Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apple Iphone 5 - uszkodzony touch driver oraz ic-sposób na odzyskanie danych

kosiasty 05 Feb 2019 09:43 630 4
    kosiasty
    Level 13  
    Witam, chciałem zapytać czy jest możliwość w jakiś alternatywny sposób odzyskać dane ze smartphona iphone 5.

Streszczę sytuacje:
    Telefon dostałem martwy, klient powiedział ze już nie jedna ręka tam zawitała, wiec po sprawdzeniu laminatu byłem przerażony.

Na stan obecny, udało mi się telefon przywrócić do życia, lecz mam problem z laminatem w miejscu gdzie jest Touch driver oraz Touch ic. Brakuje sporej ilości pól kontaktowych, i w tym momęcie rekonstrukcja pourywanych ścieżek wcale mi sie nie uśmiecha.

Telefon moge śmiało właczyć, lecz panel dotykowy oczywiście nie działa, i nie mam możliwości wpisania kodu blokady, by telefon odblokować i wykonać backup.

Pytanie czy jest jakiś sposób bądz użądzenie które by można było podłączyć np przez port ładujący by można było sterować tym applem? Cos na zasadzie otg w androidzie.

I zapytam, czy mając taki sam telefon, jako dawce, mogł bym przelutować kość pamięci bez ryzyka że telefon po zabiegu przejdzie w tryb recovery? Ponieważ chyba raczej tak będzie, ale pytam dla pewności.

Nie chce ryzykować utraty danych klienta, zwłaszcza iż ma tam zdjęcia z narodzin dziecka.

Nie mam aktualnie programatora do tego typu nand, wiec to narazie odpada.

Czy zostaje jedynie próba odbudowania ścieżek? Bo roboty jest naprawde sporo, strasznie spaprane przez poprzedników....

Za rady i pomoc, z góry serdecznie dziękuje!
    sm233
    Level 38  
    Niczym oprocz dotykiem nie da sie sterowac bo malo ze musisz wpisac kod to jeszcze musisz potwierdzic polaczenie z komputerem aby cokolwiek zgrac. Przelutowanie pamieci do innego telefonu tez nic nie da bo musialbys przelozyc sporo wiecej ukladow niz tylko pamiec aby to wystartowalo prawidlowo. Wiec tak na prawde to odbudowa sciezek to jedyna sluszna droga o ile bedzie miec finansowe odzwierciedlenie.
    blahfff
    Level 39  
    5-ki sa szyfrowane na pozniejszych wersjach iOS? Nie wprowadzono tego dopiero od 5s?
    RafalB

Level 28  
    kosiasty wrote:
    Czy zostaje jedynie próba odbudowania ścieżek? Bo roboty jest naprawde sporo, strasznie spaprane przez poprzedników....

Przelozenie cpu,ram i nand jest trochę wymagajace, sam okresl co sie bardziej oplaca. Do tego koszt uslugi, daj wyzsza cene bo moze wyjdzie ze dane sa bez wartosci jednak :)
    kosiasty
    Level 13  
    Właśnie też mnie zastanawiało to szyfrowanie w 5tce, bo pamiętam że taki swap wykonałem raz na 5s podstawiająć procesor, nand,bb,epprom... Boje się właśnie utraty danych w ten sposób nie majac pewności.
    Chmura niestety pusta wiec zostaje jedynie naprawa.

Będe próbować odbudowe pól kontaktowych, klient jest wymagajacy i za zabawe oraz poświęcony czas na jest skłonny solidnie wynagrodzić, wiec będe próbować bo szkoda mi człowieka, widząc jego desperacje. Mowi że interesują go zdjęcia i nic wiecej.

Najgorsze to że zostało to strasznie spaprane przez poprzedników, wiec chyba zostaje mi wykonanie połączeń mostkowych, bez wlutowania bezpośrednio układu.

Z ciekawości zapytam, jaką cene byście proponowali w takiej sytuacji ?