Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sonoff touch wifi

01 Lut 2019 18:14 762 5
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie związane z podłączeniem wyłącznika sonoff touch. Po szybkich ogledzinach przewodów w mojej instalacji sprawa wygląda tak że z sufitu do lampy wychodzą 3 przewody : niebieski, czerwony, zielono żółty z czego do lampy mam podpięte tylko czerwony i niebieski. Natomiast w puszcze (za wyłącznikiem) są 3 pary przewodów po 3 kolory każdy. Patrząc na podłączenie aktualnego wyłącznika widać że do zacisku czarnego podpięty jest czerwony przewód (przy wyłączonym włączniku brak prądu) i czerwonego zacisku też czerwony przewód faza (prōbnik pokazuje na nim prąd) a widoczne z tyłu niebieskie przewody to stały neutralny przewód(tak przypuszczam) Moje pytanie z tym związane jak to w takim razie podłączyć? Przyznam się szczerze że się już pogubiłem bo naczytalem się o podłączanie tego sonoffa I już sam się pogubiłem. Czy należy podpiąć to tak w sonoffie że do zacisku Nn podłączamy niebieski do Lin czerwony z czerwonego zacisku wlaacznika a do Lout drugi czerwony z zacisku czarnego? Czy niestety w mojej instalacji ten sonoff nie będzie działać? Poniżej dodaje zdjęcia jak to wygląda w puszcze. Podłączenie sonoff touch wifi Podłączenie sonoff touch wifi
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    DJThomas napisał:
    Czy należy podpiąć to tak w sonoffie że do zacisku Nn podłączamy niebieski do Lin czerwony z czerwonego zacisku wlaacznika a do Lout drugi czerwony z zacisku czarnego
    Tak właśnie należy podłączyć.
  • Poziom 9  
    Ok to jeszcze szybkie pytanie niebieskie przewody w puszcze są połączone razem chciałbym dołączyć do nich kawałek przewodu i podpiąć do Nin w sonoffie lecz to "złącze" jest na 3 przewody a potrzebuje na 4 tak żeby ich nie rozlaczac jak te "złącze" się nazywa bo wyleciało mi z głowy hehe
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zależy gdzie chce kolega kupować. Proponuję szukać pod nazwą "szybkozłączka elektryczna" lub (od nazwy jednego z producentów) - "wago".