Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy G04 1064 D - Pralka skacze podczas wstępnego wirowania.

31 Sty 2019 18:47 306 4
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry,

Drodzy forumowicze, mam problem z pralką Candy G04 1064 D, otóż podczas wchodzenia na obroty (schodzenia z obrotów również) przy płukaniu, rzadziej przy wirowaniu bęben (obudowa, a raczej obciążnik betonowy) mocno pracują ocierając oraz waląc w blat pralki. Po zdjęciu blatu, okazało się, że jeden z uchwytów na obudowie bębna (w załączniku zdjęcie z zaznaczonymi uchwytami) do których przymocowana była sprężyna wyrobił się (jest wykonany z plastiku) do tego stopnia, że sprężyna wypadła.

Obudowa posiada pary takich uchwytów (wyrobione z onaczeniem 46, i nieużyte wcześniej z oznaczeniem 38.5), przeniosłem sprężyny na dalsze uchwyty (patrząc z przodu pralki) na obudowie bębna jak i na obudowie metalowej całej pralki. Bęben wisi, ale problem cały czas istnieje (walenie o blat). I tutaj pojawia się moje pytanie czy takie użycie dwóch dalszych mocowań na sprężyny jest prawidłowe? Czy może zostały one stworzone po prostu do innego typu pralki (obudowy)? Czy może ich użycie jest sensowne, ale powinienem wymienić jeszcze sprężyny oraz/lub amortyzatory, aby wyeliminować problem walenia zespołu piorącego o blat?
    Candy G04 1064 D - Pralka skacze podczas wstępnego wirowania. Candy G04 1064 D - Pralka skacze podczas wstępnego wirowania.
  • Poziom 43  
    Przede wszystkim amortyzatory, bo to one za to odpowiadają!
  • Poziom 37  
    Czy te obciążniki czyli przeciwwagi nie są luźne przypadkiem?
    Amortyzatory najpierw warto zdemontować i zweryfikować ich sprawność a dopiero później zamówić nowe gdy okażą się zużyte.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za odpowiedzi. Co do luźnych przeciwwag, to nie zwróciłem na to uwagi. Ale sprawdzę, może rzeczywiście warto je dokręcić. Jeśli chodzi o amortyzatory, tak odkręcę je i sprawdzę w jakim są stanie, od razu mierząc długość aby w razie potrzeby zamówić odpowiednie części. A jak widzicie fakt dwóch mocowań z naniesionymi numerami 38,5 i 46 (od strony obudowy bębna) ? Celowy zabieg, w przypadku uszkodzenia jednego mocowania (taki jak ten) ? Czy uniwersalność bębna co do różnego typu/rozmiaru pralki ?
    A może stan sprężyn jest winowajcą ?
  • Specjalista AGD
    Sprężyny zostaw w spokoju, zajmij się amortyzatorami.

iperius93 napisał:
    Celowy zabieg, w przypadku uszkodzenia jednego mocowania (taki jak ten) ?

Nie wierz w bociany, żaden producent nie zrobi takiego ukłonu, możliwe, że zbiorniki były przystosowane do różnych obudów. O ile po przełożeniu nie będzie trzeć o przednią ścianę i deformować fartucha to będzie ok.