Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG 32LF5800 - brak obrazu, jest dźwięk.

04 Lut 2019 09:43 447 5
  • Poziom 14  
    Od czego mogę zacząć, aby sprawdzić co może być przyczyną opisanego przeze mnie uszkodzenia?
    Nadmienię, że nie mam zaawansowanych urządzeń pomiarowych poza miernikiem za klika złotych.
    Ogólnie rzecz biorąc sąsiadka prosiła mnie abym zobaczył do jej TV, a okres gwarancji niedawno się skończył.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Zacznij od tego czy podświetlenie działa.
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Wszystko wskazuje na podświetlenie. Tu potrzebne doświadczenie.
    1.delikatnie zdemontować matrycę,2.dostać się do diod. Po odłączeniu zasilania diod z elktroniki. Podać napięcie na listwy z diodami w celu ustalenia uszkodzonych.
    Do sprawdzenia listew jest odpowiedni przyrząd z sterowanym napięciem. Można zastosować zasilacz od drukarki,który ma napięcie 30v.W szereg proponował bym podłączyć małe żarówki 2x24v w razie zwarcia zabezpieczy zasilacz.
    Uszkodzone diody wymienić,lub kupić całe listwy.
    3. Przy wymianie diod trzeba pamiętać o oryginalnych,które będą miały takie same napięcie i prąd.

Jak to się robi można zobaczyć na YouTube

Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 14  
    Rozumiem. Nie mogę znaleźć tego filmiku dla wymiany podświetlenia.
    Jakie są koszty naprawy w serwisach TV ?
    Może nie ma sensu się za to zabierać jeśli potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu
    serwisowego.
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Koszt naprawy uzależniony od-1.wymiany diod może wynieść około 200zł.2.wymiana listew z diodami to druga stówka. Ta wymiana bardziej pewna./300-350zł./

Tu należy się zastanowić czy nie kupić nowego tel.który obecnie kosztuje 550-700zł

Pozdrawiam Miro.Nasz.