Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak śrubek do karty graficznej.

03 Lut 2019 13:18 234 7
  • Poziom 2  
    Głupia sprawa. Przy przeprowadzce rozkręciłem komputer i zgubiły mi się śrubki do przykręcenia karty graficznej do obudowy. Wie ktoś, gdzie można coś takiego znaleźć? Najlepiej w Internecie, mieszkam na wsi i nie ma tu sklepu komputerowego.
    Aktualnie karta "wisi" nieprzykręcona, ale boję się, że się wygnie lub po prostu zepsuje.
  • Poziom 20  
    Możesz te śrubki zastąpić praktycznie czymkolwiek, co znajdziesz w domu a rozmiarem przypomina oryginalne śruby.
    Jeżeli chciałbyś poszukać oryginalnych, może gdzieś niedaleko miałbyś sklep dla majsterkowiczów albo remontowy. Zawsze istnieje możliwość przejrzenia serwisów lokalnych jak gumtree bądź OLX a nawet sekcję "Bazar" na Elektrodzie.
    Popatrz co ludzie sprzedają, jeśli ktoś handluje sprzętem komputerowym z pewnością ma także śrubki, może odsprzeda za symboliczną opłatą.
    Dodaj ogłoszenie na Bazarze, być może nawet ktoś z Twojej miejscowości się odezwie, nigdy nie wiadomo :)

EDIT: Sam mam miliony takich śrubek, jeśli chcesz prześle je Tobie za friko, tylko list wysłałbym dopiero we wtorek bądź środę.
  • Poziom 43  
    W sklepie komputerowym raczej nie kupisz., Pójdź do dobrze zaopatrzonego sklepu metalowego/majsterkowicza z wkrętami, śróbkami i dobierz kilka za kilka groszy.
    Zresztą u każdego majsterkowicza znajdzie się na pewno. Chyba, że jest pedantem i wyrzuca wszystko co akurat zbędne.
  • Poziom 41  
    DiZMar napisał:
    W sklepie komputerowym raczej nie kupisz., Pójdź do dobrze zaopatrzonego sklepu metalowego/majsterkowicza z wkrętami, śróbkami i dobierz kilka za kilka groszy.

W pierwszym lepszym serwisie komp dostanie dwie śrubki - chyba że wyjątkowe buraki tam siedzą :D
  • Poziom 43  
    karolark napisał:
    ...
    W pierwszym lepszym serwisie komp dostanie dwie śrubki - chyba że wyjątkowe buraki tam siedzą :D

Oczywiście. Ale nie z półki jako towar do sprzedaży tylko z szuflady z drobiazgami.
  • Poziom 37  
    Ile masz śrubek w obudowie ? Ja do skręcenia boków obudowy mam 6.
    Jedna mniej by wystarczyła żeby trzymać je w kupie, jak i do karty graficznej.
    Zasilacz ma 4.
  • Poziom 9  
    Przymocuj czymkolwiek, pozatym takie śrubki możesz znaleźć w garażu etc :D
  • Poziom 2  
    Ok, poszukam czegoś w garażu w starym mieszkaniu, powinno się coś znaleźć bo sprzęt zbierany przez lata. Dzięki wielkie :)