Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Hikvision DS7716NI-I4 nie mogę dodać więcej niż 11 kamer IP

01 Lut 2019 15:27 636 6
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry
    Posiadam od roku rejestrator Hikvision DS7716NI do niedawna miałem ok 10 kamer IP wszystkie firmy Hikvision te same modele (wszystko działało bez zarzutu) teraz dokupiłem kolejne 4szt (takie same)i nie mogę sobie poradzić z dodaniem ich do Grupy tzn mogę dodać dowolne ale tylko 11szt. Pozostałe są widoczne w programie ivms ale mogę je dodać jako pojedyncze urządzenia w osobnych grupach.
    Adres Routera to 10.0.0.2 mam kilka AP z kolejnymi nr 10.0.0.3 i 10.0.0.4 adres rejestratora to 10.0.0.16 a kamer od 10.0.0.30 do 10.0.0.50
    Nie ustawiałem portów czyli każda kamera ma port 8000.
    Dostęp z zewnątrz poprzez ezviz działa bez zarzutu.
    Jeśli zamienię adresy IP w kamerach to są widoczne inne kamery ale i tak max 11szt więc z połączeniem jest ok.
    Rejestrator ma dwa wyjścia LAN1 i LAN2 do tej pory używałem tylko LAN1 i do niego podpiąłem 3szt switch POE
    Każdą kamerę mogę wywołać z przeglądarki i poustawiać.
    W programie SADP mają te same ustawienia i tylko różne adresy IP
    Proszę o informację co może uniemożliwiać dodanie więcej niż 11 kamer w grupie
    Dziękuje za pomoc i liczę na wyrozumiałość.
    Sebastian
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Jakie modele? Grupa - rozwiń to. Proponowałbym wgranie firmwareu nowszego i przywrócenie ustawień fabrycznych.
    Masz dostępne jeszcze pasmo? Jaki komunikat wyskakuje, gdy chcesz dodać kamerę?
    Wszystkie kamery dodajesz z poziomu samego rejestratora?
  • Poziom 9  
    Hikvision DS-2CD2120F wszystkie działają zamiennie tzn jeśli zamienię adresy IP na te które do tej pory działały to kamera zaczyna działać ale ta co działała do tej pory znika.
    Jeśli dodam ją z programu IVMS jako osobne urządzenie to pojawia się nowa grupa i wtedy widać obraz ale nie mogę nagrywać obrazu bo tak jakby nie była zaczytana przez rejestrator.
    Jeśli dodaje nowy rejestrator wpisując jego adres IP i hasło to zaznaczam eksport Grupy i pojawia się tylko 11 obrazów a 5 pozostaje pustych.
    Podczas Zdalnej Konfiguracji wciskając informacje o urządzeniu dostaję info że nie ma nowszej wersji oprogramowania.
    Jeśli nie macie pomysłu to spróbuje reset ale będzie zabawa z ustawianiem adresów IP na strychu z laptopa
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Takie dziwne rzeczy Ci się dzieją, bo robisz to zdalnie. Zrób to z poziomu samego rejestratora, a problemy zapewne znikną i dodasz wszystkie kamery bez problemu. Sam IVMS jest bardzo rozbudowany, i nie robisz czegoś poprawnie lub po prostu nie widzisz jakiejś opcji. Podepnij monitor TV pod rejestrator i po kilku kliknięciach myszką dodasz kamery.

Jaką masz obecną wersję oprogramowania?
    Co do aktualizacji to z poziomu programu lub samego rejestratora nie zawsze jest ona dostępna. Szukasz nowszej wersji w internecie i aktualizujesz najlepiej z rejestratora - z pendrive, po wgraniu na niego pliku digicap.dav .

Tutaj masz najnowszy firmware - powinien pasować do Twojego rejestratora. Spróbuj najpierw wszystko dodać z samego rejestratora, a jeśli to nie pomoże to wtedy zaktualizuj, chociaż aktualizować możesz zawsze, kiedy jest dostępna nowsza wersja. No i zalecana, gdy oprogramowanie w rejestratorze jest znacznie bardziej starsze niż w nowych kamerach.

No i jeszcze jedna ważna rzecz. Po dodaniu kamer w rejestratorze, musisz albo usunąć rejestrator z IVMS'a i dodać go na nowo - wtedy wskoczą Ci wszystkie kamery, albo edytować i dodawać ręcznie.
  • Poziom 9  
    Po Przywróceniu wartości domyślnych problem dalej ten sam czyli max 11 kamer
    Zrobię to bezpośrednio jak sugerujesz bo nie ogarnę tego w dotychczasowy sposób
    Dodaje kamery tak jak w filmie instruktażowym hikvision. Poprzez IVMS wybieram Zarządzanie Urządzeniem później klikam serwer i dodaję urządzenie wpisując adres IP, podaje hasło zostawiam port taki jak jest i znajduje 11 kamer a 5 miejsc jest pustych. Dziwne jest to że kamery których rejestrator nie widzi są widoczne w IVMS w dolnym okienku i ich ilość się zgadza (urządzenia online)
    Wersja oprogramowania to V 3.4.91 build 161220 Rejestrator Hikvision DS7716NI-I4 nie mogę dodać więcej niż 11 kamer IP
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Najprościej to z poziomu samego rejestratora - tak jak pisałem wyżej.

Ewentualnie zaloguj się na sam rejestrator z poziomu przeglądarki i tam spróbuj dodać kamery.

McCaban napisał:
    Dziwne jest to że kamery których rejestrator nie widzi są widoczne w IVMS w dolnym okienku i ich ilość się zgadza (urządzenia online)

To nie jest nic dziwnego. Te dolne okienko działa na podobnej zasadzie co SADPTools, czyli wyszukuje dostępne urządzenia Hika z Twojej wewnętrznej sieci.
  • Poziom 9  
    Ruszyło po zmianie Firmware
    Bardzo Dziękuję i jestem niezmiernie wdzięczny za poświęcony czas :)
    Udanego Weekendu :D