Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips MCD712 - Philips MCD712 - Zanikanie dźwięku w głośnikach aż do braku

telfix 03 Feb 2019 15:23 561 5
    telfix
    Level 12  
    Jak w opisie. Wcześniej dźwięk zanikal aż w końcu zamilkł.
    Przypadkowo znalazłem zimny lut na gnieździe słuchawkowym wyłączający głośniki z chwilą włozenia słuchawek do gniazda. Czujnik już reaguje zmieniając stan z 0 na 5V. Bez zmian.
    Na forum znalazłem temat podobny ale nie poskutkowało rozwiązanie.
    Wg schematu układ wzmacniacza TDA ma dwa tory muting i standby. Chcac wyeliminowac konciwke mocy sprawdziłem napięcia mute1 i 2. Oba mają prawie pełne napięcie zasilania czuli tak jak powinno być ( pin 5 i 10) . Dźwięk na wejściach ukladu TDA jest. Co jeszcze piwinienem sprawdzić?
    telfix
    Level 12  
    Aktualnie dźwięku już nie ma. Stąd trafił do mnie. Napięcia zasilające sprawdzałem ale teraz widzę z innego opisu że ten układ ma symetryczne. Jeszcze to sprawdzę.
    zadam64
    Level 39  
    telfix wrote:
    Aktualnie dźwięku już nie ma. Stąd trafił do mnie. Napięcia zasilające sprawdzałem ale teraz widzę z innego opisu że ten układ ma symetryczne. Jeszcze to sprawdzę.

Wiec moze jednak w tym przypadku skorzystac ze schematu jest raczej wskazane a pobranie nic nie kosztuje tylko chwile cierpliwosci.
    telfix
    Level 12  
    Schemat dość prosty. Wszystkie sygnały wyciszające i standby nie aktywują tego trybu. Wskazuje na problem TDA. Zamówiłem nowy. Zobaczymy.