Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena LTE do Huawei Słomniki

03 Lut 2019 11:05 1188 59
  • Poziom 37  
    https://www.google.pl/maps/@50.2244828,20.1533644,18z
    -a dokładnie tutaj. Mam B593 w plusie i w porywach wyciągam 30M, czasem 10, a przeważnie 1-3Mb. Ewidentnie siada jak piórniki siedzą na necie. Podpowiedzcie, jaką antenę, pewnie w kierunku zachodnim dać?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Proponuję taką: ANTENA DUAL TAJFUN II 3G 4G LTE 46dBi lub ANTENA DUAL 3G 4G LTE 50dBi
  • Specjalista Sieci, Internet
    A ja proponuję te anteny wyrzucić do elektrośmietnika. A autorowi polecam jak najszybszą zmianę operatora. Takie skoki DL( oczywiście w Mb/s) to klasyczny objaw przeciążenia sieci LTE co w Plusie jest normą. B593 s-22z Plusa nie posiada możliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE, póki co nie wiadomo z którym pasmem LTE się łączysz, w Miłocicach Plus ma LTE1800, LTE900 aero2 . LTE900 ma większy zasięg ale to tylko 5MHz pasma więc działa wolno i z reguły jest zapchany.
  • Poziom 37  
    matek451 napisał:
    polecam jak najszybszą zmianę operatora.
    Mierzę regularnie od ponad dwóch lat wszystkich czterech- może T-mobile trochę nawiązuje, ale wszyscy znacznie gorsi od plusa. Sprawdzałem w pracy, w samych Słomnikach- tam regularne 20-30 Gb. Myślę więc że kawałek anteny poprawił by i tak dostatecznie, jak na moje skromne potrzeby osiągi. Antena koło 15dB nie wystarczy?
    Skoro uważasz ze operator, który w szczycie internetowym zapewnia ci 1-3Mb/s jest najlepszy to korzystaj i go chwal. W tej samej lokalizacji co Plus BTS posiada Networks a T-mobile ma na nim LTE2600, LTE800 i LTE1800NW, do tego UMTS2100HSPA+DC i ty chcesz mnie przekonać ze działa gorzej od Plusa./ do tego T-mobile ma te same pasma w Goszczy gdzie Plus tylko LTE1800 i LTE900 aero2.Podobnie ma Orange. Trzeba by tez sprawdzić co z pozwoleniami LTe na BTS-ie Networks Niegardów, pozwolenia są. gorzej może być z Play który BTS-y ma w Prandocinie ( LTE2100, LTE1800 i LTE800) oraz w Makocicach. Pozwolenie w Szczepanowicach pewnie jeszcze nieuruchomione. W jaki sposób robiłeś testy Plusa u ciebie, skąd wiesz z jakiego pasma LTE korzystasz , jakie parametry sygnału i z którego BTS-a? speedtest tylko z 19-22 może decydować o opinii o operatorze.
  • Poziom 37  
    O, dobrze ze tu napisalem bo trafilem na fachowca.
    Testy robiłem (i się nie wstydzę) tabletem Samsung t585 z kartą Play i przełączalem ręcznie operatora. Jak skutecznie sprawdzic tmobila domowym sprzętem?
    W twojej lokalizacji niezależnie od operatora wymagana jest antena zewnętrzna a testy sa miarodajne ale tylko na zewnątrz. Do testów każdego operatora można użyć tego tableta. W tym celu pobierasz aplikację Network Cell Info. Pokazuje eNB, ECI BTS-a, pasmo LTE oraz parametry sygnału na nim. Pokazujesz screeny z zakładki DANE lub WSKAŹNIK. Do tego speedtest z godzin 19-22. Karta głosowa Play z pakietem internetowym pokaże tylko prędkości tego operatora jeśli skorzystasz z jego sieci macierzystej bez RK. Testy Orange i T-mobile w RK Play bez znaczenia bo Orange dostęp na LTE a T-mobile tylko na 3G ale obydwaj z DL ograniczonym do 3Mb/s. Testy tych operatorów na ich kartach. Na tablecie też test Plusa.
  • Poziom 37  
    Ok, przetrawie co napisałeś, choć skrótów większości nie rozumiem. Jeżeli karte play mierzyłem plusa, to miał te same prędkości tablet co router z abonamentem plus, więc na pewno dostęp do lte miałem.
    Sugerujesz zmianę , a przynajmniej rozpatrzeć zmianę operatora na tego pt Network?

