Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena LTE do Huawei Słomniki

maryann 07 Lut 2019 18:12 1440 60
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    A gdzie te testy? Brak parametrów sygnału dla Plusa czy T-mobile na B593s-12.
  • Relpol przekaźniki
    maryann
    Poziom 37  
    Nie wiem gdzie w 22 znaleźć CellID.
  • Pomocny post
    matek451
    Taki, ten screen pokazał połączeniez pasmem o szerokości 20MHz czyli to LTE1800aero2 ale sygnał na nim jest słabiutki. Trzeba by sprawdzić jak wygląda na zewnątrz, i do tego speedtest. Podobnie z T-Mobile, ten w Miłocicach ma LTE2600, LTE1800NW i LTE800 więc w sumie kupę pasma. LTE800 nie warto brać pod uwagę bo z reguły jest przeciążone. Niezależnie od operatora, konieczna antena zewnętrzna i to raczej na wysokie pasma LTE bo LTE900 Plusa działa wolno, tak samo w Play LTE800 a LTE800 T-Mobile i Orange mimo ze ma szerokość 10MHz tez nie daje rady.
    maryann
    Poziom 37  
    Nie chce mi się przekładać sim, bo konfiguracja -12 trochę angażuje. Dziś spidtesty słabsze jak wczoraj, ale proporcje takie same. Rutery na parapecie wewnątrz, okno na piętrze , zachodnie.
    .... wraca pytanie o antenę, ale za cenę bliżej stówki. Panelowa, czy kierunkowa?
    matek451
    Na s-22 nie ma szerokości pasma więc nie wiadomo czy to LTE800( 10MHz szerokości) czy LTE2600, LTE1800 ( obydwa na 15MHz) ale po RSRP widać ze to raczej LTE800 bo sygnał jest dużo lepszy niż na LTE1800aero2 a BTSMiłocice i na nim obydwaj operatorzy. Mozliwe też że na BTS-ie Niegardów tez T-Mobile uruchomił LTE800. Zrobiłeś test T-Mobile i w nim DL<UL więc to tez raczej potwierdza LTE800 i jego przeciązenie. Za 100 zł nie kupisz anteny Dual LTE na 1800-2600MHz. Tanie są tylko tłumiki , ich opis to stek bzdur a zysk wyssany z palca.
  • Relpol przekaźniki
    matek451
    To antena szerokopasmowa 800-2600MHz czyli na wszystkie pasma wykorzystywane przez operatorów, LTE działa w MIMO2x2 więc dwie takie.
    maryann
    Poziom 37  
    To po co na sztuki sprzedają?
    matek451
    Bo może służyć tez do 3G z UMTS900 lub UMTS2100 i do nich tylko jedna sztuka.
    maryann
    Poziom 37  
    Dobra, dzięki!
    ....na dziś.

Dodano po 13 [godziny] 29 [minuty]:

Polecany sklep ws. ATK504 odpisał:
    "Anteny nie muszą być dwie. Na jednej też jest wzrost siły sygnału.
    W transmisji LTE podłączając drugą antenę zwiększa się szybkość pobierania o ok. 30-35 %.
    Jeżeli chce Pan uzyskać maksymalną szybkość transferu w swojej lokalizacji należy użyć dwóch anten."
    maryann
    Poziom 37  
    Teraz na Tmobilu w ogóle nie moge zmierzyć prędkości speedtestem, adsl.cz zmierzył 0.9Mb UL wcale, przy pingu 900.
    W tym samym miejscu na plusie DL mam ponad 4Mb...
    Musze kupić i wypróbować na antenie, ale będę musiał ja przekręcać między erą a plusem...?

