Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi EAM3200.S - Po włączeniu świecą się cały czas diody filiżanek

31 Jan 2019 19:34 1176 2
  • Level 10  
    Witam,

Ekspres do kawy marki Delonghi EAM3200
    Po wymianie uszczelek w zaparzaczu oraz posmarowaniu silikonem zaparzyłem kawę po czym wyłączyłem ekspres (wszystko odbyło się poprawnie).
    Po jakimś czasie ponownie uruchomiłem ekspres chcąc zaparzarzyć dwie kawy w czasie mielenia ziaren do drugiej kawy córka zaczęła kręcić pokrętłem grubości ziaren.

W ekspresie zaczęły migać razem diody filiżanek i nie działają żadne przyciski.
    Po wciśnięciu przycisku wyłącznika diody filiżanek zaczynają migać naprzemiennie aby po pewnej chwili ekspres się wyłączył.
    Pop ponownym włączeniu ekspresu znów migają wspólnie tylko diody filiżanek i nie działają inne przyciski.

Przeprowadziłem test funkcji ekspresu oraz reset tak jak opisano na stronie:

http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/

ale niestety bez rezultatu.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu co może być jego przyczyną lub gdzie można szukać pomocy.

DeLonghi EAM3200.S - Po włączeniu świecą się cały czas diody filiżanek

Z góry dziękuje .
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Witam.
    Objawy wskazują na uszkodzenie grzałki bojlera lub co się rzadko zdarza zabezpieczenia termicznego na bojlerze.Thermoblok w tym modelu posiada dwie grzałki.Miernik w dłoń i niech kolega pomierzy grzałki - jeśli nie ma przejścia to jest uszkodzona.jedna z nich lub obie.
  • Level 10  
    Witam,

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Niestety nie posiadam żadnych narzędzi elektryka czy też elektronika ;-((
    Tak więc nie pozostanie mi oddać ekspres do serwisu.

Pozdrawiam,