Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] spada cisnienie wody w kotle Beretta serial N6EK4950218

03 Lut 2019 11:34 399 12
  • Poziom 3  
    kilka miesiecy temu było przepiecie elektryczne w domu ,piec był zepsuty wymieniono modul od czasu uruchomienia spada ciśnienie wody na dobe 1,5 bara nie ma nigdzie przecieku,z pieca slychac dziwne odgłosy jakies furczenie bzyczenie,byl serwisant,kazal szukac przecieku. Zapisuje wartosci cisnienia po dobiciu po 3 godz ubylo 0,3 za następne 2 godz 0,3 po następnych dwóch urosło o 0,4 .w Przeciagu doby więcej spada jak rosnie i dochodzi do zera. Pytanie czy możliwe ze w czasie przepięcia cos oprócz modolu zostało uszkodzone,Piec ma 4 lata.Pozdrawiam dziekuje z góry za odpowiedz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Maria Stezala napisał:
    ...,z pieca slychac dziwne odgłosy jakies furczenie bzyczenie,byl serwisant,kazal szukac przecieku...

To po co był serwisant? Takim ja też mogę być. Zajadę i każę szukać usterki. :D
  • Poziom 39  
    Elektronika nie odpowiada za wskazania klasycznego manometru, jak pod piecem jest sucho ( piorun nie przepalił rurek) to awarii należy szukać w instalacji, czasem potrafi to zrobić zepsuty odpowietrznik, ale wtedy byłoby mokro pod grzejnikiem. Niestety wygląda to na nieszczelność instalacji, gdzieś w podłodze ścianie.
    Masz w tym domu podłogówkę ?
    Pozdr. J.
  • Poziom 3  
    Rurki miedziane prowadzone pod podłoga na wierzchu są tylko kaloryfery wszędzie jest sucho nie widać zamoczen kaloryfery odpowietrzone
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A jaki rodzaj tego przepięcia wystąpił ?
    Może coś "walnęło" mocno do ziemi przez instalację rozprowadzającą i uszkodziło rurkę lub złączkę - nie zazdroszczę lokalizacji i usunięcia uszkodzenia.
    Trzeba czekać aż gdzieś wypłynie, albo, jak jest możliwość, ( ale chyba nie w zimie) odcinać kolejno gałązki rozprowadzenia ( jeżeli są zawory na strefy instalacji)
    Pozdr. J.
  • Poziom 3  
    Przepiecie było duże popsulo zmywarke,plyte indukcyjna,piec do centralnego popalilo zarowki,cala instalacja elektryczna była nowa.Czy dobrze rozumie ze moglo uszkodzić rurke miedziana od wody lub jakas zlaczke czy kolanko?to byłoby straszne bo cala instalacja ogrzewania jest schowana,zalana pod podloga.Dziekuje i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Opisane straty wskazują na duże przepięcie np piorunowe lub na odłączenie przewodu neutralnego, zdarza się to ZE przy usuwaniu awarii...
    I wtedy najbliższym punktem uziemienia instalacji jest podłączona do urządzenia rurka miedziana mająca kontakt z "ziemią". Co prawda rurki w instalacji grzewczej są ( powinny być) izolowane termiczni gąbką co daje też rodzaj izolacji elektrycznej, ale gdzieś na uchwytach, mocowaniach może się ten potencjał ziemi przenosić.
    Te rurki (przez masę urządzenia przewodem PE) spotykają się ziemią w punkcie wydzielenia przewodu PE i N w złączu kablowym "w płocie" przy liczniku. Ten punkt powinien ochronić przed podobnymi zjawiskami, ale przy dużych przepięciach dzieją się rzeczy nie do opisania.
    W podobnych przypadkach klienci występowali do ZE o pokrycie szkód z ich ubezpieczenia, i często wygrywali.
    Pozdr. J.
  • Poziom 3  
    Ważne wskazówki po przepieciu było pogotowie PGE również firma która wykonała instalacje elektryczna i nikt nie stwierdził przyczyny. Mam ubespieczenie domu od przepiec również . Dziękuję za istotne wskazówki. Dziękuję. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam ponownie
    A co do przepięcia - było tylko w twoim domu czy u sąsiadów również?
    Jak jest zasilany dom - linia napowietrzna czy kablowa?
    Czy masz zabezpieczenia p/przepięciowe w rozdzielni domowej?
    Pozdr. J.
  • Poziom 3  
    Przepieciu było tylko u nas. Linia jest napowietrzna od słupa do stojaka na domu. Nikt nie ustalił powodu. Instalacja elektryczna jest zrobiona profesjonalnie przez firmę zmieniłam na 3 fazy jest skrzynka z bespiecznikami. Jest przeciek wody w piwnicy najbliżej uziemienia zgłosiłam do ubespieczyciela czekam na eksperta. Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 3  
    kamera termowizyjna znalazła wycie ,został naprawiony i nadal spada ciśnienie wody będzie chyba drugi przeciek
  • Poziom 3  
    Witam. Był przeciek w łazience pod podłoga. Zostało naprawione. Ciśnienie wody w kotle mniej ale spada. Około 2 l na dobę. Wczoraj sprawdzane wszystko kamera termowizyjna. Wpuszczane gaz do instalacji co. Miernik gazu pokazał wyciek jedynie przy kotle. Wygląda na to że woda z centralnego cofa się do instalacji wodnej i my ja pijemy. Cuda wianki. Czekam na przegląd pieca. Pozdrawiam