Dodano po 29 [minuty]:

Co to za dostawca "Network" ??
  • Relpol przekaźniki
    W Play dostęp do roamingu krajowego na sieci Plusa jest na LTE i 3G , tak samo jest z Orange. T-Mobile tylko 3G ale u kazdego z nich Play ogranicza w RK DL do 3Mb/s i UL do 1Mb/s. stąd karta Play w RK nie pokaże możliwości sieci LTE Plusa, Orange i 3G T-Mobile. Networks to nazwa wspólnej infrastruktury Orange i T-Mobile. W twojej okolicy działa jeszcze pasmo LTE1800( maja wspólne 15MHz w MIMO2x2 i DL do 112Mb/s) a do tego na masztach własne LTE2600 kazdego też na 15MHz i zasięgowe LTE800 każdego na 10MHz w MIMO2x2 i DL do 75Mb/s. W Krakowie jest już sieć po rozdziale i na LTE1800 maja każdy swoje LTE1800( na 10MHz0 i dodatkowo jeszcze każdy swoje LTE2100. Plus korzysta z LTe1800aero2 na 20MHz pasma w MIMO2x2 i DL do 150Mb/s i zasięgowe LTE900 aero2 ale tylko na 5MHz pasma w MIMO2x2 z DL do 37Mb/s( z reguły zapchane na amen. Plus posiada tez 20MHz pasma na FDD LTE2600 ale w Krakowie i okolicy ta sieć praktycznie nie istnieje, w Krakowie jest jeden BTS z takim pasmem. To jest kpina z klientów tego operatora. Plus oszczędza na klientach jak nikt inny. ( do dyspozycji ma też 50MHz pasma na TDD LTE2600 ).Play korzysta z 20MHz na LTE2600, 15MHz pasma na LTE1800, 10MHz na LTE2100 i z 5MHz na LTE800. LTE2600 głównie w dużych miastach. Do tego dochodzi tez dosył do BTS-a. Do tego w Słomnikach-Miłocicach Plus ma radiolinię 176Mb/s czyli to jest nędza która nie jest w stanie obsłużyć LTE1800 i LTE900 na 3 sektorach. T-mobile ma tam radiolinię 500Mb/s. Dla porównania Play który ma BTS w Słomnikach z LTE2100, LTE1800 i LTE800 zasila go radiolinią 1107Mb/s. To wszystko obrazuje jak wygląda infrastruktura pseudo lidera LTE czyli Plusa w tym rejonie na tle pozostałych operatorów. Zrób te testy.
  • Poziom 37  
    Bawię się w pracy trochę tą apką NCI, sprawdzałem wczoraj coś w domu- i jak widać na załączonym obrazku łączę sie(??) z jakims nadajnikiem w szczerych polach, którego nie ma na mapach ani w życiu tam nie widziałem. Dziś pojadę specjalnie i sprawdzę czy tam coś stoi. Co to jest??
    Drugie- to czy w T-mobilu najtańszy bogaty abonament mam za 50,- netto? W Plusie 130GB mam za 43,21PLN brutto. No ale dobra.
    To co to za nadajnik przy Niecałej?
  • Poziom 34  
    W tej aplikacji korzystamy tylko z zakładki Wskaźnik. Jest eNB, jest CellID. I po tym się ustala obiekt, a nie na jakiejś przybliżonej mapie.
  • Poziom 37  
    Nawet na tym zdjęciu jest- wspólrzędne i dokładność 19m.
    To po co ta mapa? Nie do ustawienia kierunku anteny?
    Ta mapa to jest na śmietnik bo pokazuje bzdury. A test w RK Plusa na telefonie z kartą Play pokazuje 3G na UMTS900 Plusa z Miłocic. Tylko po co taki test / w T-mobile najtańszy internet bez limitu danych z DL do 20Mb/s kosztuje 49 zł/m-c ale w abonament wliczona rata 20 zł za B525. sam internet to koszt 29 zł/m-c. wersja z DL do 60Mb/s kosztuje 65 zł z B525 czyli internet to 45 zł/m-c. Co to za oferta Plusa?
  • Poziom 37  
    Z plusa to oferta z przed dwóch lat(teraz przeszła na bezterminową) 27,-pln netto za 30GB + 10pln brutto za 100GB przy DL 5Mb/s.
    Przyjrzę się erze.
    Ten 525 to z grubsza lepszy/gorszy od 593?
  • Poziom 21  
    Niestety tak na wsiach jest
    Zapomnijcie że jakikolwiek operator będzie inwestował nie wiadomo jaka kasę aby zrobić "dobrze" klientowi.
    Zasada jest tu prosta min kosztów max zysków. Oczywiście czasem się nam trafi taka lokalizacja ze to nawet działa... ale.
    I dlatego żadnego 5G nie będzie, gdyż tu są dopiero gigantyczne koszty .
