Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zgemma H2S - Czy dekoder nie ma problemów z inicjacją dysku?

04 Feb 2019 10:20 4665 3
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  Andrzej Gdz
  Level 22  
  boxtemar wrote:
  Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem alternetywnego dekodera do oferty NC+ na kartę. Wczoraj, znalazłam w sklepie dekoder:

  ZGEMMA H2S FHD.
  Ma wszystko to czego mi trzeba i jest z odbiorem osobistym, gwarancją na 2 lata, FV i ze sklepu stacjonarnego. Cena 299zł to dobra cena.

  Chcę go kupić jutro rano ale mam obawy związane z obsługą dysków twardych. Ten model nie ma możliwości montażu 2.5" wewnątrz i podpięcia do SATA. Jest tylko USB. Miałam już kilka dekoderów i wszystkie miały problemy z inicjacją dysku.

  Oprę się na przykładzie:
  Podpinam w obudowie 2.5" dysk twardy 500GB (SATA3, 7200, 32M, HGST). Obudowa ITEK USB3.0 lub HP-USB 2.0.
  Programuję dekoder na nagrywanie w nocy i wyłączam z pilota. Rano, w wielu przypadkach na ekranie widniał napis: USTAWIONO NAGRYWANIE, NIE WYKRYTO DYSKU HDD. W CELU NAGRANIA AUDYCJI PODŁĄCZ DYSK USB.

  Pozostawiony i wcześniej podpięty (i wykryty) dysk twardy, po WYBUDZENIU z EPG miał problem z inicjacją. Wszystko było ok gdy dysk został odłączony od USB i ponownie podłączony. Nie ważne czy był to dysk 80GB, 160GB, 320GB czy 500GB. Nie ważne czy SATA, SATA2 czy SATA3 i nie ważne czy był w obudowie USB2.0 czy 3.0. Zawsze inicjacja dysku odbywała się identycznie. Nie ważne czy dysk był w FAT32 czy w NTFS.

  Sprzedawca ZGEMMY twierdzi że na Enigmie2 takich numerów nie ma. Trochę boję się wydać 300zł na coś, co nie zda u mnie egzaminu. Poszukuję dekodera z dwiema głowicami DVBS2 i z działającym PVR.

  Czy ktoś z forumowiczów ma ten dekoder u siebie i mógł by zerknąć (najlepiej dodając jakiś filmik na YT) jak działa inicjacja dysku SATA3 w obudowie USB3.0 gdy dekoder zaprogramuje się na nagrywanie i wyłączy z pilota?

  Zasięgnij informacji tutaj http://www.sat-4-all.com/board/index.php?app=...arch&do=new_posts&search_filter_app[forums]=1
 • #3
  marc811
  Level 11  
  Popatrz na dekodery FERGUSON mają wejście na dysk twardy, nagrywanie podłączyłem dysk 320Gb i chodzi programowałem, wyłączyłem dekoder i się nagrało. Wszystko zależy od tego kto co chce aby dekoder posiadał.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Przepraszam zapomniałem podać model ARIVA 4K
 • #4
  User removed account
  User removed account