Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana radia Fiat Bravo 2

03 Lut 2019 14:15 408 4
  • Poziom 7  
    Witam
    Posiadam Fiata bravo 2009 z oryginalnym radiem.
    Niedawno zakupiłem radio-nawigacje (oryginalną do tego samochodu) i teraz pytanie: czy jestem w stanie wymienić je samodzielnie. Czy wygląda to tak, że wyjmuje stare radio, odpinam kable, podłączam je do nowego radia i montuje nowe radio? Czy nie wymaga to wymiany żadnych wtyczek? Bo z tego co zdążyłem już przeczytać na innych forach to podobno trzeba zmienić wtyczki na ISO, dopasować otwór pod radio, itp, ale wydaje mi sie, że należało by to zrobić, gdyby radio nie było oryginalne do tego samochodu, tylko jakiś chiński zamiennik.
    Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję :)
  • Poziom 13  
    Witam.
    Jeśli aktualnie masz fabryczne radio, prawie pewne jest, że masz wtyczkę dedykowaną Fiata. Aktualnie każda marka ma praktycznie inne złącze, często utrudniony demontaż starego radia, poprzez zastosowanie nietypowych rozwiązań, oraz inny otwór na radio.
    Jest to spowodowane tym, żeby właśnie producent zarabiał na ich sprzedaży, oraz teoretycznie ma to utrudnić kradzież.

Kupując radio w sklepie niededykowane do danego modelu, czy to będzie firmówka, czy chińczyk, czy jest nowe, czy ma 20 lat, otwór na montaż będzie ten sam, chyba że jakiś dwupiętrowy wynalazek itd.
    Demontujesz stare radio, kupujesz złączkę, kupujesz przelotkę otworu do Twojego modelu auta, cieszysz się nowym radiem.

Warto, żeby nowe radio miało aux. pograsz wtedy z telefonu, no chyba, że bloototh- nie jestem zwolennikiem- ile razy słucham różnych radii/ wież przez bloototh, tyle razy jestem zawiedziony.
    Jeśli nie jesteś audiofilem, nie słuchasz utworów wysokiej jakości z cd- mówię o ścieżkach dźwiękowych, możesz przyoszczędzić i kupić radio bez napędu cd. Są tańsze w produkcji. Trochę zaoszczędzisz.
  • Poziom 7  
    Właśnie radio jest dedykowane do mojego modelu samochodu. Czyli mam rozumieć, że jestem w stanie sam sobie to zamontować? A mógłbyś bardziej wyjaśnić sprawę z tym bluetooth, bo co prawda to radio, które kupiłem ma wbudowany bluetooth, ale zaintrygowałeś mnie :)
  • Poziom 18  
    Na początek, to nie ten dział.
    Fabryczne radio Fiata Bravo II, jest wysokie (dwupiętrowe), posiada złącza ISO. Z tego co wiem, to są one kodowane, zarejestrowane w komputerze samochodu, chociażby po to abyś miał możliwość wyświetlania pewnych informacji z radia, na wyświetlaczu przy zegarach.
  • Poziom 13  
    Bluetooth, jak wiadomo jest połączeniem bezprzewodowym. WIększość nowego sprzętu audio ma możliwość sparowania się z urządzeniami jak telefon, laptop, czy cokolwiek innego przez bluetooth.
    W ten sposób po sparowaniu np telefon wysyła piosenkę do odbiornika, i to sobie leci. Problem polega na tym, że nie wysyła pliku audio w całości, tylko po trochę. Czyli np piosenka jest w połowie, coś w trakcie może zakłócić i zazwyczaj zakłóca połączenie. Może Ci zwalniać, przyśpieszać, zacinać podczas odsłuchu. Już nie mówię o tym że jakość dźwięku jest fatalna. Samo mp3 już mocno zmniejsza jakośc. Plik skondensowany do mp3 jest dużo gorszej jakości, ale jak jest zrobiony dobrze, da się żyć, ale dla mnie bluetooth gra jak z kasety.
    Słuchałem fabrycznych radii samochodowych, czy niefabrycznych drogich producentów, wież itd. Zawsze to samo- pomimo że sprzęt czasem nie tani.