Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Da sie ze słuchawek zrobić osobny mikrofon?

03 Lut 2019 10:03 132 7
 • Poziom 2  
  Cześć. Z góry mówie że na forum jestem nowy i jeśli temat jest zły to przepraszam.
  Przychodze z pytaniem czy da sie z starych słuchawek nausznych usb zrobić osobny mikrofon który jest nadal bardzo dobry i działa.
 • Pomocny dla użytkowników
  Każda słuchawka a nawet głośnik może pełnić funkcję mikrofonu. Potrzeba tylko zrobić odpowiedni wzmacniacz wstępny. Zazwyczaj wystarczy taki prosty na jednym tranzystorze.
 • Poziom 2  
  Nie chodzi mi o mikrofon ze słuchawek tylko o "oddzielenie" mikrofonu od nich a same sluchawki wyrzucic bo zalegają w szafce
 • Pomocny dla użytkowników
  Oczywiście, że się da. Mikrofon jest niezależny od słuchawek. Wspólna jest tylko masa. Musisz ustalić, który kabelek idzie do mikrofonu a który jest masą i tylko te ciebie interesują.
 • Poziom 2  
  A kabel usb będzie mógł pozostać czy konieczna wymiana na jacka?
 • Pomocny dla użytkowników
  Jednak chyba nie do końca jest tak jak napisałem. To USB podłączasz do kompa? Jeżeli tak, to moja podpowiedź jest błędna. Nie spotkałem takich słuchawek.
  Chyba, że mowa tu o micro usb, to zupełnie co innego.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Jeżeli masz słuchawki z mikrofonem na USB to pomiędzy sluchawkami i mikrofonem, a złączem USB jest kawałek elektroniki. Jest tam konwerter transmisji USB, przetworniki analogow-cyfrowe i cyfrowo-analogowe oraz wzmacniacze. Bez tej elektroniki mikrofon nie będzie działał na USB.
  Aby mikrofon mógł działać prawidłowo, musiał byś wymontować tą elektronikę oraz przewody. Tylko jest pytanie czy uda się to zrobić w taki sposób, aby czegoś nie uszkodzić?
  Jeżeli masz w komputerze wejście mikrofonowe typu mini-Jack to można wymontować sam mikrofon bez tej dodatkowej elektroniki i podłączyć do wtyczki mini-Jack. Tak wygląda schemat podłączenia https://obrazki.elektroda.pl/2521894700_1490448502.png
  Ale zanim to zrobisz warto się zastanowić czy nie lepiej będzie się opłacało sprzedać te słuchawki jeżeli nie są zniszczone i kupić taki mikrofon w sklepie elektronicznym. Za taki mikrofon elektretowy (wkładka) + jakaś uniwersalna obudowa do niego + kawałek przewodu + wtyczka zapłacisz nie więcej jak 10zł.
  Słuchawki, które masz mogą być warte kilkadziesiąt złotych, a może nawet i kilkaset. Trzeba poszukać w internecie takiego modelu oraz ceny.