Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonoff Touch T1 (podwójny ścienny)

01 Lut 2019 16:14 744 16
  • Poziom 22  
    Chcę użyć tego do sterowania silnikiem od ekranu dla projektora (taki sam jak rolety). Potrzebuję FIZYCZNIE zabezpieczyć aby nie poszedł mi sygnał góra/dół na raz. Jak to zrobić?

Teoretycznie myślałem, że to może działać tak, że jak pójdzie napięcie 2x to po prostu nie puści/spali się/odłączy coś co będzie za sonoff przyciskami a przed silnikiem w ekranie. Macie jakiś inny lepszy/tańszy pomysł?

Sonoff Touch T1 (podwójny ścienny)
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Ale ja chcę pokombinować, wiem czemu nie - bo to jest do światła a nie do żaluzji, do żaluzji ma takie bez przycisków na 4 żaluzje, ale niestety nie ma na dwa a ja nie mam zamiaru przepłacać :( Co jest za problem ze zrobieniem takiego prostego zabezpieczenia?
  • Poziom 22  
    Pytam bo nie wiem właśnie, gdybym wiedział to bym nie pytał - stąd post tutaj. Czemu zadajesz pytania które nie mają sensu, zamiast zasugerować gdzie szukać rozwiązania?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Nie nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie, jest tylko cały czas Twoje wywyższanie się, jak zawsze na elektrodzie - zero chęci pomocy, pokombinowania wspólnie tylko wymądrzanie się - brawo za to forum ;)
  • Poziom 43  
    Sorry kolego, ale w pierwszym poście nie może być niczego "cały czas".
    Roszczeniowa postawa nic więcej.
    Dajcie mi to co chcę bo się obrażę.
    Samodzielnie myślał nie będę. Od tego jest elektroda.
    Ja kupiłem coś co nie za bardzo pasuje i teraz musicie mi pomóc.

A może warto było najpierw zapytać i dopiero dokonać zakupu?
    Może warto sprawdzić/dowiedzieć się jak działa ekran, jak połączone są wyłączniki krańcowe?
    Nie ciebie mnie nie obchodzi.
    Tylko roszczenia.

Ja wiem jedno, że inteligentny dom zawsze jest tak inteligentny jak jego "twórca".
  • Poziom 22  
    A inteligentna odpowiedź jest jak jej autor.

Nie znam się na elektronice i nie wiem jak coś takiego się nazywa, co by mogło mi pomóc, Ty masz widzę przyjemność z nabijania sobie postów wpisami o niczym więc bawmy się dalej.

W moim pierwszy poście zawarłem wszystko co potrzeba od udzielenia mi informacji - potrzebuję tylko fizycznego zabezpieczenia a dlaczego tylko o to pytam ponieważ:
    - silnik sam się blokuje na maksymalnym i minimalnym położeniu
    - obecnie jest używany przycisk żaluzjowy dół/zero/góra (z blokadą stanu) i może być cały czas napięcie a silnik po prostu jest na krańcu i się ekran nie kręci.
    - zakupu dokonałem w pełni przemyślanie właśnie do tego aby się pobawić i poznać coś nowego
    - ekran działa tak jak odpisał mi serwis - że jak dam góra/dół na raz to może spalić silnik

To Ciebie nie obchodzi mój problem tylko narzucenie mi Twojego sposobu myślenia, weź gotowca, weź gotowca, nie myśl, bądź jak ja - tak żyje się lepiej a potem wylewaj frustracje na innych, to jest takie fajne, zobacz zamiast Ci jakkolwiek pomóc pokażę Ci... i tak czytasz sobie to i czytasz a ja mimo braku odpowiedzi, zaczynam mieć przyjemność ze zmarnowania Ci czasu, coraz większą i większą...
  • Poziom 43  
    ciubas napisał:
    ekran działa tak jak odpisał mi serwis - że jak dam góra/dół na raz to może spalić silnik
    Więc trzeba tego się trzymać. Dokonałeś niewłaściwego zakupu, dlatego że nie masz o tym pojęcia.
    Trzeba było najpierw sobie układ rozrysować i dopiero na tej podstawie wybrać urządzenie sterujące ekranem.
    Więc proszę byś nie wylewał swego żalu tylko dlatego, że mam inny punkt widzenia.
    A teraz wyobraź sobie, że masz przekaźnik z cewką 230V, który posiada dwie pary styków NO-NC.

Weź kartkę, ołówek i przynajmniej spróbuj samodzielnie rozwiązać problem który sam stworzyłeś.
    Gwarantuję ci większą przyjemność jeśli dasz sobie radę niż z tej wątpliwej satysfakcji jaką teraz podobno odczuważ z tego iż rzekomo marnujesz mój czas.
  • Poziom 22  
    Wiem, że mogę zrobić przekaźnik zmiany stanu - A włącza zasilanie a B zmienia stan góra/dół i tym mogę sterować i też o tym myślałem ale to jest dalej nie odpowiedź na moje pytanie, bo ja tego nie chcę tak robić - potrzebuję tylko się dowiedzieć czy jest albo jak się nazywa takie zabezpieczenie, z czego je zrobić i tylko albo aż tyle.

Żalu nie mam kupiłem to w takiej cenie że sprzedam za 2x więcej albo zamontuje gdzie indziej, więc po co żal? ;)
  • Poziom 20  
    Witam, kkas12 dobrze Ci radzi. Żeby sensownie kombinować jakieś podstawy trzeba mieć. Ja się nie znam, więc w pierwszej kolejności przeczytałbym instrukcję obsługi, może jest możliwość ustawienia przełącznika jak potrzebujesz. Jeśli nie, przeprogramowałbym tak żeby się dało. Pierwsze z brzegu - tasmota. Do tego przekaźnik jak wyżej.
  • Poziom 43  
    I teraz po kilku postach z granicy dobrego wychowania piszesz czego nie chcesz a co chcesz, mimo iż w pierwszym poście wykrzyczałeś co innego?

ciubas napisał:
    A włącza zasilanie a B zmienia stan góra/dół
    Wyjdź z szuflady i szukaj innych rozwiązań.
  • Poziom 39  
    Dwie możliwości:
    - jak już kolega wspomniał przeprogramowujesz Sonoff'a Tasmotą albo innym oprogramowaniem open-source i odpowiednio konfigurujesz/modyfikujesz program aby nie było możliwości załączenia obu przekaźników równocześnie
    - wpinasz się w sygnały sterujące przekaźnikami i montujesz układ elektroniczny który uniemożliwi wysterowanie jednego przekaźnika kiedy włączony jest drugi i na odwrót.
  • Poziom 22  
    Loker napisał:
    - wpinasz się w sygnały sterujące przekaźnikami i montujesz układ elektroniczny który uniemożliwi wysterowanie jednego przekaźnika kiedy włączony jest drugi i na odwrót.

Cały czas o tym piszę, dokładnie to chcę zrobić ale nie wiem jak to się nawet nazywa aby o tym poczytać.
  • Poziom 39  
    Pierwsze co mi przychodzi do głowy to sterowniki półmostków H z zabezpieczeniem przed jednoczesnym przewodzeniem MOSFETów - ale to trochę przerost formy nad treścią.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    ciubas napisał:
    czy jest albo jak się nazywa takie zabezpieczenie, z czego je zrobić i tylko albo aż tyle.

Przekaźnik z cewką 230V i stykiem NC między Sonoff a silnikiem. Powiedzmy ruch w górę wpinasz przez styk NC przekaźnika a ruch w dół oprócz zasilenia silnika zasila cewkę przekaźnika.