Dodano po 13 [minuty]:

matek451 napisał:
    Antena słaba. Ma dużo mniejszy zysk od deklarowanego.

dipol napisał:
    Antena ta została przebadana pod kątem deklarowanych parametrów w Katedrze Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
    maryann
    Poziom 37  
    Chciałbym, żeby era była lepsza, albo choć taka sama jak plus, bo podoba mi się ten abonament bez limitu. Tylko ile to oznacza , gdzie ten limit przy określeniu 'bez limitu'?
    matek451
    Brak limitu na dane, ograniczony tylko DL do 20Mb/s w abonamencie za 49 zł( składa się z 29 zł za usługę i 20 zł rata za B5250 lub z DL do 60Mb/s za 65 zł/m-c( 45+20 rata). ale podstawą jest test i sprawdzenie jak działa u ciebie. Na testy są 2 tygodnie, na B525 mozna wymusić konkretne pasmo LTE i agregacje 2 pasm LTE. W Słomnikach T-Mobile ma własne LTE2600 i LTE800 oraz wspólne z Orange LTE1800NetWorks, z masztu T-Mobile korzysta też Plus.
  • Pomocny post
    matek451
    Dla indywidualnych oferta lepsza, B525 posiada 4 porty LAN i normalne złącza SMA do anten zew. B529 1xLAN i słabe złącza TS9.
    maryann
    Poziom 37  
    Antena ustawiana na minimum dBm, pomiary na obu routerach. Prędkość różna, niestabilna- średnio wyniki trochę do dwukrotnie lepszych, znacznie lepsze na UL. I T-mobile zyskało jakby więcej niż plus... Co myślą?

Status funkcji bezprzewodowej T-mobile:
    1 PLMN: 26002
    2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
    3 RSSI: -51
    4 RSRP (dBm): -77
    5 RSRQ (dB): -13
    6 Roaming: Nie

Wireless Status for PLUS:
    1 PLMN:26001
    2 Service Status:Valid services
    3 Bandwidth(kHz):20000
    4 Cell ID:6345739
    5 Signal Strength:5
    6 RSRP(dBm):-87
    7 RSRQ(dB):-12
    8 Roam:NO
    matek451
    Plus LTE1800Aero2 z Miłocic, sygnał prawidłowy. Jak wypada DL/UL przy takich parametrach? T-Mobile brak CID, parametry sygnału bardzo dobre, BTS NetWorks Miłocice pracuje na LTE2600 i LTE800 T-mobile, LTE1800 NW. Test na B593? Wygląda na połączenie z LTE800.Pokaż DL/UL przy tych parametrach sygnału T-mobile.
    maryann
    Poziom 37  
    Plus DL 1.9 - 5.6 UL ok. 3 - 12
    T-mobile 2.6 - 4.5 UL 5 - 17
    BikeBarian
    Poziom 18  
    Podjedz do Niegardowa i zobacz czy na terenie zakładu Amplus S.A. Tmobile juz nie postawił swojego masztu. Maja na to pozwolenie i maja tez tam pozwolenie na radiolinie 0.5 Gbit wiec niedługo pewnie będą cos tam stawiać jeśli jeszcze tego nie zrobili.
    matek451
    Brak CID-a dla T-Mobile więc trudno powiedzieć jakie pasmo i z którego BTS-a. Wiadomo ze jest zapchane, tak samo jak LTE1800aero2 z Miłocic.
    maryann
    Poziom 37  
    Druga antena dała by mi rzeczywiście ze 30% więcej?
    maryann
    Poziom 37  
    Zastanawia mnie jeszcze, dlaczego w samym mieście Słomniki na 'gołym' routerze RRSP wynosi 107, a prędkość jest średnio dziesięciokrotnie większa- niż na antenie w domu, gdzie ten parametr jest znacznie lepszy?
    maryann
    Poziom 37  
    BikeBarian napisał:
    Podjedz do Niegardowa
    Nie sprawdziłem, ale w internecie Niegardów już widnieje.
    Natomiast widzą niedaleko rozpoczętą budowę przekaźnika we wsi Trątnowice, przy granicy ze wsią Czechy. Można wyszukać co to budują, a przede wszystkim kto?
    maryann
    Poziom 37  
    Tak, przystanąłem dziś i znalazłem tablicę- Inwestor: Emitel. Yyyyy- czyli co, przekaźnik DVBT nam szykują?
    matek451
    Nie, Emitel buduje własne maszty i wynajmuje operatorom, w tej lokalizacji będzie stacja bazowa NetWorks na pozwoleniu Orange.
    maryann
    Poziom 37  
    A już miałem nadzieję, że jakaś porządna firma...