Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atego 2005r - Kręci i nieodpala

buba.buba 05 Lut 2019 10:21 273 11
  • #1 05 Lut 2019 10:21
    buba.buba
    Poziom 3  

Witam forumowiczów. Jestem w trasie i niestety auto uległo awarii. Wyskakuje błąd MR. Rozrusznik raczej pracuje normalnie, a problemem jest brak podawania paliwa. Otworzyłem filtr paliwa i paliwo uciekło, bo był praktycznie pusty. Samochód normalnie jechał natomiast po zatrzymaniu się na przerwę nie chce już odpalić. Czy to może być wina jakiegoś czujnika? Prosze o porady

0 11
  • #2 05 Lut 2019 10:40
    cyborg39
    Poziom 24  

Jaki silnik? Diesel czy benzyna?
    Spróbuj awaryjnie odpalić poprzez psiknięcie Plakiem lub nawet dezodorantem w sprayu do wlotu powietrza.

Moderowany przez T5:

Regulamin 3.1.11

0
  • #3 05 Lut 2019 10:46
    buba.buba
    Poziom 3  

samochód ciężarowy atego 1323 - diesel

0
  • #4 05 Lut 2019 11:07
    cyborg39
    Poziom 24  

Więc kręć na plaku

0
  • #5 05 Lut 2019 11:18
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jak wyskakuje błąd MR to go po prostu odczytaj i podaj.

0
  • #6 05 Lut 2019 12:13
    buba.buba
    Poziom 3  

Atego 2005r - Kręci i nieodpala

Głupio się przyznać, ale nie musiałem jak dotąd sprawdzać błędów i nie wiem jak to zrobić. Co więcej MR przy jednym przekręceniu stacyjki się pokazuje przy innym się nie pokazuje, a auto jak nie odpalało tak nie odpala. Gerri spotykałem się z Twoimi wcześniejszymi postami na forum i z pewnością bardzo dużo na ten temat wiesz, więc jeśli miałbyś trochę cierpliwości to proszę o wytłumaczenie co zrobić. Załączam przykładowe zdjęcie jaki typ licznika mam w samochodzie.

Dodano po 2 [minuty]:

MR wyswietla sie tylko przy kręceniu rozrusznikiem.

Dobra, w instrukcji obsługi znalazłem co powinienem zrobić żeby sprawdzić kod błędu i postępuje według wszystkich kroków. Ale i MR zgasło i kodu błędu nie ma. MR pojawia się tylko przy próbie odpalenia samochodu a następnie znika.

0
  • #7 05 Lut 2019 20:25
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Przyznam, że prawie nigdy nie korzystam z odczytu błędów z licznika. Po prostu podłączam komputer serwisowy i czytam sobie na ekranie. Wydaje mi się jednak, że można na ekraniku licznika odczytać błędy zarówno aktualne, jak i te zapamiętane (co się właśnie pojawiają na sekundę i giną). Tak więc nie pomogę ci. Jak bym siadł do licznika, to bym sobie poradził. Ale z pamięci - nie da rady...
    Pzdr. G

0
  • #8 06 Lut 2019 10:07
    buba.buba
    Poziom 3  

Sprawdzilem bledy i np. Ins moge odczytac kod błędu ale MR nic nie pokazuje. Wyłącznie świeci sie MR. Pojechalem z nim na komputer i mechanik tez zadnego bledu nie odczytał. Auto ruszylo dopiero po odpowietrzeniu wtryskow. Jak zgasilem auto to po 3 minutach juz nie chcial odpalic. W filtrze paliwa znajdują się opiłki

0
  • Pomocny post
    #9 06 Lut 2019 10:13
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jeeli poza MR nie wyswietla żadnych danych modułu to znaczy, że nie ma z nim komunikacji - albo brak zasilania, albo uszkodzone przewody CAN. Gdzie najczęsciej się przecierają w Atego kiedys pisałem na forum.

0
  • #10 07 Lut 2019 09:35
    buba.buba
    Poziom 3  

Witam ponownie. Przyczyna okazał sie zawor zwrotny. Czy wiesz moze co znaczy błąd abs 3924 i 3923? Prosze o pomoc. Znalazlem ze abs 3923 tyczy sie elektrozaworu, ale co może byc dalsza przyczyna?

0
  • Pomocny post
    #11 07 Lut 2019 10:48
    Gerri
    Spec od Mercedesów

3923 - pin 3 zaworu tylnej osi zwarcie do plusa
    3924 - pin 2 zaworu tylnej osi przerwa

0
  • #12 19 Lut 2019 20:34
    buba.buba
    Poziom 3  

Gerri dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam!

0