Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór smartphone na rok 2019 do 1000 zł

03 Lut 2019 18:12 252 4
  • Poziom 6  
    Witam ! Mam do wyboru kilka smartphone, chciałbym usłyszeć wasze opnie który wybrać i dlaczego ?

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Sony Xperia, ale może czas na zmiany :)
    AD3. Standardowy Smartphone
    AD4. Tylko Android
    AD5. Dotykowa
    AD6. Bez różnicy
    AD7. Gry, przeglądanie internetu, google mapy
    AD8. Szybkim i płynnym działaniu
    AD9. Zbędny jest mi czytnik lini papilarnych oraz odblokowywanie twarzą
    AD10. Praca/Dom
    AD11. 1000 zł
    AD12. Chciałbym żeby telefon posiadał dobrą jakość dźwięku, wiem że do 1000 raczej nie trafię głośników stereo

1. ASUS ZENFONE ZOOM S 4/64
    https://www.mgsm.pl/pl/katalog/asus/zenfonezooms/Asus-ZenFone-Zoom-S.html

2. SONY XPERIA XA1 ULTRA DUAL SIM 4/32
    https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaxa1ultra/Sony-Xperia-XA1-Ultra.html

3. XIAOMI MI A2 LITE 4/64
    https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mia2lite/

4. XIAOMI REDMI NOTE 5 4/64
    https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redminote5/
  • Poziom 14  
    Jeśli dbasz o telefony i planujesz kiedyś odsprzedaż, to Sony będzie łatwiej sprzedać niż xiaomi/ huawei itd.
    Z drugiej strony jednak w rodzinie od kilku lat pojawiają się xiaomi/ huaweie, tylko też średniej półki ok 1000 zł i po kilku latach jestem pod wrażeniem jak dobrze te telefony się zachowują, pomimo już braku wsparcia. Gniazda usb, głośniki, mikrofony , wyświetlacze dają radę. Wizualnie nie ustępują za bardzo tym " markowym"- starym markom.

Ja bym wziął chyba z tej listy jednak Sony. Fajny telefon, miałem w rękach te aparty, są fajnie wykonane i ja przeważnie sprzedaję telefony w idealnym stanie- Wydaje mi się, że sony będzie łatwiej sprzedać i lepiej podtrzyma cenę. Teraz skoro wszystko pracuje na podobnych podzespołach i na tych samych systemach, pozostaje kwestia tylko jakości i ewentualnej odsprzedaży.

Byłem fanem marki Nokia, ale od sprzedaży firmy dla Microsoft i teraz stanięcia na nogi, robią wybitną tandetę. Nie widziałem tylko flagowców. Nokie serii e, lub n- wybitna jakość.
  • Poziom 32  
    Snapdragon 625 to już staroć. Jak wchodził na rynek to był procesorem ze średniej półki, a ma już ze 3 lata. Odradzam kupowanie telefonu z nim za takie pieniądze. Redmi Note 5 najlepsza opcja jak na to co kosztuje. +/- 700 zł a dostajemy wszystko co można oczekiwać za takie pieniądze (aparat tylko średni i brak nfc jakby ktoś chciał płacić telefonem). Jakość dźwięku przeciętna jak na moje ucho, jest po prostu ok. Dałem parę miesięcy temu 630 zł za ten telefon i nie wyobrażam sobie możliwości kupienia czegoś lepszego za takie pieniądze.

Jakby Cię to jeszcze interesowało to do 1000 zł możesz na własną rekę znaleźć honor'a play. Masz tam nfc, a procesor i aparat lepszy niż w redmi note 5.

barzwiszc93 napisał:
    Jeśli dbasz o telefony i planujesz kiedyś odsprzedaż, to Sony będzie łatwiej sprzedać niż xiaomi/ huawei itd.

To wg mnie jest nieprawda. Ludzie już mniej patrzą na markę i biorą po prostu to co jest w dobrej cenie. Jak ktoś kupuje z rynku wtórnego to cenę przecież umie sobie sprawdzić i wie ile coś jest warte.
  • Poziom 6  
    Nie planuje żadnych odsprzedaży dlatego budżet to 1000 zł, wiem że nowe coraz mocniejsze smartphone wychodzą praktycznie co miesiąc

XIAOMI MI A2 LITE
    odpada, za bardzo przypomina mi wyglądem Iphone X innymi słowy nie podoba mi się górna belka z przodu telefonu, to kwestia gustu ale te wcięcie jest mega szkaradne moim zdaniem :D
    ASUS ZENFONE ZOOM S 4/64
    również odpada, z tego co wiem może i parametry ma fajne ale w akcji spisuje się kiepsko

na polu bitwy pozostali Xiaomi Redmi Note 5 vs Sony Xperia Xa1 Ultra

największym minusem Xiaomi Redmi Note 5 jest moim zdaniem ten bardzo wystający aparat, to nie przeszkadza ? zwykle nosze telefon w skórzanej wsuwce - nie będzie problemem w czymś takim ten nadmiernie wystający aparat ?
  • Poziom 32  
    Nie wiem w czym by to miało przeszkadzać. No chyba, że będzie ta wsuwka pasować na styk to przy wsuwaniu może czasami zahaczać o aparat, ale wsunąć i tak się wsunie. Ja używam zwykłego silikonowego etui, które maskuje taki wystający aparat.