Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa touchpad - laptop asus r700vj -k75vj

02 Lut 2019 20:21 306 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

Podczas rozkręcania laptopa zbyt gwałtownie podniosłem klawiaturę i przypadkowo urwałem pasek, który odpowiada za działania touchpada. Dodatkowo odpadła część, która trzyma ten pasek (zdjęcia w załączniku).

Możecie proszę poradzić mi co mam zrobić, co kupić, jak się do tego zabrać. Jestem dopiero początkującym, a części jest mnóstwo i nie mam pewności, która będzie dobra. Po doczepieniu z powrotem paska tylko za pomocą trzymającej go taśmy i próby dociśnięcia touchpad i tak nie działa.

Nie działa touchpad - laptop asus r700vj -k75vj Nie działa touchpad - laptop asus r700vj -k75vj Nie działa touchpad - laptop asus r700vj -k75vj Nie działa touchpad - laptop asus r700vj -k75vj
    Model laptopa: ASUS R700VJ-T2112 i5-3210M/4GB/500/DVD-RW

Z góry bardzo dziękuję
  • Poziom 23  
    Wymiana złącza, chyba że w jakiś sposób założysz ten element. Jeśli masz Hotaira to zmienisz, jeśli nie to serwis. 8 pinów - wysuwane czy podnoszone było?
  • Poziom 2  
    Pinów jest 8 jeśli dobrze liczę. W momencie urwania, w zacisku została część taśmy, dlatego na moje oko po jej wymianie i dobrym mocowaniu mogłoby to działać.

Byłbym mega wdzięczny za linki do części i polecenia co powinienem dalej zrobić jeśli wymiana taśmy nie byłaby skuteczna.