    A na jakiej wsi tak jest i co to za problemy na niej? 5g to nie jest sieć planowana na tereny wiejskie, przynajmniej na dzień dzisiejszy, w Polsce wymaga przede wszystkim uwolnienia pasma 700MHz zajętego póki co przez DVB-T i uzgodnień z sąsiadami ze wschodu. Na tym forum nie brak użytkowników internetu mobilnego którym działa OK, oczywiście po wyborze optymalnego operatora, pasma, sprzętu itp, itd. Są oczywiście trudne lokalizację, białe plamy gdzie bywa gorzej ale nie należy generalizować. Póki co to mobilny zapewnia dostęp do internetu na wielu terenach gdzie brak innego dostępu. a operatorzy w Polsce i tak są przedmiotem podziwu tych zagranicznych, inwestują w Polsce miliardy na zakup pasma od UKE, wydają kupę kasy na budowę sieci bo w Polsce normy promieniowania PEM są niższe 100-razy niż w Europie a dostęp do usług jest przy tm śmiesznie tani i bez limitu danych . To tyle OT. B525 przy B593 to inna jakość, dzieli je 5-6 lat. B525 to router 6 kat. LTE z agregacją 2 pasm LTE. Współpracuje z LTEWatchH czy HManagerem. Oferta Plusa słaba w stosunku do konkurencji.
    A ten tablet to w ogóle obsługuje LTE? Karta Plusa loguje się na nim do LTE z Miłocic? Play na zasięgu własnym to połączenie na UMTS2100 ze Skały, na HSPA+. Zaskakujące jak na taki dystans, choć sygnał bardzo słaby, gdzie ten test?Play na RK Orange na UMTS2100HSPA+DC z BTS-a Miłocice, sygnał dostateczny. RK z T-Mobile też na UMTS2100HSPA+DC z Miłocic ale sygnał gorszy. Na koniec RK z Plusa z Miłocic na UMTS900HSPA+ , zasięg najlepszy ale nic dziwnego bo 900MHz ma dużo większy zasięg niż 2100MHz. Pomiary z RK w Plusie nic nie mówią o tym jak działa Plus, Orange czy T-Mobile na LTE. Połaczenie tylko w 3g a prędkości z założenia i tak ograniczone do 3Mb/s.Pokazują jednak ze Orange i T-Mobile mają zasięg z Miłocic na UMTS2100 w HSPA+DC .
  • Poziom 9  
    Podepnę się pod temat. Ja w sprawie anten. Jaką najbardziej uniwersalną zewnętrzną proponuje nasz specjalista matek451 ? Trochę głupie pytanie, ale klient ma biuro w kontenerze i przenosi je po budowach co jakiś czas. Jaka więc antena by się nadała? Na dipol.com.pl jest spory wybór, ale nie wiem jaką mu polecić.
  • Poziom 37  
    Bo niestety GSM ma to do siebie, że ustawia się na najsilniejszy sygnał, nie najszybszy. W smartfonie też nie wymuszę lte . Jedynie w routerze, ale tam znów nie przełączę operatora...
    Mylisz się i to bardzo, telefon, tablet z LTE w na kartach Orange/T-mobile połączy się najpierw z LTE1800Networks bo sygnał na nim będzie wystarczający a pasmo ma priorytet( zasięg w tych sieciach był na UMTS2100 z Miłocic dostateczny a na LTe1800 jest podobny a nawet lepszy). w nNetWorks LTE1800 trzyma często az do bólu zanim przełączy się na LTE800 jeśli sygnał się pogorszy , 3G na UMTS2100 trzeba wymusić bo teraz leży odłogiem a dwie nośne na nim w HSPA+DC pozwalają na DL do 43,2mb/s i działa lepiej niż zapchane LTE800. Na sam koniec telefon łączy się z 3G na UMTS900 gdy nie ma innego zasięgu i pasmo ma najniższy priorytet mimo ze sygnał jest lepszy niż na innych pasmach. Na automatycznej konfiguracji tym nie steruje oczywiście twój telefon czy router tylko stacja bazowa i ustawienia na niej. Można ręcznie technologie LTE/3G i pasma na nich wymusić na routerach za pomocą aplikacji zewnętrznych ( Huawei) lub WebUI ( ZTE). Nie dotyczy B593s-22 z FW Plusa. sam mam sprzęt z 3CC CA, 2CC CA i zasięg 4 pasm LTE w Orange, T-Mobile i Play oraz dwóch w Plusie i na sprzęcie sam wymuszam u każdego operatora pasma do 2CC CA i 3CC CA. Optymalny wybór pozwala mi na osiągnięcie 150-250Mb/s w Play i połowę tego w sieciach Orange i T-Mobile. oczywiście zapewniam optymalny sygnał z ich BTS-ów a te nie są przeciążone. O Plusie wolę nie pisać bo LTE1800+900 jest 20-30 razy wolniejsze od konkurentów. @luczky11 jaki router ma klient, jaki operator, czego oczekuje po łaczu LTE/3G? Korzysta w miastach?
    Antena słaba, chiński produkt kupowany po kilka $ na Alibabie. Ma dużo mniejszy zysk od deklarowanego. Jak już szerokopasmowa i kierunkowa to 2x ATK-504 z Telkobu.
  • Poziom 9  
    Świetnie. Takie anteny mu kupię. Wyglądają porządnie. Niech sobie nimi kręci, aż będzie miał cacy :). Dzięki za pomoc - uciekam z tematu, bo nie mój.
  • Poziom 37  
    Pop proztu takie mam doswiadczenia... B593 mam z pieknym logo T-Mobile, raz sie aktualizowal.
    Z resztą nie jeden bo znajomemu też uruchamialem. Tam wcześniej był zestaw plusa potem B593 T-mobile + kartą i umowa T-mobile. Chodziły tak samo, bo w mieście ...
    To jak wymusić lte jak android nie ma opcji?

