Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis t27 2009 - Całkowity brak mocy sporadycznie P1386

31 Sty 2019 17:56 288 6
  • Poziom 15  
    Problem z Avensis 2009 2,0 d4d 126KM.
    Auto potrafi tracić całkowicie moc.
    Na postoju nie przekroczy 1,5k rpm, ledwo może ruszyć z miejsca. Po zgaszeniu auta i odczekaniu minuty odpala bez w/w objawów. Auto może jeździć tydzień bez awarii, a może godzine.
    DPF pokazuje czysty, rurki i przewody do czujnika różnicy ciśnień drożne.
    Jedyne błędy jakie można znaleźć w sterowniku to błąd piątego wtryskiwacza, nie zawsze idzie w parze z w/w objawami. Raz miałem okazje być przy tym z komputerem i to co zaważyłem to ciśnienie w rampie w momencie awarii około 200-280, normalnie na jałowym trzyma około 320. Druga rzecz to położenie pedału przyspieszenia pokazuje max10%.
    Czepiać się zaworu SCV? Wszystkie sugestie mile widziane
  • Spec od samochodów
    17796/P1388/005000 - Control Module Malfunction - DBW Throttle Monitoring
    Possible Solutions
    Check Throttle Position Sensors
  • Poziom 15  
    Ok ale P1388 nie występuje w tym przypadku
  • Spec od samochodów
    Opis błędu jest blisko znaczny ,ale jak Ci wujek Google przetłumaczy opis będziesz wiedział dlaczego na poti gazu masz 10% .
    Ten co sprawdzał kody błędów nie powiedział Ci co znaczy P1386 ?
  • Poziom 15  
    Opis błędu znam i jest w pierwszym poście. Wtryskiwacz był podobno wymieniany na nowy w zeszłym roku ale problemy nie ustały.
  • Spec od samochodów
    Przepustnica się zacina.
  • Poziom 15  
    Czy jestes tego pewien? Znalazlem na necie jeden z warunków występowania w/w błędu i "Wyciek paliwa Wyciek paliwa przez dodatkowy wtryskiwacz P1386*

Pompa wysokiego ciśnienia Nie można uzyskać właściwego ciśnienia paliwa podawanego do dodatkowego wtryskiwacza P1386*

*: Zależnie od okoliczności, w jakich wystąpiła usterka, kod usterki DTC może nie zostać zarejestrowany"

Dlatego myslałem o SCV.