Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - Awaryjne ładowanie akumulatora

04 Lut 2019 17:31 225 7
  • Poziom 13  
    Witam,
    Auto Renault Laguna II 97r.
    Zerwała się chyba linka do otwierania maski (jeden zaczep..od strony pasażera.. trzyma)
    Rozładowany akumulator, auto nie chce odpalić.
    Pytanie:
    Czy istnieje możliwość naładowania akumulatora korzystając z instalacji w kabinie (np gniazdo bezpieczników, przekaźniki) lub innych dostępnych obwodów.
    Czas ładowania nie jest istotny oby był skończony a prąd wystarczył do rozruchu
    z góry dziękuję za wskazówki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Możesz podłączyć prostownik do gniazda zapalniczki o ile działa bez przekręcania stacyjki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Najodpowiedniejsze będzie gniazdo zapalniczki - ma grube styki i bezpiecznik o dużym prądzie zadziałania. Przypilnować tylko trzeba by napięcie nie wzrosło zbytnio pod koniec ładowania. Najlepiej nie przekraczać 14.4V.
    Jeśli kolega ma dostęp do podwozia, to można próbować podłączyć się do alternatora lub rozrusznika.
  • Poziom 13  
    Próbowałem przez gniazdo zapalniczki ale dalem spokój gdy wysiadła mi lamka od podświetlenia panelu klimatyzacji.
    Być może to zbieg okoliczności ale troszkę się wystraszyłem i zrezygnowałem.
  • Poziom 22  
    Jak masz miernik, to sprawdź czy jest napięcie w gnieździe zapalniczki. Jak łatwiej tobie wchodzić pod samochód, to działaj.
  • Poziom 13  
    Chciałbym uniknąć wchodzenia pod samochód,.
    Czy nie byłoby bezpieczniej z panelu bezpieczników?
    np w obwodzie gdzie jest najwyższy prąd=najgrubszy przewód.
    Czy do bezpieczników przewody idą bezposrednio z akumulatora?
  • Poziom 22  
    Miernik w garść i trzeba mierzyć. Można to znaleźć na schemacie.
  • Poziom 31  
    brewster napisał:
    Auto Renault Laguna II 97r.

Nie ma takiego modelu samochodu :|
    Po opisie że zaczep maski po stronie pasażera trzyma wnioskuję że to Laguna I .
    Możęsz podać prąd przez zapalniczkę ale wtedy uruchomisz cały pojazd z tego zasilania - coś może się usmażyć .
    Znajdź w skrzynce bezpieczników najgrubszy czerwony przewód i podłącz + pod niego albo dostań sie do wtyczki od stacyjki i wtedy też do czerwonego w stacyjce.