Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam pralki z głębokością do 42cm

Mmariusz190 31 Jan 2019 11:31 999 13
    Mmariusz190
    Level 4  
    Witam
    Jestem tu nowy Ale od tygodnia już duuużo tu poczytałem.
    Szukam pralki z głębokością do 42 max.
    Prawie jestem zdecydowany na Samsunga (nieklejony, łożyska możliwe do wymiany)... Ale...
    Chciałbym się zapytać o Wasze opinie o Candy. Obecnie mam Zerowatta 18 rok a Candy ich kupilo. Niektóre modele Candy mają gwarancję producenta do 5 lat jak się przedłuży u nich na stronie. Czy warto??
    Chyba, że macie innego faworyta...;)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kowal011
    Level 21  
    Ostatnio zmieniłam Indesita iwsc 51052 na nowszy model (iwsc 51252). Stara pralka wytrzymała 6 lat ciągłego katowania (2 dzieci + ciuchy robocze 2 razy w tygodniu + dostęp do suszarni w weekendy). Średnio ca. 2 prania dziennie. Pilnowałem żonę aby pralka nie była przeciążana wagowo, a gdybym nie dodał środka do czyszczenia pralek uszczelniacz dalej pełniłby swoją funkcję... Now(sz)y model ma inną czcionkę na froncie, 1200 obr. wirowania (stara 1000) i pika jak na whirlpoola przystało :) Kwota jaka została wydana( ~700PLN) jest do zniesienia, nawet gdyby nowa wytrzymała te gwarantowane 30mc-y.
    Mmariusz190
    Level 4  
    A co myślicie o tym modelu? Szukam pralki z głębokością do 42cm
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 41  
    Dużą zaletą są wymienne łożyska i tu w zasadzie zalety się kończą.
    Lepiej rozważyć coś z oferty producenta LG bo póki co ten producent również oferuje możliwość wymiany łożysk a pozostałe podzespoły pralki są lepiej dopracowane niż w przypadku Samsunga.
    Mmariusz190
    Level 4  
    Lg jest za duży niestety (nie wejdę do kabiny prysznicowej ;))
    A tak serio to waham się pomiędzy

SAMSUNG WW60J4060LW (wymienne łożyska)

SAMSUNG WW60J4213LW1(wymienne łożyska, silnik inwerterowy)

ELECTROLUX EWS1266CI (silnik internetowy, bez możliwości wymiany lozyska)

AMICA TAW6123LSW  (wymienne łożyska, za 150zl można przedłużyć gwarancję producenta na stronie do 5 lat)

A może coś z Bosha??
    Wiem już coraz mniej...:((
    Mmariusz190
    Level 4  
    Faaajny tyle że ma tylko wsad 5kg.
    Mmariusz190
    Level 4  
    Dlaczego lepiej bez silnika inwerterowego?
    Kenworth 18
    Level 41  
    Dlatego, że sterowniki silników trójfazowych bywają dosyć awaryjne i rzadko próba ich naprawy kończy się pozytywnie. Tradycyjny silnik szczotkowy będzie głośny w trakcie pracy, ale jego awaryjność jest znikoma w porównaniu do nowszej technologii.
    hiennas
    Level 11  
    Nie wiem czy pralka została wybrana ale właśnie stoję przed podobnym dylematem. poprzednie Candy sie spaliło.
    Zauwazyłem że przy pralkach ładowanych od przodu ich głębokość nie uwzględnia często grubości drzwiczek czy pokręteł więc można się zdziwić.
    Przykład: https://www.lg.com/pl/pralki/lg-F0J5WN3W# - wymiar jest brany na dole bez drzwiczek i "gzymsu" z tyłu pralki.
    Jak patrzyłem na inny przykład to z 44 cm zrobiło się 49 cm.

p.s. chyba poproszę o radę jeszcze tutaj. :-)
    PanAGD
    Level 23  
    Kenworth 18 wrote:
    Dlatego, że sterowniki silników trójfazowych bywają dosyć awaryjne i rzadko próba ich naprawy kończy się pozytywnie.

A Pan dalej swoje...dosyć awaryjne. Czyli co ile padają te sterowniki, bo już sam nie wiem.
    Kenworth 18
    Level 41  
    Nie Pan tylko kolega.😉
    Może w skali jednego serwisu w jednym mieście nie są to częste przypadki, ale tym nie mniej są to napędy bardziej problematyczne w porównaniu do tradycyjnego silnika komutatorowego.
    Producenci oferują za to sprzęt pracujący zdecydowanie ciszej a dla wielu klientów ma to znaczenie i tylko klient decyduje co zakupi i jakimi kryteriami się kieruje.
    PanAGD
    Level 23  
    Kenworth 18 wrote:
    Nie Pan tylko kolega.😉

Miło mi ;)
    Kenworth 18 wrote:
    Może w skali jednego serwisu w jednym mieście nie są to częste przypadki, ale tym nie mniej są to napędy bardziej problematyczne w porównaniu do tradycyjnego silnika komutatorowego.

Nie patrzę na branżę AGD tylko przez pryzmat mojego sklepu czy serwisu, ale mam też kontakty z wieloma innymi takimi punktami w Polsce. Oczywiście trafiają się przypadki, że silnik inwerterowy odmówi pracy, ale to póki co margines. U mnie przez kilka lat miałem 2-3 takie przypadki. W innych punktach, które znam bywa podobnie.
    Póki co częściej trafiały się walnięte silniki szczotkowe, niż inwerterowe. Ale to kwestia skali. Za kilka lat będzie można powiedzieć coś więcej i konkretniej ;)