Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełączanie pomiędzy normalnym USB, a OTG

03 Lut 2019 12:54 168 2
  • Poziom 15  
    Założyłem w samochodzie kamerę cofania i obraz z niej wyświetlam na telefonie poprzez "video grabber" na USB OTG. To działa doskonale - w momencie włożenia wtyczki program sam się włącza i pokazuje obraz, a po odłączeniu zamyka się. Do telefonu muszę mieć jednak cały czas podłączoną ładowarkę (wiele godzin w trasie, nawigacja, radio internetowe itp). Na początku myślałem, że takie coś załatwi sprawę:
    Przełączanie pomiędzy normalnym USB, a OTG811abf2ee3...dd3050.jpg Download (64.58 kB)
    Jak bardzo się myliłem... Taki przewód jedynie zasila urządzenie na USB, ale nie ładuje telefonu. W między czasie doczytałem, że to zależy od telefonu, ale mój nie obsługuje jednoczesnego udostępniania OTG i ładowania (Samsung GT-i9515).

Znalazłem, że za przełączanie pomiędzy normalnym USB, a OTG, służy pin 4 micro USB (id/sense), który zwiera się do masy. Jeśli podłączę urządzenie pod cztery piny USB i wtedy pinem 4 dotknę do masy, urządzenie załącza się, a po puszczeniu pinu wyłącza się - w tą stronę jest OK. Jednak jeśli z odłączonym pinem 4 (urządzenie cały czas podłączone) podłączę ładowanie - telefon zaczyna się ładować - i wtedy podłączę pin 4 do masy to urządzenie na OTG już się nie włącza, a telefon się cały czas ładuje.

Pytanie brzmi jak w najprostszy sposób mógłbym wykonać przełączanie pomiędzy ładowaniem przez USB, a udostępnianiem OTG, bo na razie po prostu wyjmuję jedną wtyczkę i wkładam drugą, ale nie jest to ani wygodne, ani na dłuższą metę zdrowe dla gniazda w telefonie. Czy naprawdę jedyne wyjście to 5-pozycyjny przełącznik?
  • Poziom 15  
    KRY5PIN napisał:
    A jakbyś ładował indukcyjne??

Już chciałem odpowiedzieć, że przecież mój telefon tego nie obsługuje, ale jak się okazuje można dokupić specjalną klapkę baterii i można ładować bezprzewodowo - jest to jakieś rozwiązanie - dzięki!

Temat pozostawiam jednak otwarty, gdyby ktoś miał jakiś prostszy pomysł.