Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop 17 calowy do domu i do nauki progragramowania

04 Lut 2019 21:32 225 18
  • Poziom 18  
    Cześć
    Chcę wymienić mój 6 letni leciwy już laptop na nowy który przyda się zarówno do multimedii w domu jak i do nauki programowania. Dotąd posiadałem 17 calowy laptop Samsunga NP300E7a S04 który przypadł mi do gustu w 2012 roku gdy go kupowałem dlatego chcę kupić laptop podobny do niego ale nowoczesny. Jaki mi polecacie ?
  • Poziom 13  
    Używany thinkpad serii W- Nowy kilkanaście tysięcy
    Używany thinkpad serii T z lepszą grafiką jeśli Ci się przyda- nowy kilka tysięcy

Te komputery, to profesjonalizm i spokój na lata. Wymienia się temu, że są już po latach słabe, ale są stworzone dla firm/ biznesu. Ciężko je "zajechać|". Nie wiem jak w nowych, ale w starszych mega wygodne klawiatury.

Laptopy dostają stery kilka lat po zakończonej produkcji do nowszych systemów. Pełne duże rozbudowane sterowniki.
    Linuksy fajnie na nich działają.
    Mam 12 letniego thinkpada, śmigam na Win10- nieoficjalne wsparcie. Mogę też na 8,7,vista,xp. Duża rozbieżność.

Dodano po 3 [minuty]:

Ciężko będzie z 17" w tej marce. W700. Nic innego nie kojarzę. Ale to już nie te czasy.
  • Poziom 18  
    barzwiszc93 napisał:
    Ciężko będzie z 17" w tej marce. W700. Nic innego nie kojarzę. Ale to już nie te czasy.

Ja nie potrzebuję kombajnu komputerowego takiego jak dobry ThinkPad tylko sprawnego laptopa do domu.
    Jaki polecacie?
  • Poziom 6  
    Proszę napisać do jakiej kwoty, to znacznie ułatwi wybór.
  • Poziom 13  
    To moze zwykle lenovo, czy dell. Fajne wsparcie, łatwe rozbiórki/ naprawy, łatwo i tanio o części, dużo tego jest. Toshiby, to odwieczny problem ze wsparciem, sony katastrofa z trwałością, może jakiś asus?
    Musisz pamiętać tylko, że zwykłe "domowe laptopy" z roku na rok są coraz delikatniejsze. Otwierając go kilka razy dziennie, dużo pisząc, czy długo pracując na matrycy, ten laptop nie to że się zepsuje, ale po kilku latach codziennego używania nawet na biurku, taki komputer przeważnie nadaje się tylko do śmieci.
    Bardzo szybko się zużywają poszczególne elementy, rozłażą się obudowy itd. To laptop do zwykłych zadstosowań. Jak mało korzystasz- ok, jak dużo i chcesz coś poprogramować siedząc na nim długo, lub pracować, to warto kupić coś lepszego- w końcu to Ty na nim będziesz pracował.
  • Poziom 6  
    barzwiszc93 napisał:
    To moze zwykle lenovo, czy dell. Fajne wsparcie, łatwe rozbiórki/ naprawy, łatwo i tanio o części, dużo tego jest. Toshiby, to odwieczny problem ze wsparciem, sony katastrofa z trwałością, może jakiś asus?

jeśli mowa o Lenowo to może taki lapek z prockiem core i5 4 rdzenie do 4,0 GHz
    Link
  • Poziom 18  
    Ja w moim obecnym laptopie samsung nic nigdy nie wymieniałem być może dlatego że stoi ciągle w tym samym miejscu na biurku. Dziwi mnie to, że piszecie o nowym laptopach w których rozłazi się obudowa. Nowe komputery powinny być mocne i trwałe.
    Może jakiś nowy i dobry model Samsunga?
    Samsunga dlatego, że mam go już sprawdzonego i moja opinia o laptopach tej firmy jest pozytywna.
  • Poziom 6  
    Rudder napisał:
    Ja w moim obecnym laptopie samsung nic nigdy nie wymieniałem być może dlatego że stoi ciągle w tym samym miejscu na biurku. Dziwi mnie to, że piszecie o nowym laptopach w których rozłazi się obudowa. Nowe komputery powinny być mocne i trwałe.
    Może jakiś nowy i dobry model Samsunga?
    Samsunga dlatego, że mam go już sprawdzonego i moja opinia o laptopach tej firmy jest pozytywna.

Podejrzewam, że Samsung nie robi już laptopów, a przynajmniej nie ma ich w sklepach...
  • Poziom 18  
    Dlaczego Samsung nie robi już komputerów ?
  • Poziom 6  
    Rudder napisał:

Najwidoczniej musiał być ten interes dla niego mało opłacalny.
  • Poziom 18  
    majster-klepka07 napisał:
    Rudder napisał:

Najwidoczniej musiał być ten interes dla niego mało opłacalny.

