Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka i suszarka z średniej/wyższej półki

31 Sty 2019 17:49 534 1
  • Poziom 1  
    Szukam do domu (rodzina pięcioosobowa) wydajnej pralki i suszarki do codziennego użytkowania.

Jestem w stanie przeboleć na taki sprzęt po około 3000 na sztukę i mam pytanie, co wybrać w takim budżecie?

1. Pralka wymagania:
    - wsad 9-10 kg
    - wytrzymała - czas eksploatacji 10 lat i więcej
    - łatwo i stosunkowo tanio naprawialna - czyli pewnie nie chciałbym łożysk zintegrowanych z bębnem
    - nie jestem przywiązany do żadnej marki - obecnie mam Siemensa sprzed 8 lat - dalej działa bez właściwie żadnych ingerencji (no poza wyciąganiem dziecięcych skarpetek z pompy), ale trochę mały i idzie do mieszkania na wynajem,
    - bajery typu wifi interesują mnie dość średnio - za to raczej nie chcę dopłacać,
    - myślałem o Bosch Home Professional WAY 24742PL, ale zobaczyłem ją na żywo w markecie i panel przedni to jakaś kpina, plastik wygląda tak, jakby miał się rozpaść od byle uderzenia, poza tym ma chyba nierozbieralny bęben,
    - czytałem tutaj, że LG, Samsung są fajnie zbudowane w środku (przy czym Samsung ma drogie części), ale o samym LG w necie zdarzało mi się przeczytać niepochlebne opinie (np. o tym modelu LG F4J9JS2T)
    - w tych okolicach cenowych jest też najtańsza Miele (Miele WDB 030 WCS Eco) - przy czym ma mniejszy wsad (co ewentualnie mogę przeboleć w zamian za znacząco wyższą jakość) - tylko tutaj nasuwa się pytanie, czy najtańsza pralka Miele jest na pewno lepiej wykonana od np. najdrożej LG?

2. Suszarka wymagania:
    - wsad podobny do pralki, więc pewnie 8-9 kg
    - z pompą ciepła z uwagi na mniejsze niszczenie suszonego prania
    - w związku z tym, że z pompą ciepła, to chciałbym taką, co ma tą pompę ciepła samoczyszczącą się i bardzo wytrzymałą, bo znów wyczytałem tutaj, że naprawa pc to dość drogi interes.

Co do napraw - chciałbym uniknąć sprzętów wymagających dużych i kosztownych napraw. Mniejsze naprawy mam ogarnięte przez ubezpieczenia - np. w Tauronie za bodajże 10 zł miesięcznie jest usługa serwisant domowy - bardzo fajne póki co - przede wszystkim nie ma limitu wieku sprzętu, więc można naprawiać i stare rzęchy, które teoretycznie inaczej byłyby do wyrzucenia - jedyny minus to limit 500 zł na naprawę - za resztę trzeba dopłacić.
  • SterControl
  • Specjalista AGD
    CKG18 napisał:
    - wytrzymała - czas eksploatacji 10 lat i więcej

Jak się trafi dobrze to może tych 10 lat dociągnie, ogólnie dziś żadna marka już tego nie zagwarantuje, nawet Miele.

CKG18 napisał:
    - łatwo i stosunkowo tanio naprawialna - czyli pewnie nie chciałbym łożysk zintegrowanych z bębnem

CKG18 napisał:
    - wsad 9-10 kg

Za taki wsad tanio nie będzie, zwłaszcza w BSH.

CKG18 napisał:
    nie jestem przywiązany do żadnej marki - obecnie mam Siemensa sprzed 8 lat - dalej działa bez właściwie żadnych ingerencji

I nie zmieniał bym tego.

CKG18 napisał:
    poza tym ma chyba nierozbieralny bęben,

Zbiornik klejony.

CKG18 napisał:
    czytałem tutaj, że LG, Samsung są fajnie zbudowane w środku

Heh, samsung fajnie zbudowany ? Jedynie w aspekcie, że zbiornik idzie otworzyć, co do reszty to słabo to wygląda. LG fajna, tylko troche przekombinowane z panelem sterowania.

CKG18 napisał:
    czy najtańsza pralka Miele jest na pewno lepiej wykonana od np. najdrożej LG?

Pojęcie względne i dyskusyjne, po Miele już też legenda została.

CKG18 napisał:
    z pompą ciepła z uwagi na mniejsze niszczenie suszonego prania

sposób podgrzewania powietrza raczej większego wpływu na to nie ma.

CKG18 napisał:
    co ma tą pompę ciepła samoczyszczącą się i bardzo wytrzymałą

Marzenia.