Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E87 116i N45 - Rzężenie silnika

Canmeq 01 Feb 2019 23:08 4302 10
    Canmeq
    Level 4  
    Witam, mam problem z silnikiem N45. Silnik dziwnie rzęzi po odpaleniu szczególnie kiedy trochę postoi i jest zimny, jednak kiedy jest ciepły i wkręca się go na obroty a nastepnie spada z obrotów to także potrafi wydać podobne dźwięki. Rozrząd właśnie został wymieniony na nowy kompletny ( ślizgi, napinacz, łańcuch + łańcuch pompy olejowej) a problem pozostał co to może być? Zawór? Załączam filmik z pracy silnika.
    https://youtu.be/nJeH3aKeqlQ
    lukasz12345678910
    Level 30  
    Sciagales miskę olejowa? W sensie smok i pompa oleju przegladnieta?
    Canmeq
    Level 4  
    Niestety wizualnie zostało tylko ocenione i nie było nic podejrzanego niestety teraz żałuję, że nie wywalilem pompy i smoka, ale jakby ciśnienie było słabsze to myślę, że pojawiłby się komunikat? Czy to może coś z Vanos?
    lukasz12345678910
    Level 30  
    To słychać klepanie popychaczy z powodu niskiego ciśnienia oleju. A jak zmieniales rozrzad, to były kawałki napinacza w misce olejowej?
    Canmeq
    Level 4  
    Mówisz o napinaczu łańcuszka rozrządu? Jeśli tak to napinacz był w bardzo dobrej kondycji a w misce olejowej nie widać było nic podejrzanego. Natomiast łańcuch pompy olejowej nie widziałem żeby miał jakiś napinacz była tylko obudowa z ślizgiem w jednym miejscu wciskana na "bolczyk" a w drugim na śrubkę. Jeszcze zastanawiam się nad jednym gdyż zobaczyłem, że zalecany olej do tych jednostek to 0W40 a ja zalałem mu 5W40, ale przed zalaniem 5W40 było to samo.
    lukasz12345678910
    Level 30  
    To nie ma nic do rzeczy. Najlepiej żebyś zmierzył ciśnienie oleju, czy szybko narasta po odpaleniu i czy jest cały czas. Wygląda to jakby olej splywal do miski po postoju. Sprzawdz też oringi na filtrze oleju.
    Canmeq
    Level 4  
    Filtr oleju wymieniony i oringi też. Ale auto kiedy już trochę pracuje nadal potrafi tak hałasować, ale racja sprawdzę ciśnienie w poniedziałek.
    Belumba125
    Level 1  
    Witam i udało się panu rozwiązać problem ?
    Danielsz90
    Level 1  
    Możliwe że zawor zwrotny w podstawie filtra oleju też mam taki dzwiek i w poniedziałek zabieram się za to
    rjasienczuk
    Level 1  
    Cześć jestem nowy i też mam taki problem i Nie wiem co to może być, może ktoś doszedł co to jest