A więc dlatego mi proponujecie ThinkPada!!!
    Firmy tną koszty i produkują z gorszych komponentów żeby zarobić.
    Tylko ilość ma znaczenie i to Źle.
    Kiedyś Samsung robił ten sprzęt dobrej jakości co było nieopłacalne...
  • Poziom 13  
    Szanowny Kolego.
    Thinkpad to nie cięcie kosztów. Jest to najbardziej pożądana seria laptopów biznesowych. Najtrwalsza, najmniej awaryjna. Mówię o wysokich seriach. Te nowe laptopy nie schodzą poniżej kilku tysięcy.

Thinkpad, to seria komputerów zapoczątkowana w 92 roku modelami 300, 700, 700c- zabawki dla najbogatszych. Stosują je celebryci, biznesmeni, politycy, banki, architekci i największe firmy. Komputer jest stworzony do pracy, do ciężkich zmagań z codziennością do codziennego działania 24/h. DO pisania po kilkanaście godzin dziennie. Do zamykanioa i otwierania klapy kilka razy dziennie przez ileś tam lat. Mój thhinkpad kupiłem używany. Stał na biurku, włączony przez 12h codziennie. U mnie jest włączony 12h codziennie. SPrzęt jest z 2007 lub 2008 roku.Otwierany, zamykany klilkadziesiąt razy dziennie. Plastiki, klawisze, matryca, zawiasy, wszystko działa prawie idealnie tak samo poprawnie jak w sklepie na półce. Syn zalał matrycę p płyne, do szyb- jedyna usterka 3 rzędy pikseli nie świecą. Reszta płynu wypłynęła specjalnymi dolnymi kana łami odprowadzającymi wodę.
    Serię zapoczątkował IBM, potem kilka dobrych lat temu przejęło to Lenovo, gdyż IBM nie bawi się już w zwykłe komputerty PC, a poszedł w czerpanie zysków z większych garści.
    Lenovo utraciło delikatnie na jakości wykonania, ale to nie zmienia faktu, że nadal jest w czołówce.
    Tego typu laptopy nie podążają za najwyższą jakością. One ją tworzą- a inne marki będąc w tyle, próbują nadgonić straty.

To nie market. Tu nie polecimy CI badziewia, za które weźmiemy kase, tylko polecamy to co porządne i sprawdzone.

Dodano po 2 [minuty]:

Każdy model samsunga jeśłi chodzi o jakość, i tak był 100 lat za thinkpadem.
    Zbieram stare thinkpady. Mam sprzęt z 92 i 94 roku. Sa to komputery po firmach. Nadal działają
    Są laptopy bardziej, lub mniej opancerzone, ale nie ma seryjnych laptopów tak dobrze jakościowo wykonanych.
  • Poziom 18  
    barzwiszc93 napisał:
    Szanowny Kolego.
    Thinkpad to nie cięcie kosztów.

Wiem. ThinkPad na razie przetrwał cięcie kosztów.

barzwiszc93 napisał:
    Używany thinkpad serii W

Jaki wybrac używany model ?
    W wybraniu modelu nie zależy mi na trwałosci obudowy tylko na dobrych podzespołach.
  • Poziom 13  
    Jeśli thinkpad, a tniesz koszty, to seria T, jaki model? No taki na jaki CIę stać. Oznaczenia idą tak, że masz np model t410 i t510- to jest to samo, różnią się wielkością matrycy, kolejno 14 i 15". t120 i t520 itd.
    Cyferki t410, t420, t430 itd już oznaczają kolejne generacje modelu- jak np golf I, golf II golf III...
    W t440/t450 oryginalnie jest toughpad z przyciskami pod nim. Niewygodne w obsłudze, ale da się zmienić.
    Serii E nie ma co kupować, bo są już nieco tandetnie wykonane. Seria x jest z kolei mała. Bez napędów.

Jeśli nie tego typu komputery, to jakieś prostsze wersje lenovo- ideapad, może jakiś dell, czy asus... Lenovo fajne od strony serwisu...
    Aha i jeśli kupisz thinkpada np t czy w- zawsze od producenta masz na pokładzie system nie home, a pro. Możesz dokupić stację dokującą np https://www.google.com/search?client=firefox-...0i8i30j0i24.L99PFQHgFCQ#imgrc=m8q1yNDhnpRhdM:, wywalić dvd, wstawić II baterię, czy wywalić dvd, wstawić II dysk. Możliwości dużo. Wymienne procesory, łatwy dostęp do ram itd. Można je troszkę modyfikować.

