Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z grzejnikami ogrzewanie gazowe

05 Lut 2019 01:39 435 5
  • Poziom 3  
    Witam. Proszę o pomoc. Kupiłam mieszkanie z ogrzewaniem gazowym i jest meeega problem z grzejnikami. Mamy piec junkers-świeżo po inspekcji(niby wszystko jest ok) serwis poczyscil zawory itp. Wygląda to tak że mimo częstego odpowietrzenia grzejnikow , które pomaga na ok tydz niektóre z nich po prostu nie grzeją.. Na początku połowa była ciepła, druga nie albo nie grzeją poszczególne wogole łącznie z rurką(z tą u góry przy grzejniku). Dodam że wszystkie od kręcone są na full. Jestem po prostu przerażona.. Piec chodzi w sumie 24h na dobę a i tak nie może nagrzac do 22'4. Wcześniej były to przypadkowe grzejniki natomiast ostatnim czasem w sumie ciągle te same są zimne. Co to może być? Skoro niby z piecem wszystko jest ok?kogo mam wzywać? Serwis? Hydraulik? Proszę o odpowiedź i z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Trochę mało danych. Jaki system, zamknięty, otwarty. Jakie jest ciśnienie w instalacji. Może są zawieszone zawory w grzejnikach. To często się zdarza po okresie letnim. Kwestia ustawienia pompy cyrkulacyjnej... Może po prostu najprościej zaprosić zaprzyjaźnionego hydraulika, niech się przyjrzy instalacji.
  • Poziom 35  
    To raczej wina instalacji a nie kotła. Może są zamulone zawory, rurki. Kto wie, czy nie trzeba zmienić nastawy wstępnej (kryzowania).
  • Poziom 20  
    Prawdopodobnie instalacja wymaga regulacji hydraulicznej jak pisał kolega wyżej.
    Sprawdź czy grzejniki które są zimne zaczną grzać gdy zakręcisz te które grzeją dobrze.
    Więcej informacji jest potrzebne żeby Ci pomóc:
    - czy na grzejnikach są zawory termostatyczne i czy są z nastawą wstępną(żeby to sprawdzić trzeba zdjąć głowicę z zaworu i sprawdzić czy jest pierścień do nastaw)
    - czy instalacja jest otwarta czy zamknięta
    - czy instalacja to tylko grzejniki czy jest też podłogówka i CWU
    Najlepiej zrób zdjęcia z obrębu kotła, ewentualnie naczynia i grzejnika(zaworu)
  • Poziom 36  
    Zutket napisał:
    Jaki system, zamknięty, otwarty

hajtaler napisał:
    czy instalacja jest otwarta czy zamknięta

Ogrzewanie gazowe w mieszkaniu to raczej w grę wchodzi instalacja zamknięta, a nie otwarta, bo tam nie ma kotła na paliwa stałe itp.

Madziulek080890 napisał:
    Wygląda to tak że mimo częstego odpowietrzenia grzejnikow , które pomaga na ok tydz niektóre z nich po prostu nie grzeją..

Odpowietrzasz grzejniki wtedy kiedy są zapowietrzone.
    Częste odpowietrzanie to nie jest metoda na nie grzejący grzejnik.

Madziulek080890 napisał:
    Dodam że wszystkie od kręcone są na full.

Być może jest to problem braku regulacji hydraulicznej dla instalacji c.o.
    Jeśli tak to wtedy będą grzały grzejniki najbliżej kotła, a te najdalej mogą być wychłodzone.
    Dla testu możesz spróbować skręcić te grzejniki najbliżej kotła to zobaczysz, czy ciepła woda zaczni płynąć przez te najdalsze najzimniejsze.

Opisz bardziej swoją instalację, jaki dokładnie model kotła posiadasz, ile grzejników jak są podłączone, czy masz rozdzielacz, czy jest podłogówka itd. Czy to mieszkanie ocieplone. Jakie duże masz te grzejniki, jaki jest ich układ, jakiś schemat by się przydał lub bardziej szczegółowy opis.

Madziulek080890 napisał:
    kogo mam wzywać? Serwis? Hydraulik?

Jeśli był serwisant i stwierdził, że kocioł jest OK to być może problem jest po stronie instalacji. Wtedy najlepszy byłby hydraulik znający się na centralnym ogrzewaniu. Najlepiej jeśli byłby to ktoś po znajomości to może bardziej będzie się przykładał.
    Najlepiej podszkol się z podstaw o instalacji c.o., bo może się to przydać jeszcze nie raz w przyszłości, a w sezonie grzewczym lepiej samemu móc sobie pomóc niż zawsze liczyć na kogoś, kto akurat nie ma wolnego terminu i trzeba czekać oraz marznąć.

Dodano po 7 [minuty]:

choć w sumie przecież to mieszkanie, a z tego co wiem to kotły gazowe mają pompy o podnoszeniu 6m, czyli zwykle są one zbyt mocne na mieszkanie, więc nie ma szans, aby woda nie dolatywała do grzejników, chyba, że to jakaś rezydencja ;-)
    Jeśli to "stara" instalacja o którą poprzedni właściciel specjalnie nie dbał to bardziej przychylam się do wersji:
    Zutket napisał:
    Może są zawieszone zawory w grzejnikach.

Sam tak miałem ze swoimi zaworami po ok. 10 latach dlatego po wymianie na nowe przestałem je zakręcać na lato, bo to nic nie dawało, a generowało dodatkowe problemy. Zresztą teraz latem raz na miesiąc odpalam pompę, aby sobie trochę przepompowała wodę w instalacji c.o..
  • Poziom 3  
    Niestety do dnia dzisiejszego problem nie został rozwiązany. Przyjechała firma twierdząc że jest jakiś trójnik o wąskiej srednicy przez co piec nie daje rady...chcieliśmy żeby panowie wykonali płukanie obiegu bo może gdzieś zebrał się brud..odradzili..zrobili wycenę na 4tys nie obiecując poprawy..po czym kazali czekać do nast zimy żeby sprawdzić czy wogole coś pomoże bo ogrzewanie wariuje przy niskich temp.. czekamy na następnych ..Niestety mają zawalone terminy
    .