzi. Histereza ustawiona na 0,5st, przesunięcie temperatury na 0. Ikony "grzania" na sterowniku nie zaobserwowałem ani razu, podłoga jest cały czas przyjemnie ciepła.
  • Poziom 23  
    28 st.C to by oznaczało niemiłe ciepło w stopy lub świetnie ocieplony budynek.Czy temperatura odczuwalna odpowiada tej ze sterowników?
    Może źle zaprogramowałeś sterowniki?
  • Poziom 28  
    Odczuwalnie jest ciepło. Na czuja o 2st zbyt dużo.

Źle zaprogramowałem? Ustawione wg instrukcji, bez bawienia się w strefy czy zmiany temp (żeby wykluczyć bezwładność) na 19st... i pokazuje że jest na tyle właśnie ustawiony. Ale mierzy że jest 26...
  • Poziom 23  
    Lokalizacja sterowników?Może są schładzane "lewym"powietrzem?.Sprawdziłeś na zaciskach czy sterują zaworami i czy zawory na pewno zamykają/otwierają czy tylko domykają?
  • Poziom 28  
    lokalizacja sterowników wyklucza schładzanie - poza tym, nawet jeśli, to mierzyłby temperaturę po schłodzeniu - a ewidentnie tego nie robi. Zaciski sprawdzę.
  • Poziom 23  
    Sprawdź też element wykonawczy, pod kątem mechanicznym,czyli zawory.Czy na pewno są zamykane.
  • Poziom 40  
    Svetherus napisał:
    Ikony "grzania" na sterowniku nie zaobserwowałem ani razu, podłoga jest cały czas przyjemnie ciepła.

Czyli albo uszkodzony sterownik albo źle podłączona pompa, jeszcze jedno - kiedyś musiałem zainstalować zawór zwrotny bo pompa "przepuszczała ciepło" :-(