Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zgemma H2S - Czy dekoder nie ma problemów z inicjacją dysku?

04 Lut 2019 10:20 657 3
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    boxtemar napisał:
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem alternetywnego dekodera do oferty NC+ na kartę. Wczoraj, znalazłam w sklepie dekoder:

ZGEMMA H2S FHD.
    Ma wszystko to czego mi trzeba i jest z odbiorem osobistym, gwarancją na 2 lata, FV i ze sklepu stacjonarnego. Cena 299zł to dobra cena.

Chcę go kupić jutro rano ale mam obawy związane z obsługą dysków twardych. Ten model nie ma możliwości montażu 2.5" wewnątrz i podpięcia do SATA. Jest tylko USB. Miałam już kilka dekoderów i wszystkie miały problemy z inicjacją dysku.

Oprę się na przykładzie:
    Podpinam w obudowie 2.5" dysk twardy 500GB (SATA3, 7200, 32M, HGST). Obudowa ITEK USB3.0 lub HP-USB 2.0.
    Programuję dekoder na nagrywanie w nocy i wyłączam z pilota. Rano, w wielu przypadkach na ekranie widniał napis: USTAWIONO NAGRYWANIE, NIE WYKRYTO DYSKU HDD. W CELU NAGRANIA AUDYCJI PODŁĄCZ DYSK USB.

Pozostawiony i wcześniej podpięty (i wykryty) dysk twardy, po WYBUDZENIU z EPG miał problem z inicjacją. Wszystko było ok gdy dysk został odłączony od USB i ponownie podłączony. Nie ważne czy był to dysk 80GB, 160GB, 320GB czy 500GB. Nie ważne czy SATA, SATA2 czy SATA3 i nie ważne czy był w obudowie USB2.0 czy 3.0. Zawsze inicjacja dysku odbywała się identycznie. Nie ważne czy dysk był w FAT32 czy w NTFS.

Sprzedawca ZGEMMY twierdzi że na Enigmie2 takich numerów nie ma. Trochę boję się wydać 300zł na coś, co nie zda u mnie egzaminu. Poszukuję dekodera z dwiema głowicami DVBS2 i z działającym PVR.

Czy ktoś z forumowiczów ma ten dekoder u siebie i mógł by zerknąć (najlepiej dodając jakiś filmik na YT) jak działa inicjacja dysku SATA3 w obudowie USB3.0 gdy dekoder zaprogramuje się na nagrywanie i wyłączy z pilota?

Zasięgnij informacji tutaj http://www.sat-4-all.com/board/index.php?app=...arch&do=new_posts&search_filter_app[forums]=1
  • Poziom 8  
    Popatrz na dekodery FERGUSON mają wejście na dysk twardy, nagrywanie podłączyłem dysk 320Gb i chodzi programowałem, wyłączyłem dekoder i się nagrało. Wszystko zależy od tego kto co chce aby dekoder posiadał.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam zapomniałem podać model ARIVA 4K
  • Użytkownik usunął konto