Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator typu Split montaz jednostki wewnętrznej.

01 Lut 2019 07:43 747 15
  • Poziom 14  
    Witam czy można zamontować jednostkę wewnętrzną pod oknem zamiast grzejnika, a jednostkę zewnętrzna z drugiej strony na balkonie?
  • Poziom 21  
    Sa takie specjalne które wyglądają jak "gruby kaloryfer" taką tak ale taki normalny tj pod sufitowy to raczej nie ...
  • Poziom 14  
    Czyli różnią się wyglądem.?
  • Poziom 30  
    Tak jak napisał kolega @modero, są jednostki wewnętrzne do montażu w suficie (np. podwieszanym) lub pod sufitem, do montażu na ścianie i takie do powieszenia pod oknem lub postawienie na podłodze. Poniżej masz zdjęcia na których widać sposoby montażu.

Oczywiście nikt Tobie nie zabroni powiesić jednostki wewnętrznej ściennej pod oknem, ale będzie to nie zgodne z zaleceniami producenta, zaburzy cyrkulację powietrze i jeszcze kilka innych spraw...

Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to rozważ zakup dedykowanej jednostki wewnętrznej...

Klimatyzator typu Split montaz jednostki wewnętrznej. Klimatyzator typu Split montaz jednostki wewnętrznej. Klimatyzator typu Split montaz jednostki wewnętrznej. Klimatyzator typu Split montaz jednostki wewnętrznej.
  • Poziom 14  
    Nie nie kupiłem , raczej większość to typowe splity , nie biorę pod uwage sufitowych
    I kanałowych bo są dwa razy droższe.
  • Poziom 30  
    Wszystkie które pokazałem na zdjęciach to jednostki typu split, tylko każda ma inny sposób montażu. Wszystko zależy od tego ile i gdzie masz miejsca...
  • Poziom 14  
    Chce midea a ona ma raczej tylko jednostkę naścienna
    Te sufitowe sa droższe dużo.
  • Poziom 30  
    A czemu akurat ta firma ???? Wejdź na stronę Holder.pl, na ich stronie jest bardzo duży wybór producentów, są tam dostępne katalogi urządzeń i systemów - jednostek wewnętrznych i zewnętrznych oraz cenniki detaliczne... Zastanawia mnie dlaczego zależy koledze na takim niszowym producencie ??? Może uda się coś doradzić, ale musisz sprecyzować dlaczego ten a nie inny, albo na czym koledze zależy (jakieś ekstra funkcjonalności) ????
  • Poziom 14  
    Dlatego gdyż ma najlpszy stosunek ceny do jakości.
  • Poziom 30  
    No i tu bym polemizował... Kupujesz klimę sam czy przez kogoś ??? Masz jakieś wejścia na rabat ? Podaj jakiś przykładowy zestaw, moc i cenę.
  • Poziom 30  
    W holderze masz np Kaisai, 5kW, 5 lat gwarancji za 3300,- i to w detalu, na allegro można znaleźć za 2700,- Masz kogoś kto ci to kolego zamontuje ?
    Pytałeś o możliwość montażu pod oknem więc nie bardzo rozumiem czego tak naprawdę szukasz... Zestaw kaisai 5,3kW z jednostka wewnętrzna taką do montażu pod oknem (tak zwany podstropowo - przypodłogowy) niestety jest prawie dwa razy droższy w zakupie. (na PW wysłałem tobie info)
  • Poziom 14  
    Pytalem czy zwykłego splita można zamontować pod oknem
    Montować będzie firma - osoba od której zakupię klimę.
    Poprostu montaż jaki by mi pasował jest najprostszy dziura przez sciane sprężarka na balkonie i tyle.
  • Poziom 30  
    Rozumiem, jeśli nie masz kogoś znajomego od klimy to niestety cena będzie taka jak wynegocjujesz, a wiadomo jak jest....
    Jedna ważna rzecz, zwróć uwagę na papiery i sprzęt przy montażu bo zdarzają się podróbki, obudowa i wszystko wygląda ok, ale w środku jest jakiś tani marnej jakości chińczyk, który zepsuje się najczęściej przed upływem gwarancji lub zaraz po a po firmie montującej śladu nie będzie. Zaprosisz serwis autoryzowany i się załamiesz bo powiedzą Ci że oryginalna to może jest obudowa... Bardzo trzeba uważać na allegro i okazjonalne zakupy. Tak więc nie jest tak bardzo kolorowo. Tym bardziej że mało kto się zna co jest pod obudową. Można na necie sprawdzić ewentualnie po numerach seryjnych bądź po zdjęciach z netu wnętrza porównać czy jest podobnie.
  • Poziom 14  
    Ja kupuje od serwisu autoryzowanego.
  • Poziom 8  
    Mam pytanie dotyczące podłączenia jednostek klimatyzatora Panasonic. Czy do jednostki zewnętrznej CU-Z25TKE można podłączyć wewnętrzną CS-TZ25TKEW-1 ?
    Jednostka zewnętrzna jest z serii Z natomiast wewnętrzna z serii TZ.