Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki napęd do garażu wybrać , aby kompatybilny z bramą wjazdową.

marek.l5 03 Lut 2019 15:56 111 2
  • #1 03 Lut 2019 15:56
    marek.l5
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam automatykę do bramy wjazdowej Nice Pluto , oraz dwa piloty dwukanałowe typu Flo. Wewnątrz pilota mam listwę na której mozna wprowadzić kombinację ustawień.
    Planuję zakup dwóch siłowników do bram garażowych. Chciałbym z jednego pilota obsługiwać trzy bramy , a więc moją starą wjazdową oraz dwie garażowe. Rozumiem że muszę wymienić piloty aby posiadały co najmniej trzy przyciski ( kanały) do obsługi.
    Moje pytanie :
    Czy muszę kupić automaty garażowe tej samej firmy co brama wjazdowa , aby były kompatybilne ?
    Czym mam się sugerować przy wyborze ? Jeżeli chodzi o kompatybilność ? Czy mogę
    zakupić innej firmy i jakoś sparować to wszystko do jednego pilota ?
    Z góry dziękuję za odpowiedz , oraz wyrozumiałość.

0 2
  • #2 05 Lut 2019 17:41
    Darek0026
    Poziom 15  

Możesz kupić dowolne automaty. Instalator zrobi tak aby wszystko działało z tych samych pilotów, to nie problem.

0
  • #3 06 Lut 2019 16:41
    Alpha
    Poziom 20  

Nie musisz Kolego trzymać się jednego marki napędów. Jest wiele firm (np. Proxima), która produkuje odbiorniki i piloty współpracujące z dowolną marką (sposobem kodowania). Możesz więc kupić dowolny napęd i dołożyć do niego zewnętrzny odbiornik w formie karty lub osobnego pudełeczka.
    Takie rozwiązanie jest przyszłościowe, gdybyś chciał wykorzystać kolejne kanały do załączania innych urządzeń.

0