Dodano po 25 [minuty]:

Dobra, a może tak już dość teoretyzowania. Może prościej kupić jakiegoś tak-taka i zrobić testy?
    Piękne logo T-mobile czyli B593s-12 sprzed 6-7 lat. Modem LTE tylko 3 kat. FW bez możliwości wyboru pasma LTE ale ma chociaż diagnostykę sygnału. Testy T-Mobile na starterze na kartę , za 5 zł starter internetowy i na nim 7GB na kilka dni.Przy zakupie od razu zarejestruj. operator przycina prędkość na pre-paidach do 15-20Mb/s ale do testów wystarczy.
  • Poziom 34  
    maryann napisał:
    ...jak wymusić lte jak android nie ma opcji?...

*#*#4636#*#* próbowałeś?
  • Poziom 37  
    internick napisał:
    próbowałeś?
    Nie.... A jak?
  • Poziom 37  
    A mam aktywną kartę Virgin, na erze siedzi. Nada się do testu?

Dodano po 10 [godziny] 10 [minuty]:

Dobra, kupilem ten starter i wlasnie dokonalem testów. Po dwa pomiary w odstępie może 5 min na dwóch b593(tylko przekładałem ethernet)
    Plus DL 4,0 5,6 UL 1,8 2,0
    Tmob 4,5 2,9 10,0 6,2
  • Poziom 37  
    Haaalo, jest tam kto?!
    Na razie testy wskazują na plusa- więc wraca pytanie o antenę, ale za cenę bliżej stówki. Panelowa, czy kierunkowa?