Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat - Jak podłączyć rozdzielacz do anteny

04 Lut 2019 11:25 819 19
  • Poziom 2  
    Witam posiadam rozdzielacz satelitarny i po podłączeniu jeden dekoder działa a po podłączeniu drugiego wyskakuje komunikat sprawdź instalacje anteny sat1

Dekodery jakie posiadam to :
    Evobox i Hd 5500s
  • Pomocny post

Poziom 43  
    To nie będzie działać, zainwestuj w konwerter TWIN.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jaki masz konwerter? Żeby tak rozdzielić to musi być konwerter unicable.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cyfrowy polsat - Jak podłączyć rozdzielacz do anteny Ten rozdzielacz satelitarny do niczego się nie przyda czy to będzie konwerter Twin i dwa kable czy konwerter Unicable.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Coś mi ten schemat nie pasuje. Po co ten rozgałęźnik przed PVR skoro dekoder jest Unicable?
  • Poziom 36  
    Bo zdjęcie jest dekodera NC+. Do Evobox-a rozgałęźnik nie jest potrzebny.
  • Poziom 10  
    Jesli jesteś w Cyfrowym Polsacie to masz możłiwość kupienia tanio konwertera Unicable za 69 PLN (na aktualną umowę z CP). Po wstawieniu w miejsce starego konwertera nie musisz juz niczego rozdzielać. HD 5500 do jednego gniazda a Evoboxa do drugiego. W menu Evoboxa ustawiasz na wybór konwertera SCR i dobierasz wolne częstotliwości pracy. Możesz podłączyć nawet cztery dekodery Evobox do jednego konwertera dCSS, pamiętając o przypisaniu różnych czestotliwości.
    Unicable II daje możliwość podłaczenia nawet 24 dekoderów.
  • Poziom 20  
    Lamare napisał:
    Po wstawieniu w miejsce starego konwertera nie musisz juz niczego rozdzielać.
    Ale autor ma zapewne problem że nie może pociągnąć od konwertera drugiego przewodu.
  • Poziom 26  
    Rozwiązanie problemu zależy od tego jaki konwerter (model) jest zainstalowany w antenie.
  • Poziom 10  
    Pan.Kropa napisał:
    Lamare napisał:
    Po wstawieniu w miejsce starego konwertera nie musisz juz niczego rozdzielać.
    Ale autor ma zapewne problem że nie może pociągnąć od konwertera drugiego przewodu.

A po co ma ciągnąc drugi koncentryk? Konwerter Unicable o którym piszę ma tylko jedno wyjście i to wystarcza. Sygnał rozdziela się poprzez gniazdka, jak u mnie, lub może użyć rozdzielacza o który pytał, jeśli nie ma okablowanego domu.
  • Poziom 20  
    Lamare napisał:
    Po wstawieniu w miejsce starego konwertera nie musisz juz niczego rozdzielać. HD 5500 do jednego gniazda a Evoboxa do drugiego.
    No wiem o co chodzi. Ale przyznaj że można to zrozumieć jako do jednego gniazda konwertera Evobox a do drugiego gniazda konwertera HD5500S. Trzeba pisać precyzyjnie. Nie napisałeś że
    Lamare napisał:
    Sygnał rozdziela się poprzez gniazdka, jak u mnie, lub może użyć rozdzielacza o który pytał,
  • Poziom 10  
    Moja głowna myśł była taka, że zakładając iż instalacja jest oparta na konwerterze pojedynczym i wystarczy wymienić konwerter na Unicable od CP i nie trzeba zmieniać okablowania. Najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Dalej pisałem o koniecznych ustawieniach w menu Evoboxa. Co do gniazd - może zabrakło precyzji, ale jakby kolega kupił ten konwerter na umowę o którym piszę, to wiadomo by było od razu, o jakie gniazdka chodzi, bo konwerter na tylko jedno.
    A tak przy okazji. Zetknąłem sie z przypadkiem, że antena pozostała po NC+ była ustawiona chyba na Astrę, a z HotBirda dekoder HD7000 miał sygnał tylko w ustawieniach: HotBird/konwerter uniwersalny/inst. jednoprzewodowa/DiSEqC port B.
    I przy tych ustawieniach pracował bez zarzutu. W układzie nie było żadnego przełącznika DiSEqC, wiec pewnie konwerter był Monoblock ze zintegrowanym przełącznikiem
  • Poziom 36  
    A jaki to konwerter od polsatu za 69 zł ma kolega na myśli?
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem na pudełku. Z logo Inverto, bez nazwy modelu, napis Konwerter dCSS - Cyfrowy Polsat, z technologią ULN+. Unicable II. Pudełko zółto - czarne. Dodatkowo napis Item Nr.5404.
  • Poziom 36  
    Inverto oferują za 69 zł? Szok. Skoro Polsat sprzedaje pod swoją nazwą to muszą być zaprogramowane do Evobox-a.
  • Poziom 10  
    Ale na aktualną umowę z Cyfrowym Polsatem, a kolega 5853 jest zapewne w Polsacie bo dekodery ma oba od nich. Więc może taki kupić
  • Poziom 36  
    Szukałem na stronie Polsatu i nigdzie nie ma wzmianki. W internecie też nie mogę nic znaleźć.
  • Poziom 10  
    A ja kupiłem u siebie w punkcię Cyfrowego Polsatu w galerii przy Auchan. W zeszłym miesiącu.
  • Poziom 36  
    Na forum Satkuriera znalazłem wzmiankę, że jest taka promocja od listopada 2018. Cena jest nie do przebicia. Na wolnym rynku ok. 200zł. Rozumiem, że konwerter jest już zaprogramowany i działa na ustawieniach Evobox1?

Dodano po 18 [minuty]:

O i widzę, że @netTv też pisał o tej promocji.
  • Poziom 10  
    U mnie działa na PVR HD 7000 chóc to tylko Unicable I, a konwerter Unicable II.
    W porównaniu ze starym Monoblockiem siła sygnału wzrosła nieznacznie, zaś jakość z 70% na prawie 90%. To pewnie z powodu niskich szumów własnych.