Nie dotyczy to wszystkich typowych tanich laptopów.
    Z tańszych laptopów nie ma już aż tak wielkiego znaczenia którego producenta z tych wybierzesz. Każdy ma lepsze i gorsze modele. Nie w każdym egzemplarzu może paść to samo.
    Tańśze laptopy też łatwiej przegrzać. QW przypadku thinkpada wiele godzin leżał pod kołdrą praniem ubraniami (małe dzieci w domu) i nie ma szans go przegrzać, przynajmniej mi się nie udało- metalowa konstukcja w środku tytan + magnez.
  • Poziom 18  
    Przeglądając oferty ThinkPada przypomniało mi się że już kiedyś miałem jedno Lenovo. Był to Lenovo 3000 n 200 i faktycznie jest on bardzo mocny. Wyciągnąłem go z szafy i trzymam go teraz w ręku czując przy tym że jest metalowy. Pamiętam do tej pory jak grywałem na nim w GTA San Andreas. Jednak ma on już bardzo przestarzałą pamięć DDR2.
    Na Allegro jest cała masa ThinkPadów używanych do sprzedania i nie wiem na którego się zdecydować.
  • Poziom 13  
    Seria t, a jak masz budżet i potrzebujesz grafiki, to w.
    Ile masz kasy?
    Jak ok 1000 1200 to t440/ t540
    jak z 1500, to t450/550
    jak z 2000 to t460/t560 za 2500- 3000 możesz wytargać nowego, ale nie jest to już najnowszy model.

No, chyba że masz 350 zł to Ci sprzedam mojego t400 :p delikatnie uszk matryca 1000gb dysk hybryda
  • Poziom 18  
    barzwiszc93 napisał:
    jak z 1500, to /550

Gdzie są te Thinkpady za 1500 ? Na Alledrogo stoją po ponad 2000.
  • Poziom 13  
    Kwotę podałem +/- z pierwszych lepszych aukcji z alledrogo. Sam musz zobaczyć i ocenić. woogogluj sobie laptopy polizingowe i zobaczysz wiele firm, które skupują sprzęt z bogatych korporacji. Taki sprzęt jest np kilkuletni- korporacje sprzedają za grosze i ładują kolejne setki tysięcy w nowy sprzęt. Czesto są z Niemiec.
    Sprzęt jest rozbierany, czyszczony, składany na nowo, dokładnie sprawdzany i idzie na sprzedaż do klienta. Często jest tak jak np w moim przypadku, laptopa mam już kilka lat- sam laptop ma kilkanaście;
    Kupiłem thinkpada, który jako nowy był z dyskiem sata 80 gb, ram 2gb ddr3, proc intel core 2 duo 2,4ghz i systmeem Vista pro.
    Skonfogurowałem go sobie po swojemu dokładając trochę i dokupiłem żeby miał dysk 160 gb i 4gb ramu. Dostałem ram taki jak fabrycznie szedł- 2 identyczne kości i nowy dysk segate- aktualnie i tak włożyłem jeszcze większy- 1000gb.
    Do laptopa dostałem gwarancję. Często masz rozbieżności co do cen, bo laptop jest wystawiony np jako klasa a, b c lub d. Mój kosztował wtedy 800-1100zł. Ja dałem z dodatkową roz budową 1200, ale dostałem kilkuletniego laptopa w stanie bez rysy z rocvzną gwarancją. Gwarancje naprawdę działają.
    Brat często z tego typu firm sprowadza laptopy klientom i thinkpady nie padają. Sam miał ich chyba ze 20 szt. Kupuje- sprzedaje kupuje nowszy i tak w koło.
    Klasa a - to zazwyczaj laptopy w idealnym stanie bez rysy.
    Klasa b- lekkie otarcia, rysy, zmatowienia
    klasa c- mogą być pęknięcia
    klasa d- braki w częściach np obudowy.
    Przeważnie tak się to przedstawia.
    Zawsze przed zakupem zadzwoń do sprzedawcy. Mów co chcesz konkretnie, mów że chcesz sprzęt z jajami w idealnym stanie i zawsze ale to zawsze negocjuj. Jak nie znegocjujesz ceny, to może znegocjujesz np dodatkowy ram. Mając np 50 szt, jak zauwazą że jesteś konkretny i wiesz czego chcesz, wyślą Ci ładny egzemplarz bo nie będzie chciało im się bawić w odsyłanie. Te gorsze sztuki idą dla klienta, który nie wyykazuje objawów zainteresowania w jakim wizualnym stanie jest sprzęt.
  • Poziom 18  
    Dobrze kupię ThinkPada ale z chciałbym kupić go z pamięcią Ram DDR4 i mam do Państwa pytanie czy zmieszczę się z tą pamięcią w budżecie 3000PLN ?